начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Процедура по обезсилване на изпълнителен лист.

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Процедура по обезсилване на изпълнителен лист.

Мнениеот californieca » 11 Май 2017, 11:42

Здравейте,

имам решение на САС и след влизането му с вила ми е издаден изпълнителен лист.
Съдебният изпълнител 2-3 години не прави никакви адекватни мерки по осребряване на вземането и само се скатава.
Длъжника след 3г. успява да се сдобие с решение на дело с което обезсилва решение на САС на база на което ми е издаден изп.лист.

Въпроса е сега : какво става с този лист...веднага ли се обезсилва или има процедура.....
В решение на ответната страна не се споменава за листа или за вече образуваното изп. производство срещу него а само и единствено , че обезсилва решението на САС по което е издаден листа.

Моля, за съдействие и благодаря предварително.
californieca
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 11 Окт 2004, 22:01

Re: Процедура по обезсилване на изпълнителен лист.

Мнениеот kalahan2008 » 13 Май 2017, 00:10

Няма нужда да се обезсилва изпълнителният лист, изпълнителното дело ще бъде прекратено от съдебния изпълнител на основание чл. 433, ал. 1, т. 4 ГПК.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4184
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Процедура по обезсилване на изпълнителен лист.

Мнениеот nikodim77 » 13 Май 2017, 03:52

Здравейте,
След преглед на темата и нейното отминаване, нещо взе да ме гложди в главицата, та се върнах на нея… А това, което ме загложди е следното:
„Съдебният изпълнител 2-3 години не прави…”
Та това предизвика долните съждения по въпроса:
Питащия не споделя дали е получавал някаква кореспонденция изхождаща от СИ, както и дали през тези 2-3 години е изисквал спрямо СИ извършване на някакви изпълнителни действия. Но, ако наистина в този период СИ се е скатавал (както питащия определя) то не би ли следвало изпълнителното дело да е прекратено по силата на закона? Визирано в т.8 от цитирания от kalahan2008, чл. 433, ал.1, от ГПК. Като в евентуален такъв случай, постановлението на СИ всъщност ще е прогласяване на вече настъпило прекратяване на ИД. И в случай, че нещата са се развили така, дали СИ въобще ще го касае факта, че ИЛ е обезсилен, та да си прави труда да прекратява вече прекратено ИД.? :roll:
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1184
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Процедура по обезсилване на изпълнителен лист.

Мнениеот ivanov_p » 13 Май 2017, 09:29

Единствено важно е дали са получавани пари по делото. Ако са получавани трябва да се върнат, вкл. и тези за СИ, ако не са няма нужда да се прави каквото и да е, делото или е перемирано или ще го прекрати длъжника с молба до СИ.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 24 госта


cron