начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Акт за шофиране без колан

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Акт за шофиране без колан

Мнениеот babi4ka » 22 Юли 2017, 07:40

Здравейте, таксиметров шофьор съм. Снощи в 11.30 ч в чужд окръг ми съставиха акт за това, че току-що бях тръгнал с клиенти и не си бях сложил колана. Днес е събота и доколкото знам КАТ не работи. Какво трябва да правя, като имате предвид, че имам и неплатена глоба от 50 лв? Не съм чел новите промени в Закона. Моля помогнете със съвети, предварително благодаря!
babi4ka
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 18 Мар 2009, 18:12

Re: Акт за шофиране без колан

Мнениеот katerinakuch » 22 Юли 2017, 21:44

Напишете възражение срещу акта в тридневен срок от съставянето му.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Акт за шофиране без колан

Мнениеот babi4ka » 23 Юли 2017, 08:27

Благодаря за отзива, но до кой КАТ - в Русе, където живея, или в Левски, където ми съставиха акта? :cry:
babi4ka
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 18 Мар 2009, 18:12

Re: Акт за шофиране без колан

Мнениеот bird_of_paradise » 24 Юли 2017, 14:19

Възражението по чл. 44 ЗАНН се депозира пред наказващия орган по местоизвършване на нарушението ( ако в Левски имат КАТ, то там). И да пропуснете срока не е фатално, важното е да спазите онзи 7дневен, след като ( и ако) издадат НП.

Обаче какъв колан, какъв АУАН, когато:
чл. 137а, ал.2 т.4 ЗДВП написа:(2) Могат да не използват обезопасителни колани:
4. водачите на таксиметрови автомобили, когато превозват пътници в рамките на населеното място;

Освен да не сте включили сигнализацията, че сте с пътници, или да сте били извън населеното място...
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Акт за шофиране без колан

Мнениеот Pause » 24 Юли 2017, 18:17

bird_of_paradise ,не е ли по добре ако преснима и качи копие на акта и да се види квалификацията за съответствие понеже може ,да има и разминаване и в описание на нарушението за неспазване правилата за движение по пътищата.
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14

Re: Акт за шофиране без колан

Мнениеот bird_of_paradise » 25 Юли 2017, 09:39

Pause написа:bird_of_paradise ,не е ли по добре ако преснима и качи копие на акта и да се види квалификацията за съответствие понеже може ,да има и разминаване и в описание на нарушението за неспазване правилата за движение по пътищата.


Не, не мисля, че има нужда. Интуитивно усещам ( звездите ми го говорят :wink: :lol: ), че изложеното не е цялата истина и ще се справя с проблема сам- две причини, които налагат да не наливам вода в мелницата. Отделно срока по 44 изтече вчера, така че за НП е още рано.

п.п. ако проблемът е твой, колега - винаги съм насреща за обсъждането му.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Акт за шофиране без колан

Мнениеот Pause » 25 Юли 2017, 15:06

Това да не е, като пералня whirlpool 6-то чувство.Благодаря, нямам такъв проблем със колана ,но се включих по темата понеже ПТП се случват и мерките за контрол се вземат за това ,че не се спазват правилата по ЗДВП може би масово. :D
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14

Re: Акт за шофиране без колан

Мнениеот bird_of_paradise » 25 Юли 2017, 16:56

Не, по моя край на това му казват опит. Не се яде, не можеш и да го докоснеш, но това не означава, че не съществува :wink: .
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Акт за шофиране без колан

Мнениеот jhoro » 29 Юли 2017, 17:55

bird_of_paradise написа:Не, по моя край на това му казват опит. Не се яде, не можеш и да го докоснеш, но това не означава, че не съществува :wink: .

Опита е хубаво нещо и точно от опит (обжалвано НП от КАТ и отменено от РС) ще кажа - АУАН трябва много внимателно да се чете. Под лупа. И да не се пренебрегват или скриват никакви допълнителни обстоятелства. Например - дали има снимка на автомобила - за включен или не таксиметров апарат, респективно сигнализацията на предното стъкло.
Но както казва питащия - случката е станала в друга община (окръзи отдавна няма). Тук попада на
Чл. 45. На водача е забранено да:
1. извършва таксиметров превоз на територията на община, за която няма издадено разрешение в курортни комплекси, разположени на територията на две и повече общини, таксиметров превоз може да извършва всеки превозвач, който е получил разрешение за извършване на такава дейност от една от общините, на чиито територии е разположен комплексът;

В пътната книжка (съгл. Приложение № 12 към чл. 31, ал. 1, т. 5) е трябвало да бъде попълнено:
За превоз на пътници извън територията на общината, за която е издадено разрешението, се попълва колона "маршрут" с начален и краен пункт на превоза и часовете на тръгване и пристигане.

а в случай, че това не е направено - контролния орган е трябвало да отбележи липсата на празното място. Просто пише - „Липсва запис“, дата, час и подпис.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Акт за шофиране без колан

Мнениеот bird_of_paradise » 30 Юли 2017, 00:53

`начи, казваш, че е по-добре да бъде санкциониран по ЗАП с 1500 кинта, вместо по ЗДвП с 50 ? ( и точки).
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Акт за шофиране без колан

Мнениеот jhoro » 02 Авг 2017, 17:07

bird_of_paradise написа:`начи, казваш, че е по-добре да бъде санкциониран по ЗАП с 1500 кинта, вместо по ЗДвП с 50 ? ( и точки).

На пазарлък ли го обърнахме?
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron