начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

ТАКСА КЪМ НБПП ОТ ИЩЕЦ

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ТАКСА КЪМ НБПП ОТ ИЩЕЦ

Мнениеот nikodim77 » 09 Юни 2017, 22:42

Здравейте, отварям темата, поради неясноти по казус, по който съм страна.
Преди 5 години бях ищец по брачно дело. След неколкократни отлагания и протакания едно от тях беше ответницата да поиска назначаване на служебен защитник. Такъв бе назначен от съда и се яви в едно от СЗ. В последствие след дадения помирителен срок – 6 месеца, нито една от страните не се явихме за продължаване на делото, и един ден пристигна по пощата съдебен акт за прекратяване на производството по брачното дело. ... И тъй, минаха години (миналата година все пак се разведохме пред друг съд), и преди два дена ми бе връчено определение на съда (по първото – прекратено дело), с което съм осъден в качеството ми на ищец да заплатя на НБПП сумата от 100 лева – изплатена от бюрото на служебния защитник на ответницата. Определението подлежи на обжалване в седем дневен срок от получаването му...
И така; Запознах се с нормата на закона (ГПК, НПК, ЗПрП) така също и с актове на ВКС по-конкретно: определение № 99 от 14.04.2016 год. на ВКС по ч.гр.д. № 730 / 2016 год., І г.о., и определение № 722 от 10.11.2015 год. на ВКС по ч.гр.д. № 4299 / 2015 год., ІV г.о., ГК.
Но все пак не намирам норми и текстове, които да дадат разяснение на следния въпрос:
Заплаща ли и в, кои случай ищецът по гр.д. направените разноски от НБПП за служебен защитник – поискан от ответника и назначен от съда – гледащ делото? :roll:
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


cron