начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

НОИ иска възтановяване на болничен

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


НОИ иска възтановяване на болничен

Мнениеот ttroya » 22 Дек 2016, 12:03

Здравейте.Казусът е следният.Съпругата ми в началото на годината ползва 30 работни дни болничен.Болничният и беше даден поради операция на нашата дъщеря.По това време съпругата ми работеше и на втори трудов договор към общината като асистент на дъщеря ни която е незряща.При подаването на болничният лист към основният и работодател те пропуснала да подаде към общината.Причината за този пропуск е незнание и неинформираност.Сега НОИ иска от нея да върне изплатеното обезщетение към основният работодател.Написахме жалба до НОИ като обяснихме какви са фактите и написахме,че всъщност съпругата ми е изпълнявала задълженията си към втория трудов договор,а именно да обслужва и грижи за ползвателя на програмата,който се явява нашата дъщеря.Въпреки това НОИ си иска парите.Как да постъпим?Благодаря Ви.
ttroya
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Юни 2008, 15:31

Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron