начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Връчване на наказателно постановление

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Връчване на наказателно постановление

Мнениеот Gacony » 15 Сеп 2017, 05:32

Здравейте!
На основание на съставен акт на 05.09.т.г. от агенция "Митници" и направено възражение в 3 дневен срок, очаквам получаване на наказателно постановление. Въпросите са ми следните:
1. Кога да очаквам да получа НП? Опасявам се, че мога да изпусна 7 дневния срок на обжалване, ако след като не ме намерят, решат, че са ми го връчили.
2. Тъй като се налага да отсъствам 1-2 месеца от постоянния ми адрес, ще имам ли ядове, след като няма да могат да ме намерят на адреса, за да ми връчат НП?
3. Ако не обжалвам НП, в какъв срок трябва да го платя? Има ли лихви и кога започват да текат? Може ли разсрочено плащане, което няма да ме натовари с лихви върху сумата?
Благодаря за очаквания отговор!
Gacony
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 19 Фев 2007, 21:48
Местоположение: София

Re: Връчване на наказателно постановление

Мнениеот telman » 15 Сеп 2017, 06:17

Митниците връчват чрез Български пощи, доколкото си спомням врътват чрез непотърсване и получателя не е намерен.
Така, че.

Трябва да има адресат сигурен на писмото. Немалко дела са пропилени заради това отсъствие.

Не знам какво - някакъв роднина да получава, сигурен адрес.

Ако е малка сумата - платете си я и така. Лихвите са 1200 лева върху 5000 за три години - горе долу - 20 % на година.
telman
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 24 Юли 2017, 20:46

Re: Връчване на наказателно постановление

Мнениеот Gacony » 15 Сеп 2017, 17:05

telman написа:Митниците връчват чрез Български пощи, доколкото си спомням врътват чрез не потърсване и получателя не е намерен.
Така, че.

Трябва да има адресат сигурен на писмото. Немалко дела са пропилени заради това отсъствие.

Не знам какво - някакъв роднина да получава, сигурен адрес.

Ако е малка сумата - платете си я и така. Лихвите са 1200 лева върху 5000 за три години - горе долу - 20 % на година.


Благодаря за отговора!
Ако след консултация с адвокат не се наложи да обжалвам, ще платя глобата. Парите ги имам.
Хубав уикенд!
Gacony
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 19 Фев 2007, 21:48
Местоположение: София

Re: Връчване на наказателно постановление

Мнениеот Gacony » 22 Сеп 2017, 16:51

telman написа:Митниците връчват чрез Български пощи, доколкото си спомням врътват чрез непотърсване и получателя не е намерен.
Така, че.

Трябва да има адресат сигурен на писмото. Немалко дела са пропилени заради това отсъствие.

Не знам какво - някакъв роднина да получава, сигурен адрес.

Ако е малка сумата - платете си я и така. Лихвите са 1200 лева върху 5000 за три години - горе долу - 20 % на година.


А при настоящ адрес, различен от постоянния, не се ли получава един дълъг процес на търсене?
И ако не ме намерят за 6 месеца, разбрах, че НП отпада в съда.
Gacony
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 19 Фев 2007, 21:48
Местоположение: София


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron