начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Как да прекратя изтеклия си договор с МТел?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Как да прекратя изтеклия си договор с МТел?

Мнениеот mamarinov » 12 Юни 2017, 15:55

Здравейте. Казусът ми е следният:
На 10.06.2015 г. сключих с МТел двугодишен договор за услугата "интернет и телевизия", който изтече на 10.06.2017 г.
Преди да изтече договора (не помня имаше ли цял месец преди крайната му дата) посетих офис на МТел и ги уведомих, че не смятам да продължавам договора и попитах трябва ли да подам писмено предизвестие. Отговориха ми, че устното уведомяване е достатъчно и няма нужда да подавам писмено. Освен това ми предложиха индивидуална оферта с по-изгодни условия, само и само да им остана клиент. Не успях да им откажа, защото бяха много настоятелни, а и "това с нищо не Ви задължава". Уговорихме се, че офертата ще важи 5 дни и ако дотогава не се обадя да кажа, че я приемам, ще се смята че не я приемам. Изрично попитах ако не се обадя договрът ще се счита ли прекратен и ми казаха "да".
Днес, 12.06.2017 (защото 10.06.2017 беше почивен ден) отидох до друг офис на МТел, който ми беше на път и ги попитах как да им върна рутера - аз ли да го донеса или искат те да дойдат да си го вземат от дома. Половин час ме врънкаха: ама защо се отказвам, защо искам да отида при друг доставчик, кой е този друг доставчик и т. н. накрая ми заявиха, че трябва да подам едномесечно писмено предизвестие и договора може да бъде прекратен след месец. След като им обясних какво сме говорили в другия офис погледнаха в компютъра и казаха: "да, но няма данни да сте отказали офертата".
Правилно ли е това и мога ли да направя нещо по въпроса? Не ми е за 22-те лева, които ще дам за още една месечна такса, но не понасям такова отношение. И то от страна на голяма уж утвърдена фирма, а не някоя квартална кабеларка. Готов съм да похарча и повече пари, самом да сложа тия наглеци на мястото им.
mamarinov
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 30 Яну 2015, 20:30

Re: Как да прекратя изтеклия си договор с МТел?

Мнениеот bobi9 » 13 Юни 2017, 09:03

Ами разбира се, че е правилно. Начините на прекратяване на един договор ги пише в него, защо не си го прочетохте? Писмените договори се прекратяват писмено.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта


cron