начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Акт за шофиране без колан

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Акт за шофиране без колан

Мнениеот babi4ka » 22 Юли 2017, 07:40

Здравейте, таксиметров шофьор съм. Снощи в 11.30 ч в чужд окръг ми съставиха акт за това, че току-що бях тръгнал с клиенти и не си бях сложил колана. Днес е събота и доколкото знам КАТ не работи. Какво трябва да правя, като имате предвид, че имам и неплатена глоба от 50 лв? Не съм чел новите промени в Закона. Моля помогнете със съвети, предварително благодаря!
babi4ka
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 18 Мар 2009, 18:12

Re: Акт за шофиране без колан

Мнениеот katerinakuch » 22 Юли 2017, 21:44

Напишете възражение срещу акта в тридневен срок от съставянето му.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Акт за шофиране без колан

Мнениеот babi4ka » 23 Юли 2017, 08:27

Благодаря за отзива, но до кой КАТ - в Русе, където живея, или в Левски, където ми съставиха акта? :cry:
babi4ka
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 18 Мар 2009, 18:12

Re: Акт за шофиране без колан

Мнениеот bird_of_paradise » 24 Юли 2017, 14:19

Възражението по чл. 44 ЗАНН се депозира пред наказващия орган по местоизвършване на нарушението ( ако в Левски имат КАТ, то там). И да пропуснете срока не е фатално, важното е да спазите онзи 7дневен, след като ( и ако) издадат НП.

Обаче какъв колан, какъв АУАН, когато:
чл. 137а, ал.2 т.4 ЗДВП написа:(2) Могат да не използват обезопасителни колани:
4. водачите на таксиметрови автомобили, когато превозват пътници в рамките на населеното място;

Освен да не сте включили сигнализацията, че сте с пътници, или да сте били извън населеното място...
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Акт за шофиране без колан

Мнениеот Pause » 24 Юли 2017, 18:17

bird_of_paradise ,не е ли по добре ако преснима и качи копие на акта и да се види квалификацията за съответствие понеже може ,да има и разминаване и в описание на нарушението за неспазване правилата за движение по пътищата.
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14

Re: Акт за шофиране без колан

Мнениеот bird_of_paradise » 25 Юли 2017, 09:39

Pause написа:bird_of_paradise ,не е ли по добре ако преснима и качи копие на акта и да се види квалификацията за съответствие понеже може ,да има и разминаване и в описание на нарушението за неспазване правилата за движение по пътищата.


Не, не мисля, че има нужда. Интуитивно усещам ( звездите ми го говорят :wink: :lol: ), че изложеното не е цялата истина и ще се справя с проблема сам- две причини, които налагат да не наливам вода в мелницата. Отделно срока по 44 изтече вчера, така че за НП е още рано.

п.п. ако проблемът е твой, колега - винаги съм насреща за обсъждането му.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Акт за шофиране без колан

Мнениеот Pause » 25 Юли 2017, 15:06

Това да не е, като пералня whirlpool 6-то чувство.Благодаря, нямам такъв проблем със колана ,но се включих по темата понеже ПТП се случват и мерките за контрол се вземат за това ,че не се спазват правилата по ЗДВП може би масово. :D
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14

Re: Акт за шофиране без колан

Мнениеот bird_of_paradise » 25 Юли 2017, 16:56

Не, по моя край на това му казват опит. Не се яде, не можеш и да го докоснеш, но това не означава, че не съществува :wink: .
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Акт за шофиране без колан

Мнениеот jhoro » 29 Юли 2017, 17:55

bird_of_paradise написа:Не, по моя край на това му казват опит. Не се яде, не можеш и да го докоснеш, но това не означава, че не съществува :wink: .

Опита е хубаво нещо и точно от опит (обжалвано НП от КАТ и отменено от РС) ще кажа - АУАН трябва много внимателно да се чете. Под лупа. И да не се пренебрегват или скриват никакви допълнителни обстоятелства. Например - дали има снимка на автомобила - за включен или не таксиметров апарат, респективно сигнализацията на предното стъкло.
Но както казва питащия - случката е станала в друга община (окръзи отдавна няма). Тук попада на
Чл. 45. На водача е забранено да:
1. извършва таксиметров превоз на територията на община, за която няма издадено разрешение в курортни комплекси, разположени на територията на две и повече общини, таксиметров превоз може да извършва всеки превозвач, който е получил разрешение за извършване на такава дейност от една от общините, на чиито територии е разположен комплексът;

В пътната книжка (съгл. Приложение № 12 към чл. 31, ал. 1, т. 5) е трябвало да бъде попълнено:
За превоз на пътници извън територията на общината, за която е издадено разрешението, се попълва колона "маршрут" с начален и краен пункт на превоза и часовете на тръгване и пристигане.

а в случай, че това не е направено - контролния орган е трябвало да отбележи липсата на празното място. Просто пише - „Липсва запис“, дата, час и подпис.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Акт за шофиране без колан

Мнениеот bird_of_paradise » 30 Юли 2017, 00:53

`начи, казваш, че е по-добре да бъде санкциониран по ЗАП с 1500 кинта, вместо по ЗДвП с 50 ? ( и точки).
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Акт за шофиране без колан

Мнениеот jhoro » 02 Авг 2017, 17:07

bird_of_paradise написа:`начи, казваш, че е по-добре да бъде санкциониран по ЗАП с 1500 кинта, вместо по ЗДвП с 50 ? ( и точки).

На пазарлък ли го обърнахме?
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron