начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

удостоверение на наследници

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


удостоверение на наследници

Мнениеот krasi_plovdiv » 09 Май 2017, 15:42

Здравейте,

отново искам Вашата помощ тук..
Ситуацията е следната:в
Мъж умира и оставя 2 деца-едното от първи брак другото от 2-рия брак.
Мъжа има сестра жива.Те (мъжа и сестра му) имат някакви ниви наследство от баща им.
Починалия мъж има кредит от който се отказват чрез отказ от наследство 2 -рата му жена,детето му от 2 рия му брак,също и детето от първия му брак..,но сестрата на починалия мъж иска копие от смъртния акт от едното от децата за да докаже че брат и е починал за да си вземела нейния дял от тези ниви...
Въпроса ми е:
Може ли да навреди сестрата на починалия на детето на покойника от който иска копие от смъртния акт.
Наследниците няма право на нищо защото са се отказали от всичко негово,а сестра му се е сетила че има племенница след 25 год и иска да й даде част от парите на покойника който му се полагат.Мерси,няма нужда казвам аз...а Вие?
krasi_plovdiv
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 22 Апр 2008, 11:25

Re: удостоверение на наследници

Мнениеот barakuda » 09 Май 2017, 17:47

Ами дайте го, сестрата и без това му е наследник - и на дълга, и на нивите. И я уведомете каква сте я свършили, да не й запорират банковите сметки изневиделица.
barakuda
Потребител
 
Мнения: 216
Регистриран на: 08 Ное 2013, 20:11

Re: удостоверение на наследници

Мнениеот krasi_plovdiv » 09 Май 2017, 22:34

в какъв смисъл каква съм я свършила и запоряване на сметките?Тя знае,че аз съм се отказала от всякакво наследство на баща ми(брат и в случая),а за нея не знам дали се е отказала от наследството на брат си, и е наследник както на нивите му ,така и на кредита му?
krasi_plovdiv
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 22 Апр 2008, 11:25


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта


cron