начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Казус при шофиране

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Казус при шофиране

Мнениеот georginachev95 » 21 Апр 2017, 09:07

Здравейте на всички,
първо искам да се извиня на модераторите, ако съм объркал раздела, в който да поместя темата си. Към въпроса.

За да не влизам в дълги и отегчителни обяснения, ще преразкажа случката накратко. При изкарване на кола от паркинг закачих нещо, което в последствие разбрах, че е газов разпределител или нещо подобно. Малко на вид, може би към 30-тина сантиметра метално колче, което служи за разпределяне на газова енергия. Моментално изгасих двигателя и е позвъних на аварийния телефон на собственика на това съоръжение и в рамките на 20-30 минути от обаждането пристигна такъв, който спря изтичането и отстрани неизправността. Разбира се дойде полиция и пожарна, както е задължително в такива ситуации. Пожарната си тръгна буквално 30 секунди след като пристигна, тъй като пожарникарите разбраха, че всичко е наред. Полицията постоя около 4-5 минути, докато полицаите разбраха, че течът е овладян и проблемът отстранен. През цялото време никой не ми е искал данни, нито лична карта, нито имена, нито шофьорска книжка. Нито полицаите, нито аварийният екип, който дойде на място, за да отстрани повредата.

Това, което ме притеснява е дали ще бъда потърсен по някакъв начин от компанията собственик на съоръжението или след като не са ми поискали никакви данни няма такава опастност?
georginachev95
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Апр 2017, 08:55

Re: Казус при шофиране

Мнениеот ivanov_p » 21 Апр 2017, 13:15

Ние от къде да знаем дали трето лице ще ви потърси?
Дали ще го направят е тяхна работа, вие не може да им влияете и затова няма причина да се притеснявате, ако не ви потърсят - добре, ако ви потърсят - здраве. Така или иначе без протоколи на пожарната или полицията не могат да ви осъдят, освен ако не си признаете сам като честен гражданин (наричани още "балъци").
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Казус при шофиране

Мнениеот law_master » 21 Апр 2017, 13:51

В случай, че някой ви потърси с претенции за обезщетение на вреди, представете им договора за сключена гражданска отговорност на автомобилистите. Те следва да си предявят претенциите към вашия застраховател по ГО, не към вас.

Поздрави!
...И те така...
Аватар
law_master
Активен потребител
 
Мнения: 1153
Регистриран на: 20 Дек 2007, 00:03
Местоположение: Chicago

Re: Казус при шофиране

Мнениеот georginachev95 » 21 Апр 2017, 15:43

ivanov_p написа:Ние от къде да знаем дали трето лице ще ви потърси?
Дали ще го направят е тяхна работа, вие не може да им влияете и затова няма причина да се притеснявате, ако не ви потърсят - добре, ако ви потърсят - здраве. Така или иначе без протоколи на пожарната или полицията не могат да ви осъдят, освен ако не си признаете сам като честен гражданин (наричани още "балъци").


Именно затова реших да попитам, тъй като от мен не бе изискано нищо, нито лична карта, нито шофьорска книжка, нито имена, абсолютно нищо. Не съм слагал подпис върху никакви протоколи или други документи. Пожарната, която дойде стоя към 1 минута и си тръгна, полицията около 5 мин и също си тръгна.
Последна промяна georginachev95 на 21 Апр 2017, 15:58, променена общо 1 път
georginachev95
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Апр 2017, 08:55

Re: Казус при шофиране

Мнениеот georginachev95 » 21 Апр 2017, 15:57

law_master написа:В случай, че някой ви потърси с претенции за обезщетение на вреди, представете им договора за сключена гражданска отговорност на автомобилистите. Те следва да си предявят претенциите към вашия застраховател по ГО, не към вас.

Поздрави!

Не се бях замислил за ГО. Дали би могла да подейства в такъв случай?
georginachev95
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Апр 2017, 08:55

Re: Казус при шофиране

Мнениеот law_master » 21 Апр 2017, 16:20

да, точно това ѝ е целта на тази застраховка - да обезщети всички вреди, които са причинени по повод на притежаването и/или използването на МПС.

В случая, казусът е точно такъв. :wink:
...И те така...
Аватар
law_master
Активен потребител
 
Мнения: 1153
Регистриран на: 20 Дек 2007, 00:03
Местоположение: Chicago

Re: Казус при шофиране

Мнениеот georginachev95 » 21 Апр 2017, 16:39

law_master написа:да, точно това ѝ е целта на тази застраховка - да обезщети всички вреди, които са причинени по повод на притежаването и/или използването на МПС.

В случая, казусът е точно такъв. :wink:

Ясно, благодаря. Според мен не би следвало да ме търсят, след като не ми изискаха никакви данни, но е успокоение.
georginachev95
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Апр 2017, 08:55


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron