начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Молба за съвет

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Молба за съвет

Мнениеот aleksandarstefanov » 14 Авг 2017, 16:54

Здравейте, пише ви едно младо момче като търся съдействие от вас по един казус. Живея в малко градче в района на Велико Търново в което се населявт доста роми. За съжаление преди 2-3 години в къщата до нас се настаниха такива. Проблемите започнаха от пролетта. Непрестанни шумове, крясъци, висока музика през целия ден и нощ и т.н. Един ден реших да направя забележка на собственика като най-учтиво го помолих ако е възможно в периода от 2 до 4 следобед както и вечер след 10 да са по тихи както и да намаляват или спират музиката по това време и се почна от тогава с терор от негова страна. Искам да поясня че в следствие на ПТП съм обездживен от кръста надолу и се придвижвам с инвалидна количка. Имам 95% инвалидност с чужда помощ. В началото на Август един ден в 23:35 реших да звънна в полицията за да подам сигнал за силна музика и след няколко минути полицията дойде и съответно музиката спря. След няколко дни ме вижда въпросния ром много разгневен и с викове и крясъци се приближи до мен. Знаех че ще последват лоши думи, а може би и действия и пуснах камерата на телефона да записва. Бях наричан със всякакви думи от рода на инвалид, ............., ей сега ще видиш какво ще стане, ще те натоваря в багажника на колата, ще те блъсна с колата и още много други. Почувствах се много застрашен и изплашен и се пребрах. От тогава не сме се засичали, но незнам какво има на ум и дали може да последва нещо. Дали би имало някаква реакция от полиция, съд или прокуратура ако отида да подам жалба ? Не би ли следвало ако има изобщо някакви санкции да са по тежки предвид това че съм в инвалидна количка и че до мен беше моя племенник който е дете на 8год и всичко стана пред него и пред баба ми която беше на близо. Възможна ли е някаква ефективна присъда и дали си струва да се занимавам да ходя по дела и т.н ? Това видео има ли някаква тежест ? Очаквам правен съвет от вас. Благодаря ви.
aleksandarstefanov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Авг 2017, 16:42

Re: Молба за съвет

Мнениеот ivanov_p » 15 Авг 2017, 16:43

Пускате тъжба до прокуратурата, най-добре да ви я напише адвокат. От там ще вземат мерки.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Молба за съвет

Мнениеот nikodim77 » 15 Авг 2017, 21:58

Една добавка към съвета на ivanov_p:
Добре ще е да се обърнете към Адвокат от В. Търново.
Доколкото долавям, май става дума за Лясковец... ?! :wink:

пп. Далече съм от това да обидя лясковските адвокати, или пък тези от Горна..., но проблемът - визиран от питащия касае и така нареченото влияние с всякакви средства и похвати... :!:
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


cron