начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

КАТ не признава решение на ВАС

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


КАТ не признава решение на ВАС

Мнениеот santi » 10 Май 2017, 13:09

Здравейте,имам нужда от малко помощ.
От около година и половина съпруга ми чужденец,води битка с КАТ за прехвърляне на чуждестранна книжка(не от държава от ЕС).На първо ходене категорично беше отказано и хлопнато прозорчето на гишето.На второ ходене ми казаха:"Ми проверете си в интернет,бе госпожо".
Има страни,които са извън ЕС,но са подписали и ратифицирали Конвенцията от 1968г. във Виена ,което позволява шофьорски книжки да бъдат превеждани/прехвърляни в България.Пример Италия,Полша,Чехия,Франция,Германия позовавайки се на тази конвенция уважават това право,без съмнение.
В България обаче.....сме напук на всякаква логика.
Обърнахме се към адвокат.Дело в АС София спечелено.Съда се произнася,че изложените от КАТ възражения (на задната страна книжката не е таблична)са нищожни.Дава им право да обжалват.Те изпуснаха срока и са внесли във ВАС обжалване с фалшива дата.ВАС им отхвърля възражението и потвърждава отсъденото от АС.Постановява КАТ да заплати всички разходи по делото и днес с всички документи и решения на гише 31 ни казаха НЕ.Пратиха ни на гише 32 и там един служител,каза:Не,това че имате решение от ВАС нищо,ама нищо не означава.Няма да се прведе тази книжка.
След кратък разговор ни казаха:Ще ви се обадим днес или утре да Ви кажем какво сме решили!!
Ха,сега моля някой да ме осветли ВАС има ли някаква стойност?Не е ли по висша инстанция от КАТ,и изобщо някой разбира ли какво точно се случва!!Защото аз съм в блокаж и може би не разбирам правилно.
Благодаря Ви и хубав ден за сега
santi
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Май 2017, 12:52

Re: КАТ не признава решение на ВАС

Мнениеот kpts_ » 11 Май 2017, 09:01

Този адвокат, който Ви представляваше досега, къде е?
Нека довърши начинанието.
А може и друг, вече сте накрая.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: КАТ не признава решение на ВАС

Мнениеот stefsto » 11 Май 2017, 09:46

Напишете до прокуратурата жалба за отказ от изпълнение на служебните задължения с копие до Главна дирекция на полицията за издействане на наказание.
stefsto
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 14 Мар 2007, 12:12

Re: КАТ не признава решение на ВАС

Мнениеот kolegat » 11 Май 2017, 10:33

Вижте приемното време на началниците и идете направо ми някой от тях и го запознайте подробно с проблема, като намекнете, че при липса на съдействие ще пуснете сигнал до компетентните институции. Не разчитайте на тези от гишетата или пък някой да ви се обади.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: КАТ не признава решение на ВАС

Мнениеот santi » 11 Май 2017, 18:24

Благодаря на всички включили се.Продължаваме битката и дано има положителен резултат.Смяна на адвокат и тактиката,както сте ме посъветвали по-долу.
Пак благодаря и хубав ден.
santi
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Май 2017, 12:52

Re: КАТ не признава решение на ВАС

Мнениеот tochotocho » 07 Юли 2017, 17:27

Е, узряхте ли кой, кой е. КАТ е над Главно управление , Дирекция, та дори Министерство. Не помните ли министър Богомил издаде заповед до КАТ, да не се крият зад храстите и пр. Получи отговор че КАТ не е .....
Та КАТ е повече от Президент , Министерство на вътр.работи, Е за бат Бойко, не знам.
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron