начало
Инцидентно мнозинство и месианско главозамайване не са достатъчни за конституционна ревизия Инцидентно мнозинство и месианско главозамайване не са достатъчни за конституционна ревизия

Разделяне на имот

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Разделяне на имот

Мнениеот camper » 06 Авг 2017, 15:48

Здравейте,

има следния въпрос: аз и майка ми имаме къща до София, като тя притежава първи етаж, а аз втория. Баща ми е починал и няма други наследници. Но тъй като земята е обща със съседа и не е разделена от 1956 г., а във времето всеки е построил отделни къщи, ме интересува процедурата за разделяне на земята. Съседа няма интерес и ме оставя аз да правя всичко, но ме притеснява, че аз се заемам и да не би по този начин да се натоваря с някакви общи такси, които се дължат от собствениците.
Изготвя ли се нов нотариален акт или се оформя някакъв други документ, необходим ли и разделителен протокол? Извадила съм скица на имота, на сградата, удостоверение за идентичност на имота. Необходима ли е данъчна оценка, тъй като нотариуса ми каза, че не е нужно, но и не ми даде информация колко ще струва процедурата по разделяне? И за самото разделяне дължи ли се обща такса от собствениците или всеки си плаща пропорционално на собствеността.
Другото нещо, е че майка ми иска да ми прехвърли изцяло всичко да бъде на мое име. Как е най-добре да го направим – с дарение, с продажба, с доглеждане, за да платя по-малки такси.

Предварително благодаря.
camper
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Авг 2017, 15:43

Re: Разделяне на имот

Мнениеот ivanov_p » 06 Авг 2017, 16:24

Отидете при главния архитект на общината, обяснете му случая и поискайте да ви насочи към някой архитект, който да ви направи съответното градоустройство, а след това той ще си движи нещата.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4354
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron