начало
Прокурорите видяха дискриминация към тях в чернова на проекта на Закона за адвокатурата Прокурорите видяха дискриминация към тях в чернова на проекта на Закона за адвокатурата

Тъжна равносметка... по нашенски

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот ivanov_p » 01 Юни 2016, 16:41

Грешката е първо на нотариуса, след това на съдиите по вписванията, за което и едните и другите носят отговорност, гражданинът няма нищо общо, дори да се възникнат щети ще ги търси от държавата.
Сделките са напълно редовни. Страните са изявили волята си и са се подписали, в тази част договорът действа, минимум като предварителен с достоверна дата и липсата на подпис на провоспособен нотариус не води до нищожност на волеизявлението на страните. Последствие съдията по вписванията е наредил вписването и то действа спрямо трети лица.
Който иска да обжалва. Може и да има чалъм да се обжалва вписване в регистъра, но сигурно са му сложили срок. Може да се постави подпис на НА от редовен нотариус, може и други неща, това, което не може да стане е да се обявят тези сделки за недействителни, под която и да е форма.
Нали все пак и малко трябва да помислим какво ще стане с държавата, ако се окаже, че Имотния регистър е нередовен и вписванията в него могат да се отменят? Някой въобще съзнава ли последиците от това?
Нужната промяна в закона е към всяка служба по вписванията да се назначи старши нотариус, който да заверява подписите на редовите нотариуси, на всеки 10 служби да има по един главен нотариус, който пък да заверява подписите на главните нотариуси и за цялата страна един супер нотариус, който да заверява същите на главните нотариуси.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот bird_of_paradise » 01 Юни 2016, 23:21

ivanov_p написа:Сделките са напълно редовни.

Защо така мислиш?
ivanov_p написа:това, което не може да стане е да се обявят тези сделки за недействителни, под която и да е форма.

Сделките са толкова редовни, колкото редовни биха били ако ти беше удостоверил, каквото и да е.
Така мисля аз.

Отделно намирам, че се налага да направиш разлика между помощник нотариус ( чл. 40) и пом.нотариус по заместване( чл. 46). За целта ти е необходим един ЗННД, за чл. 26 ЗЗД презумирам знание, за да видиш кой, какви правомощия има и липсата им, какво влече ( е, вярно трябва да погледнеш и 576 ГПК).

Ответниците по евентуален иск за обезщетение, в конкретната хипотеза, са повече от трима, но въпреки опитът ми да съм почтителна- това не са дела за цесионер ( твоето място е на по-късен етап, ако се стигне до него, защото тук има застрахователи, а и държавата е добър платец).

Какво общо има вписването и неговото оповестително действие? Ако ще отваряш дума за давност- две съществени обстоятелства ) ЗЗД и ВКС по тоя въпрос) трябва да те накарат да забравиш.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот ivanov_p » 02 Юни 2016, 00:57

Иван решава да продаде на Стоян имот, а Стоян се съгласява да плати цената. Доколкото за сделката се иска нотариална форма двамата отиват при лице, работещо под държавна регулация. Подписват договора и Стоян дава на Иван парите. В този момент истинският нотариус ритва камбаната, съответно вместо него подписва чистачката.
Договорът е действителен, изразява волята на страните и по него и са извършени насрещни престации. Ако не е извършен по нотариален ред всяка от странитеможе да го обяви за окончателен в съда, по реда на чл. 19 ЗЗД, като решението подлежи на вписване. Нотариус не ни трябва, защото недействителността на акта, като извършен по нотариален ред, не води до недействителност на договора.

Липсата на подписа на нотариуса прави недействителна нотариалната форма, защото е елемент от нея. Този подпис обаче удостоверява не друго, а че страните и техните пълномощници са положили подписи под договора. Всички описани в договора документи се прилагат към него и подлежат на проверка от съдията по вписванията, който ще откаже вписване, ако липсват пълномощни, скица и който и да е документ. Единственото, което съдията по вписванията не е видял лично е полагането на подписите, затова трябва да следи за подписа на нотариуса. Ако договарящите се бяха подписали пред съдията по вписванията нямаше да им трябва нотариус.
Затова е достатъчно съдията по вписванията да призове страните, които да потвърдят подписите си пред него, след което да потвърди вписването. Ако е имало измами или по други причини страните не искат да потвърдят подписите - да се съдят, искът се вписва и пази ред до окончателното вписване или заличаване, според който спечели.
Има нива на законите. Според решение на ВКС (или ВС) по наказателно дело, правната сигурност е преди справедливостта, а тя е в основата на правото, т.е. сигурността на оборота определя правото.
Едно е снякой да е сключвал бракове, жената не я даваш ипотекираш, но имота го продаваш и ипотекираш. Няма държава, която да направи несигурна и хипотетична търговията и ипотеката. Няма как НЕК да ипотекира АЕЦ-а за 3-4 милиарда и ипотеката да отпадне, защото предишния ден са отнели правата на нотариуса.

Кой, какво и как ще обжалва? Като цесионер ще ти кажа, теоретично кредиторът ще обжалва реда на ипотеките, не знам как, чувал съм отказ от вписване да се обжалва, за вписване не знам.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот Melly » 02 Юни 2016, 01:20

ivanov_p написа:Иван решава да ................

Мъка, мъкааааааааааааааааааа.... 8)
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот ivan_lawyer » 02 Юни 2016, 04:31

Нон-сенс има доста, но има и доста идеи в това което предлага Иванов-П. Ще се наложи валидизация, наистина.
Но нема такава държава, от друга страна. Навремето имаше такъв проблем с младшите съдии - те не могат да подписват решения (какво беше всъщност?), но имаше и този проблем.
Не знам откъде да се подхване.
Но това ми дава процесуални крила, защото аз оспорвам по принцип всичко, ето така - по тази косвена тангента ще ми минат доста аргументировки. Смисъл - банковите заеми се учредяват от лица-пълномощници. Винаги в преамбюла на писмения отговор (защото не съм от страната на Банките, а защитавам негови величества - хората с мерцедеси), но в преамбюла включвам винаги едно тънко оспорване за легитимацията на лицата - подписали договор за банков заем.
Тоест, защо - в заявленията по чл. 417 ГПК не си включват обяснения за това, че Маргарова, Бръзинска, Овчарова, Рециталова, са пълномощници на Банката. При което им оспорвам Договорите за банков кредит. Казвам - няма сведения по заповедното за легитимацията на лицата. И замръзват, търговските им юристи. Разбира се, това са водни бомби. Ма тровят. Изобщо - може да се каже, че е успешна тактика за първи рунд. Тоест обърква противника. Започват да пелтечат - ние сме в хипотезата на чл. 301 Т.З., което впрочем е обяснение по банков кредит. Потвърждаваме сделката - или там каквото беше. Договор за банков кредит на потвърждение? Наздраве.

Тук обаче е много ценно, това което схванах е, че при липса на легитимация на лицето - сделката е невалидна. Ерго - тангентата е по преклузията - ако не дадеш навреме документи за легитимацията.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот ivanov_p » 02 Юни 2016, 08:49

Едно нещо за да го разбереш трябва да си го представиш. Идва при адвоката някой с пари за трошене и иска ... даже не знам какво може да поиска, да речем еди коя си вписана сделка да се "отпише" от регистъра или да се признае за нищожна, може и още нещо да поиска - не знам. Как се "отписва" сделка от ИР, май му викат заличаване? И това не знам. Даже не знам каква е връзката между договора, по който нотариуса не е страна и никакви негови действия не могат да го направят невалиден, освен ако не го изяде, нотариалния акт, който е събирателно за поредица от нотариални действия и вписването, което е напълно отделно действие, като отношението му с предишните е "ни кяр, ни зян", оповестява, че в книгите на регистъра и прибавен НА. Вписването е напълно самостоятелно действие, държавнически акт на оповестяване, то не влияе и не се влияе от нищожността на договора. В поредицата договор, НА, вписване, имаме три отделни, независими действия, като нищожността на първите две засяга само тях, за нищожно вписване не съм чувал и не знам как действа.

Та да се върнем на иска. Какво ще искате?
Моля да обявите договора за нищожен? Ще загубите, защото той не е нищожен.
Моля да обявите НА по....вписан в.... и т.н. като нищожен поради опорочена нотариална форма. Тук ще спечелите. Какви са обаче стъпките?
Вписвате молбата в регистъра, Пейчо, който е на страната на справедливостта, истината и прогреса, т.е. от другата страна, вписва молба по чл. 19 ЗЗД. Единият съд обявява формата за опорочена до степен нищожност, другият обявява договора за окончателен в едно заседание, защото престациите са направени, данъците платени, даже има достоверна дата - от тази на вписването в регистъра, където е възпроизведена съществената част от съдържанието му.
Това ако някоя от страните реши да обжалва. Ако не реши, кой е процесуално легитимиран? Вероятно ипотекарен кредитор, който ще оспори редът на ипотеката, взискател, който ще оспори вземане на друг при някакви особени хипотези, но тук последствията ще носи държавата и нотариуса, по точно застрахователите му. Има ли грешка, Пейчо е насреща да прибере парите. Предната ипотека отпада, пострадалия от нередовните действия търси обезщетение от виновните за това лица.
Каква е нуждата от валидация? Веднъж да свали отговорността на държавата за действията на съдията по вписванията и нотариуса, втори път за да направи прецедент, при който всеки с химикал в нот.кантора ще подписва, защото ще е сигурен, че НС ще приеме още един закон за валидацията на неговите подписи.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот ivan_lawyer » 02 Юни 2016, 11:45

