начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Смяна на статута на помещение?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Смяна на статута на помещение?

Мнениеот marges » 11 Юли 2017, 17:45

Здравейте! Мой приятел стоматолог иска да вземе помещение под наем, което е регистрирано в общината като търговски обект от предишните наематели. Идеята му е да го използва за рекламна цел на клиниката си, тъй като въпросното помещение е на доста оживено място, тоест да извършва консултации без лечение (то ще се осъществява в клиниката), да обсъжда с пациентите план на лечение, възможностите за разсрочени плащания, да се раздават брошури, както и да се продават разни продукти за устна хигиена, които са взети на консигнация...такива работи. Няма да има стоматологичен стол...ще е нещо средно между консултативен кабинет, магазин и офис на клиниката. :roll: Много е объркано...не знам дали ще може да се осъществят всички тия дейности на едно място. Въпросът ми е трябва ли да се пререгистрира помещението в общината и като какво??? Моля ви, помогнете ми със съвет. Благодаря от сърце!
marges
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Фев 2014, 17:59

Re: Смяна на статута на помещение?

Мнениеот tochotocho » 15 Юли 2017, 15:05

Има Наредба за това. Идете в съответната община- типови бланки се попълват. Най-лесно е ОФИС, реклама, консултация и и т.н. Продажбата на хранителни стоки, лекарствени продукти изисква някои подробности, което ще научите в общината . Има облекчен режим, особено като помещението е със статут " търговски обект"
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron