начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Развод от Мтел на ЮЛ ?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Развод от Мтел на ЮЛ ?

Мнениеот galina442 » 10 Май 2017, 09:50

Здравейте, питането ми е следното,
Изтекъл е срок на договор от Мтел на Юридическо лице, Насрочва се дата на търг и Мтел го губят, печели се от друг оператор и всички телефони минават на новият оператор. Мтел обаче, продължават да пращат фактури за услугите си, които не ползваме вече( 3 месеца). Има клауза в договора на Мтел, с която си искат предизвестието от месец за прекратяване на договор, Но питането ми е: След като е имало търг, който са изгубили, не е ли автоматично да се прекратят всякакви вазимоотношения или е трябвало въпреки всичко да се прати това предизвестие?
galina442
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Май 2017, 09:41

Re: Развод от Мтел на ЮЛ ?

Мнениеот bliznaci1986 » 10 Юли 2017, 12:48

Здравейте. В ЗЗД няма основание на прекратяване на договор без предизвестие, поради това, че се е провел търг и в търга е спечелила нова фирма. Това основание може да се приложи в случай, че е уговорена такава клауза в самият договор, което на мен лично не ми се вярва.
bliznaci1986
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 05 Сеп 2016, 21:49

Re: Развод от Мтел на ЮЛ ?

Мнениеот ivanov_p » 10 Юли 2017, 16:14

При толкова информация съдът ще отсъди: Марш от тук!
Какъв е този търг? За доставка на тоалетна хартия или обслужване строеж на магистрала? Как номерата от Мтел са преминали към другия доставчик? Мтел обслужвал ли е тези номера и как го е правил, ако те са били прехвърлени и т.н. и т.н.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта


cron