Ето затова трябва да се оставят само обичливи адвокати, като консултанти, а не не-завършили или не-лицензирани юристи на арената. Честно. Нека останат севди, но те да се знае - че са врачки. Добре - това са емоции.
Отписването на искова молба е - едно, заличаването е друго, отбелязване и заличаване.
Но при всички положения остава историята по партидата. Наполеон е направил тази работа. В смисъл Гражданския кодекс на Наполеон. Иначе щяхме да се пулим, като изневидели - на кого е имота. Човека е направил система, говорим за Наполеон, осъществил е една съдебна реформа. Може би това е първата и последната съдебна реформа.
Сиренето - гаргата - приятелите. Не знам - вземете ми сиренето - оставете ми приятелите.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот ivanov_p » 02 Юни 2016, 15:12

История от последните часове, точно по темата:

Ето затова трябва да се оставят само обичливи адвокати, като консултанти, а не не-завършили или не-лицензирани юристи на арената.


Сигурно е така, но заради обичливи адвокати утре щях да изгърмя с 27114 лв.
Благородни длъжници (Бог да ги поживи и да им се размножават патките) платиха днес и реших да си купя 150 декара от един синдик:
http://ispn.mjs.bg/MJ/ispn.nsf/public_a ... A80042287C
Добре, че над бюрото ми има лозунг: "Блага дума всекиму, вяра никому".
Проверявам в имотния регистър, че в тази държава вече на никой не знаеш акъла и виждам, че имотите са продадени преди години от несъстоятелния, преди да стане такъв, на друга фирма. Вдигам телефона и синдика обяснява: Да продадени са, след това водихме отменителен и го спечелихме, но двамата адвокати не вписаха иска и през това време купувача продал имотите на трети лица.
Та мисълта ми е, че не е важно много да знаеш, а да си свършиш работата.

Това като отклонение, а по темата е историята с вписването. Значи сделките са обявени за нищожни спрямо кредиторите по несъстоятелността, но вписването си остава, няма връщане назад. То не е елемент нито от договора, нито от НА. Затова и по случая с нотариуса менте няма да стане нищо, освен наказанията. Не вярвам и държавата да тръгне да го оправя, а ако го направи няма да има акъл за пет пари.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот doc03 » 13 Юли 2016, 19:03

http://reduta.bg/v2/article/%D0%B3%D0%B ... 1%82%D0%B0
... и пълно с едни хубави, български имена ...
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот bird_of_paradise » 15 Сеп 2016, 09:25

Пременил се Илия - огледал се - пак с тия... или като как се разбира отговорността от управляващите.

Бъчварова преназначи компрометирания зам.-шеф на Гранична полиция на друг ръководен пост.
http://www.paragraph22.bg/22-novini/rea ... voden-post

Бившият заместник-директор на „Гранична полиция” Йотко Андреев, който бе свободен след скандала с обществената поръчка за превоз на мигранти, възложена на арестуван за трафик на хора, е преназначен на друга ръководна длъжност. Сега Андреев е назначен като началник на отдел в дирекция „Миграция” в МВР, предаде БГНЕС.

Дирекция „Миграция“ е структура на МВР за регулиране на миграционните процеси и административния контрол върху пребиваването на чужденците в България, противодействие на незаконната миграция на територията на страната.

Йотко Андреев, който е близък на лидера на ВМРО Красимир Каракачанов, е бил и директор на дирекция „Миграция“ на МВР.

Със заповед на министъра на вътрешните работи Румяна Бъчварова от 16 август тази година е преназначен старши комисар Йотко Андреев, зам.-директор на Главна дирекция „Гранична полиция”, на ръководна длъжност началник на отдел в дирекция „Миграция” в МВР, комисар. Интересното е, че само ден преди това – на 15 август, именно Бъчварова прие оставките на главен комисар Антонио Ангелов и на старши комисар Йотко Андреев, ръководил процедурата и сключил договора за наемане на автобус за транспортиране на незаконно преминали и задържани лица във вътрешността на страната. Трафикант бе избран да превозва мигрантите към центровете за настаняване.

Уволненията дойдоха след като премиерът Бойко Борисов разпореди на вътрешния министър Бъчварова да освободи цялото ръководство на „Гранична полиция” заради обществената поръчка.

„При тези усилия, които полагаме – и армия, и гранична полиция, и редовият състав, и моряците, които служат, както и нашата лична ангажираност ежедневно, да има такова недоглеждане (не мога да кажа какво е, защото в момента текат проверки по случая), трябва да се понесе отговорност, а отговорност за такъв скандал носят директорът и заместник-директорът”, коментира тогава министър-председателят. Той бе категоричен, че задача на длъжностните лица на тези позиции е да не допускат да се случват подобни неща.

„След като не са взели такива мерки и не са го предотвратили, се надявам в рамките на днешния ден (15 август – бел.ред.) вицепремиерът да постави нови хора на техните места”, каза още Борисов.


НЕма такова управление, начи.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот svettoslav » 28 Сеп 2016, 15:24

bird_of_paradise написа: е преназначен старши комисар Йотко Андреев, зам.-директор на Главна дирекция „Гранична полиция”, на ръководна длъжност началник на отдел в дирекция „Миграция” в МВР, комисар...


Е,понижен е човека с един чин.От подполковник-в полковник. :lol:
bird_of_paradise написа:Трафикант бе избран да превозва мигрантите към центровете за настаняване.


Има опит, човека.Далновидно е постъпил Йотко Андреев.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот stersterp » 29 Сеп 2016, 13:46

Ако животът ми беше филм, никой нямаше да му повярва. — ХИТРАТА СВРАКА С ДВАТА КРАКАСъдебна система" - разбирай система, която трябва да бъде съдена.
stersterp
Младши потребител
 
Мнения: 80
Регистриран на: 30 Мар 2016, 19:50

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот svettoslav » 29 Сеп 2016, 18:55

stersterp написа:http://www.potv.bg/news/p3_7408_0.html


Ти друга работа нямаш ли си, че публикуваш глупостите на Карбовски отпреди 10 години?
Явно той ги разбира нещата повече от съда. :roll:
Този е съден, съден, съден. ......преди тия патки.....
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот adrank888 » 30 Сеп 2016, 11:32

СПА хотел Марина Холидей




Gclub
adrank888
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Авг 2016, 05:49

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот doc03 » 03 Окт 2016, 20:04

...
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот fbr65 » 03 Окт 2016, 21:25

doc03 написа:...

Що си риташ трудовата книжка.
fbr65
Потребител
 
Мнения: 221
Регистриран на: 14 Мар 2010, 19:44

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот neutralen » 03 Окт 2016, 21:49

Що да си рита трудовата книжка. Всеки има право на позиция и мнение. Браво ! Какво ще докладваш ли където трябва. :shock:
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот doc03 » 03 Окт 2016, 22:19

fbr65 написа:
doc03 написа:...

Що си риташ трудовата книжка.

След 178000 гледания преди мен, в публична медия?
Давай го малко по-сериозно ... и нали знаеш - спя си като бебе! :)

neutralen написа:Що да си рита трудовата книжка. Всеки има право на позиция и мнение. Браво ! Какво ще докладваш ли където трябва. :shock:

Не. Там е работата, че нямах нито позиция, нито мнение. Исках да видя позиции, да прочета мнения, но, за съжаление, първото такова, (след клипа, излъчен още през 2013г.), се случи да е от овчия период на нацията, който, видно, още не е отминал.
А дали ще докладва - дори не е необходимо. Форумът се следи с интерес от доста места 8)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот fbr65 » 03 Окт 2016, 22:23

doc03 написа: Форумът се следи с интерес от доста места

Да де. Това ми беше мисълта. И да знаеш, никой няма да спомене, че се извършва несправедливост. Днес се убедих лично в това.
fbr65
Потребител
 
Мнения: 221
Регистриран на: 14 Мар 2010, 19:44

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот doc03 » 03 Окт 2016, 22:28

fbr65 написа:
doc03 написа: Форумът се следи с интерес от доста места

Да де. Това ми беше мисълта. И да знаеш, никой няма да спомене, че се извършва несправедливост. Днес се убедих лично в това.

Анджък де! Виж как ми следиш мисълта!
Видеото е качено от някой от техните си, дето е снимал седнал - ерго, ял и пил за тяхна сметка :-)
Тъкмо да се поразмърдат и да видят коя им е къртицата :!: :P

П.П. Те несправедливостите са ежедневие.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron