начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

КАТ не признава решение на ВАС

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


КАТ не признава решение на ВАС

Мнениеот santi » 10 Май 2017, 13:09

Здравейте,имам нужда от малко помощ.
От около година и половина съпруга ми чужденец,води битка с КАТ за прехвърляне на чуждестранна книжка(не от държава от ЕС).На първо ходене категорично беше отказано и хлопнато прозорчето на гишето.На второ ходене ми казаха:"Ми проверете си в интернет,бе госпожо".
Има страни,които са извън ЕС,но са подписали и ратифицирали Конвенцията от 1968г. във Виена ,което позволява шофьорски книжки да бъдат превеждани/прехвърляни в България.Пример Италия,Полша,Чехия,Франция,Германия позовавайки се на тази конвенция уважават това право,без съмнение.
В България обаче.....сме напук на всякаква логика.
Обърнахме се към адвокат.Дело в АС София спечелено.Съда се произнася,че изложените от КАТ възражения (на задната страна книжката не е таблична)са нищожни.Дава им право да обжалват.Те изпуснаха срока и са внесли във ВАС обжалване с фалшива дата.ВАС им отхвърля възражението и потвърждава отсъденото от АС.Постановява КАТ да заплати всички разходи по делото и днес с всички документи и решения на гише 31 ни казаха НЕ.Пратиха ни на гише 32 и там един служител,каза:Не,това че имате решение от ВАС нищо,ама нищо не означава.Няма да се прведе тази книжка.
След кратък разговор ни казаха:Ще ви се обадим днес или утре да Ви кажем какво сме решили!!
Ха,сега моля някой да ме осветли ВАС има ли някаква стойност?Не е ли по висша инстанция от КАТ,и изобщо някой разбира ли какво точно се случва!!Защото аз съм в блокаж и може би не разбирам правилно.
Благодаря Ви и хубав ден за сега
santi
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Май 2017, 12:52

Re: КАТ не признава решение на ВАС

Мнениеот kpts_ » 11 Май 2017, 09:01

Този адвокат, който Ви представляваше досега, къде е?
Нека довърши начинанието.
А може и друг, вече сте накрая.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: КАТ не признава решение на ВАС

Мнениеот stefsto » 11 Май 2017, 09:46

Напишете до прокуратурата жалба за отказ от изпълнение на служебните задължения с копие до Главна дирекция на полицията за издействане на наказание.
stefsto
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 14 Мар 2007, 12:12

Re: КАТ не признава решение на ВАС

Мнениеот kolegat » 11 Май 2017, 10:33

Вижте приемното време на началниците и идете направо ми някой от тях и го запознайте подробно с проблема, като намекнете, че при липса на съдействие ще пуснете сигнал до компетентните институции. Не разчитайте на тези от гишетата или пък някой да ви се обади.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: КАТ не признава решение на ВАС

Мнениеот santi » 11 Май 2017, 18:24

Благодаря на всички включили се.Продължаваме битката и дано има положителен резултат.Смяна на адвокат и тактиката,както сте ме посъветвали по-долу.
Пак благодаря и хубав ден.
santi
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Май 2017, 12:52

Re: КАТ не признава решение на ВАС

Мнениеот tochotocho » 07 Юли 2017, 17:27

Е, узряхте ли кой, кой е. КАТ е над Главно управление , Дирекция, та дори Министерство. Не помните ли министър Богомил издаде заповед до КАТ, да не се крият зад храстите и пр. Получи отговор че КАТ не е .....
Та КАТ е повече от Президент , Министерство на вътр.работи, Е за бат Бойко, не знам.
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 30 госта


cron