начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Дарение към музей

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Дарение към музей

Мнениеот shtirkov » 26 Юни 2017, 10:04

Моля за правна помощ по следния казус:
Искам да направя дарение на природонаучен музей. Дарението представлява колекция от препарирани насекоми с много голяма научна и колекционерска стойност, плод на 15 годишен труд. Представа за колекцията може да се добие тук:https://goo.gl/photos/Mh9wWGN8K7RYsEYc9

Това, което не знам е как и под каква форма да формулирам следните изисквания към музея:

1. Колекцията да остане в експозиция във вида в който е дарена.
2. Колекцията да не се изнася от музея по никакъв повод.
3. Да се стопанисва правилно.

Опасенията ми са да не би в бъдеще да се смени ръководството на музея (той е общинска собственост) и колекцията или част от нея да отиде в някой склад, не недай си боже, продаде или разпръсне по някакъв начин.
Благодарен съм за всякакви съвети, идеи и коментари.
shtirkov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Юни 2017, 09:20

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 23 госта


cron