начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Дали някой може да ми отговори по един казус с Виваком?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Дали някой може да ми отговори по един казус с Виваком?

Мнениеот kpetrov » 04 Май 2017, 18:59

Накратко проблема е такъв:
Няколко услуги са разделени на два номера.
На първият са телефон, мобилен, интернет телевизия.
На вторият е мобилен с устройство на лизинг.

Договорите за различните услуги към първият номер изтичат в различно време, но повечето от тях изтичат сега или следващият месец.
Услугите към първият телефон са платени изцяло.

Към вторият номер е мобилен+ лизинг на устройство, който не е плащан от декември и е прекратен.

Така, от няколко месеца започнаха да идват изключително надписани сметки, над 100%, това отделно. За това, ще се подават искове след като си прекратим отношенията окончателно.

Въпроса който ме интересува е следният - Виваком твърдят, че докато не се изплати цялата сума от прекратеният договор, която е начислена до края на договора, не могат да се подадат заявления за прекратяване на останалите услуги които са към първият номер.
kpetrov
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Май 2017, 18:50

Re: Дали някой може да ми отговори по един казус с Виваком?

Мнениеот ivanov_p » 05 Май 2017, 09:25

Според договорите! Ако сте поели такова задължение са прави, ако в подписаните договори няма такова условие изчаквате края на договора и пускате за прекратяване. Това със съденето "после" е относително, някой доставчици имат клаузи, че фактурата може да се обжалва в месечен срок, за телекомите не съм чувал да го правят, но е хубаво да си прочетете договора.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4335
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron