начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Заплетен казус с имот от ЧСИ

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Заплетен казус с имот от ЧСИ

Мнениеот kvatahov » 22 Авг 2017, 23:55

Спечелих на търг от ЧСИ 2 бр апартамента(ателиета) по 83 кв.м.всяко в една сграда с 2 входа. И двете ателиета са на трети последен етаж(граничат само едно с друго и над тях няма друг законен обект по кадастър и нотариален акт) .Над тях , в подпокривното пространство загубилият длъжник(който е и строител на сградата) е обособил жилищни помещения които ползва с вход само от единия апартамент като е обособил мезонет(в Агенц.Вписв. и кадастъра няма такъв запис).При опит от ПЧСИ за въвод във владение се оказа че длъжника е обособил със стени и врати отделен имот като е заграбил по около 30 кв.м.от всеки апартамент . Обяснението му пред ПЧСИ е че по време на строителство (около 2014) е надстроил площта на сградата с 60 квадрата и сега
си ги е заградил и е оставил на ЧСИ 2 апартамента по 83 кв.м. или по толкова колкото е по документи и сега действал по узаконяване(обособяване на нов имот) на ситуацията която е сътворил. ПЧСИ е много нежен и неуверен младеж и се чуди какво да прави.ЧСИ не отговаря на тел. Апартаментите не отговарят въобще по описа на ЧСИ. Наглия длъжник живее там с децата си и хич не му дреме. Въпроси: ЧСИ не трябва ли да го изгони след влезли в сила ПВНИ?
Аз ли трябва да уведомя общината за незаконно строителство? Аз ли да уведомя прокуратурата за изкъртени кухня и врати и за заграбени части от ателиетата? Как сигурно да стопирам процедурите които длъжника евентуално е започнал? ЧСИ НЕ ТРЯБВА ЛИ ДА ЗАЩИТАВА МЕН, ИЛИ ИГРАЕ С ДЛЪЖНИКА?
kvatahov
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Авг 2017, 22:51

Re: Заплетен казус с имот от ЧСИ

Мнениеот ivanov_p » 23 Авг 2017, 11:02

Няма нищо заплетено, сградата има проектно-сметна документация в общината и може да се провери какво точно представляват купените апартаменти. Съдебният изпълнител може да изиска документацията от общината, а може с постановлението за възлагане да го направите и вие.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Заплетен казус с имот от ЧСИ

Мнениеот ch3oh » 23 Авг 2017, 11:37

Въпроси: ЧСИ не трябва ли да го изгони след влезли в сила ПВНИ?

Не трябва. Ако искате - вие ще си подадете молба за въвод и, естествено - ще си платите за това. Цената ще ви изненада.

P.S. само не винете законите и съдебната система.
ch3oh
Активен потребител
 
Мнения: 1022
Регистриран на: 21 Ное 2007, 12:03

Re: Заплетен казус с имот от ЧСИ

Мнениеот kvatahov » 23 Авг 2017, 12:16

Относно гоненето на длъжника ми е ясно че трябва да има въвод. Платен е въвода /цената не ме изненада, тя е ясна/Въпросът е че се мотаят много странно. Единия апартамент е с ПВНИ влязло в сила от май,втория от началото на юли.Един от ПЧСИ ме убеди да правим въвод на двата имота заедно/така се разбрали с шефа му-ЧСИ/ загражденията са направени в периода март-април, и са известни на ЧСИ от началото на май. Въпросът е че НЕ СИ МЪРДАТ ПРЪСТА ПО СИТУАЦИЯТА. Само гледат жално и обясняват как Шефа/ЧСИ/ не подава сигнали до прокуратурата НИКОГА,много се стараел да не нарани длъжниците, от първия въвод не гонели, но не вижда че това са хора които са начсно от 20 февруари че жилището им си има нов собственик и той след като е броил торба пари ще си иска имота и то с право.Стигам до извода че трябва да се оправям сам ,бутайки и молейки хората на ЧСИ да си свършат работата за която вече съм ИМ заплатил. Замислям се дали не ме мотаят съзнателно за да може длъжника да си прекара документите през общината и да ме врътнат в комплект. Ясно е че ЧСИ може да изиска документацията , но се мотаят и нищо конкретно не казват и не действат.
kvatahov
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Авг 2017, 22:51

Re: Заплетен казус с имот от ЧСИ

Мнениеот lawchoice » 23 Авг 2017, 12:40

kvatahov написа:... ЧСИ НЕ ТРЯБВА ЛИ ДА ЗАЩИТАВА МЕН, ИЛИ ИГРАЕ С ДЛЪЖНИКА?


8) Не зная дали ЧСИ-то играе с длъжника, но определено Вие не сте играли за себе си...

Ясно е от написаното по темата, че не притежавате необходимата правна култура, за да се справите с проблемите около покупката на имотите. Затова е било необходимо още от началото да ползвате услугите на адвокат! Сега ще плащате с нещо, което не подлежи на репариране по действителната му стойност, скъсаните нерви.
Следващият път, първо при адвокат..
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Заплетен казус с имот от ЧСИ

Мнениеот kalahan2008 » 23 Авг 2017, 12:46

Тъй като вече Вие сте собственик, пуснете жалба в общината за незаконно строителство (строежът е 4 или 5 категория). Не очаквайте ЧСИ да пуска жалба вместо Вас и да упражнява Вашите права като собственик, той не Ви е адвокат.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 13 госта


cron