начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Регистрация на Постоянен Адрес в апартемент с буква

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Регистрация на Постоянен Адрес в апартемент с буква

Мнениеот petod » 24 Апр 2017, 14:51

Здравейте,

Имам следния казус.
Собственик съм на апартамент в София от 2004г. Обаче идентификатора на апартамента съдържа буква - 4А.
Преди един месец реших да си сменя постоянния адрес в този апартамент. Служителите от Община Младост ме върнаха и казаха, че не мога да се регистрирам в апартамент който съдържа буква.
Можело да се регистрирам в ап.4, но този апартамент е съседния на моя (същия етаж), следователно това не е вариант за мен.
Извадих си скица на апартамента от Кадастъра и в него също е записано ап.4А, в данъчната декларация към апартамента също е подадено ап.4А
В момента съм в някаква безизходица и няма как да се регистрам в жилището, което притежавам.

Проверих закона за ЗГР и в глава 4 Раздел 1 чл.89 е записано:
(3) (Изм. - ДВ, бр. 39 от 2011 г., в сила от 20.05.2011 г.) В зависимост от мястото, което описва, адресът може да включва и наименование на локализационна единица (площад, булевард, улица, жилищен комплекс, квартал и други), номер, вход, етаж, апартамент. Номерът на локализационната единица може да се състои от комбинация, съдържаща до четири символа, като първите три задължително са цифри, а последният символ е буква. Входът се обозначава с една буква или с число до две цифри. Етажът се обозначава с число до две цифри. Апартаментът се обозначава с число до три цифри.



Как бихте ме посъветвали да постъпя, за да се регистрирам в апартамента?

Благодаря!
petod
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Апр 2017, 14:43

Re: Регистрация на Постоянен Адрес в апартемент с буква

Мнениеот petod » 08 Май 2017, 22:34

Никой ли не е попадал в подобна ситуация?
petod
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Апр 2017, 14:43

Re: Регистрация на Постоянен Адрес в апартемент с буква

Мнениеот bird_of_paradise » 09 Май 2017, 00:52

petod написа:Служителите от Община Младост ме върнаха и казаха, че не мога да се регистрирам в апартамент който съдържа буква.


Имате ли писмен отказ или до тук сте на принципа ЕЖК?
Служителите са там, за да приемат документите ви, не и да раздават правни съвети - това е работа на юристите. Пуснете си заявлението и им дайте шанс да си свършат работата.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Регистрация на Постоянен Адрес в апартемент с буква

Мнениеот doc03 » 09 Май 2017, 22:34

Не могат да го изпишат, съответно не може да се принтира на ЛК.
Дали е "Техническа грешка", или преди време някой ... компетентен връзкар така го е въвел - все едно.
Клетката не допуска буквени символи. Това е.

А писменият отговор ще е интересно четиво :-)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Регистрация на Постоянен Адрес в апартемент с буква

Мнениеот petod » 17 Май 2017, 09:39

Ами не, нямам писмен отговор и незнам как да го изискам. Служителката на гишето казва или те пиша ап.4 или не ти приемам документите и толкова. Каза оплаквай се на който искаш няма какво да се направи.

Понеже скоро ми изтича ЛК-то мисля да си подам документи и тя да пише каквото иска. Аз съм подал декларация + нот.акт на който пише ап.4А това че тя попълва невярно съдържание, вече е нейн проблем. Аз съм въвел истински данни.

Това е истински парадокс, дори няма на кой да се оплача или да поискам съдействие... баси чудото!
petod
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Апр 2017, 14:43


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron