начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Развод от Мтел на ЮЛ ?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Развод от Мтел на ЮЛ ?

Мнениеот galina442 » 10 Май 2017, 09:50

Здравейте, питането ми е следното,
Изтекъл е срок на договор от Мтел на Юридическо лице, Насрочва се дата на търг и Мтел го губят, печели се от друг оператор и всички телефони минават на новият оператор. Мтел обаче, продължават да пращат фактури за услугите си, които не ползваме вече( 3 месеца). Има клауза в договора на Мтел, с която си искат предизвестието от месец за прекратяване на договор, Но питането ми е: След като е имало търг, който са изгубили, не е ли автоматично да се прекратят всякакви вазимоотношения или е трябвало въпреки всичко да се прати това предизвестие?
galina442
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Май 2017, 09:41

Re: Развод от Мтел на ЮЛ ?

Мнениеот bliznaci1986 » 10 Юли 2017, 12:48

Здравейте. В ЗЗД няма основание на прекратяване на договор без предизвестие, поради това, че се е провел търг и в търга е спечелила нова фирма. Това основание може да се приложи в случай, че е уговорена такава клауза в самият договор, което на мен лично не ми се вярва.
bliznaci1986
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 05 Сеп 2016, 21:49

Re: Развод от Мтел на ЮЛ ?

Мнениеот ivanov_p » 10 Юли 2017, 16:14

При толкова информация съдът ще отсъди: Марш от тук!
Какъв е този търг? За доставка на тоалетна хартия или обслужване строеж на магистрала? Как номерата от Мтел са преминали към другия доставчик? Мтел обслужвал ли е тези номера и как го е правил, ако те са били прехвърлени и т.н. и т.н.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron