начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

За юристи

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


За юристи

Мнениеот metodi_ » 24 Апр 2017, 12:34

Здравейте колеги,

завърших наскоро и ето,че веднага се налага да пиша един отговор на искова молба срещу ЕВН,помагам на приятел,но ще получа и малък хонорар.Писал съм доста пъти искова молба,но никога отговор на искова молба и бих искал да попитам,Отговора на Искова молба завършва ли накрая с петитум като при исковата молба т.е. "уважаеми г-н/г-жо съдия, ....моля да ни призовете на съд и като се убедите в основателността на претенцията на......"?Замислих се??Благодаря на всички!
metodi_
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Апр 2017, 12:28

Re: За юристи

Мнениеот svettoslav » 24 Апр 2017, 13:23

Няма нужда.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: За юристи

Мнениеот metodi_ » 24 Апр 2017, 13:40

Благодаря много.Колеги,препоръчвате ли пускането на отговора по пощата до съда,ако крайният срок е утре и се колебая дали ще мога да го подам до 18:00?Имам предвид,ако го пусна утре в 18:00 по пощата?
metodi_
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Апр 2017, 12:28

Re: За юристи

Мнениеот ivanov_p » 24 Апр 2017, 16:13

Това е гражданско дело, не търг при ЧСИ! Там мислят, че като пуснат документите в пет без петнайсет ще ударят кьоравото.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: За юристи

Мнениеот Melly » 24 Апр 2017, 16:21

metodi_ написа:Благодаря много.Колеги,препоръчвате ли пускането на отговора по пощата до съда,ако крайният срок е утре и се колебая дали ще мога да го подам до 18:00?Имам предвид,ако го пусна утре в 18:00 по пощата?

Пускай смело по пощата. Важно е клеймото да носи датата, до която изтича отговора по 131 ГПК.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: За юристи

Мнениеот metodi_ » 25 Апр 2017, 05:55

Благодаря,в крайна сметка ще я пусна може би по рано.А как стои въпроса с корекция на отговора ми на искова молба,мога ли да я пусна утре и след няколко дни да допълня важни неща в нея с нов отговор на исковата молба до съда по делото?Така ще съм по спокоен..
metodi_
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Апр 2017, 12:28


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron