начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Връчване на наказателно постановление

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Връчване на наказателно постановление

Мнениеот Gacony » 15 Сеп 2017, 05:32

Здравейте!
На основание на съставен акт на 05.09.т.г. от агенция "Митници" и направено възражение в 3 дневен срок, очаквам получаване на наказателно постановление. Въпросите са ми следните:
1. Кога да очаквам да получа НП? Опасявам се, че мога да изпусна 7 дневния срок на обжалване, ако след като не ме намерят, решат, че са ми го връчили.
2. Тъй като се налага да отсъствам 1-2 месеца от постоянния ми адрес, ще имам ли ядове, след като няма да могат да ме намерят на адреса, за да ми връчат НП?
3. Ако не обжалвам НП, в какъв срок трябва да го платя? Има ли лихви и кога започват да текат? Може ли разсрочено плащане, което няма да ме натовари с лихви върху сумата?
Благодаря за очаквания отговор!
Gacony
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 19 Фев 2007, 21:48
Местоположение: София

Re: Връчване на наказателно постановление

Мнениеот telman » 15 Сеп 2017, 06:17

Митниците връчват чрез Български пощи, доколкото си спомням врътват чрез непотърсване и получателя не е намерен.
Така, че.

Трябва да има адресат сигурен на писмото. Немалко дела са пропилени заради това отсъствие.

Не знам какво - някакъв роднина да получава, сигурен адрес.

Ако е малка сумата - платете си я и така. Лихвите са 1200 лева върху 5000 за три години - горе долу - 20 % на година.
telman
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 24 Юли 2017, 20:46

Re: Връчване на наказателно постановление

Мнениеот Gacony » 15 Сеп 2017, 17:05

telman написа:Митниците връчват чрез Български пощи, доколкото си спомням врътват чрез не потърсване и получателя не е намерен.
Така, че.

Трябва да има адресат сигурен на писмото. Немалко дела са пропилени заради това отсъствие.

Не знам какво - някакъв роднина да получава, сигурен адрес.

Ако е малка сумата - платете си я и така. Лихвите са 1200 лева върху 5000 за три години - горе долу - 20 % на година.


Благодаря за отговора!
Ако след консултация с адвокат не се наложи да обжалвам, ще платя глобата. Парите ги имам.
Хубав уикенд!
Gacony
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 19 Фев 2007, 21:48
Местоположение: София

Re: Връчване на наказателно постановление

Мнениеот Gacony » 22 Сеп 2017, 16:51

telman написа:Митниците връчват чрез Български пощи, доколкото си спомням врътват чрез непотърсване и получателя не е намерен.
Така, че.

Трябва да има адресат сигурен на писмото. Немалко дела са пропилени заради това отсъствие.

Не знам какво - някакъв роднина да получава, сигурен адрес.

Ако е малка сумата - платете си я и така. Лихвите са 1200 лева върху 5000 за три години - горе долу - 20 % на година.


А при настоящ адрес, различен от постоянния, не се ли получава един дълъг процес на търсене?
И ако не ме намерят за 6 месеца, разбрах, че НП отпада в съда.
Gacony
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 19 Фев 2007, 21:48
Местоположение: София


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron