начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Венета Марковска и репутацията на България

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Венета Марковска и репутацията на България

Мнениеот kostadin_yordanov » 12 Ное 2012, 14:48

Докато Александър Джеров вече обърна внимание, че министър-председателя надхвърля правата си с изказванията относно Венета Марковска -- http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5282332 -- то и министъра на правосъдието Диана Ковачева индиректно призовала съдия Марковска да се оттегли от поста в Конституционния съд -- http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5282371. Репутацията на нито един човек не може да бъде по-важна от репутацията на една държава, заявила Ковачева, при положение че самите управляващи си избраха Венета Марковска, а репутацията на шефа й, който я назначи на министерския пост, е толкова красноречива, че само чуждестранни медии и в дипломатическите грами вече смеят да пишат за нея

Какво ще кажете, Венета Марковска ли е проблемът за репутацията на България
maxilian.free.bg
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Венета Марковска и репутацията на България

Мнениеот ykovachev » 12 Ное 2012, 14:58

И тя, г-н Йорданов, и тя :D
Аз бих посочил този линк: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1628964
Все пак, кой е по-важен - Отечеството ли, или милата ни Венета? :mrgreen:
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Венета Марковска и репутацията на България

Мнениеот kostadin_yordanov » 12 Ное 2012, 15:05

ykovachev написа:И тя, г-н Йорданов, и тя :D
...

Възможно е, аз не познавам съдия Марковска и нейната работа за да преценя обективно. Само че, какво би значело за една държава, ако законно избран магистрат за Конституционния съд се оттегли, след призиви за това от страна на министър-председателя
maxilian.free.bg
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Венета Марковска и репутацията на България

Мнениеот ykovachev » 12 Ное 2012, 15:17

Е, и аз не я познавам лично, и - като съдя от всичките писма, изявления, коментари от последните дни - не ми е зор изобщо да я познавам. Обаче ако някой вземе, та се оттегли достойно, защото не Борисов, ами общественото мнение като цяло не го приема (дори и да не изглежда справедливо в очите на оттеглилия се) - защо да се вторачваме какво бил казал министър-председателят? При това той само я е "помолил", нали, не е разпоредил. :D
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Венета Марковска и репутацията на България

Мнениеот punisher » 12 Ное 2012, 15:31

kostadin_yordanov написа:аз не познавам съдия Марковска и нейната работа за да преценя обективно.


Изобщо не ме интересува как тя работи и доколко компетентна е като съдия.Че какво значение има дали е добър съдия този,които така истинно ни заблуждава.Няма никакво достойнство и чест.Но то май вече тези категории не са важни.
Омръзна ми от такива като нея,които се опитват да ни убеждават в нещо,което не е вярно.А това е проблем.Защото има и хорица,които още вярват.

Аз лично бих се срамувала от себе си някой така заобиколно да ме "подканя" да те оттегля,а пък аз да си траям .Че и кръвно да си вдигам...
punisher
Потребител
 
Мнения: 576
Регистриран на: 14 Яну 2008, 18:01
Местоположение: Пловдив

Re: Венета Марковска и репутацията на България

Мнениеот ykovachev » 12 Ное 2012, 15:38

punisher написа:Изобщо не ме интересува как тя работи и доколко компетентна е като съдия.Че какво значение има дали е добър съдия този,които така истинно ни заблуждава.Няма никакво достойнство и чест.Но то май вече тези категории не са важни.
Омръзна ми от такива като нея,които се опитват да ни убеждават в нещо,което не е вярно.А това е проблем.Защото има и хорица,които още вярват.
...

+1
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Венета Марковска и репутацията на България

Мнениеот kostadin_yordanov » 12 Ное 2012, 15:39

ykovachev написа:... общественото мнение като цяло не го приема ...

Извинете, какво обществено мнение? Общественото мнение е настроено отрицателно спрямо дейността на правителството и министър-председателя -- http://alpharesearch.bg/bg/socialni_izs ... lstvo.html -- но те не се оттеглят. А за Марковска, на какво се позовавате
maxilian.free.bg
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Венета Марковска и репутацията на България

Мнениеот n_ikito » 12 Ное 2012, 15:44

'Камъните' следва да са в полето на Народното събрание..... Тя не е 'виновна' за скандала....
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 985
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33

Re: Венета Марковска и репутацията на България

Мнениеот ykovachev » 12 Ное 2012, 15:54

Ех, г-н Йорданов, тъкмо да реша, че един път съм Ви угодил някак и сега... не Ви разбирам, трябва да се чувствам длъжен да правя извадки от всичкото медии и колко от тях "втвърдиха" тона в последните дни по повод на поредния парашутист ли? Е, нямам време за това, но е интересно, как например мой близък в семейството, който се занимава с анализ на туй, дето тече по медиите, констатира такова нещо (в рамките на европейския дискурс, а не специално по отношение на г-жа Марковска). Е, този човек не се казва Алфа Рисърч, разбира се.
По обясними причини, не ми е известна социологическа агенция, която да е поставила въпроса "абе кефи ли ви Марковска?". Не би и трябвало да има такава :mrgreen: Затова, освен мнения по медиите (нали разбирате, говорим за каквито се сетите медии - телевизии, радиа, газети, сайтове на блогъри и каквото още там), друго на какво да се позова?
Ами ето, позовавам се на кристалното си кълбо :P
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Венета Марковска и репутацията на България

Мнениеот kostadin_yordanov » 12 Ное 2012, 16:22

ykovachev написа:... трябва да се чувствам длъжен да правя извадки от всичкото медии и колко от тях "втвърдиха" тона в последните дни по повод на поредния парашутист ли? ...

Има проблеми с професионализма и обективността на медиите в България, за това предупреждават от не едно места, и едва ли е изненада за някой, че болшинството медии и Бойко Борисов отново пеят в един глас
maxilian.free.bg
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Венета Марковска и репутацията на България

Мнениеот ykovachev » 13 Ное 2012, 09:39

Защо? Вие предпочитате Марковска в КС ли? Ако е така, кажете си го направо, без да го усуквате кои медии как пеят. Иво Инджев сигурно го смятате за пръв приятел на Борисов? :lol:
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Венета Марковска и репутацията на България

Мнениеот Star_doznatel » 13 Ное 2012, 09:52

България ли? - Няма такава държава. Не защото Марковска няма да се оттегли, а защото, най-вероятно ще го направи. По искане не на медиите, не на общественото мнение, а на външно за България искане. Искане външно, с което всички изглежда са готови да се съгласят, не заради обосноваността и обективността, а защото е от вън и то от посока на новия голям брат. Жалка работа! А Марковска - ни я знам, ни я познавам. Този, който ще иде на нейното място да не би да е светец? Всъщност вярва ли накой в светци? По скоро ще е по-удобен. Според мен.
Star_doznatel
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Яну 2007, 15:09
Местоположение: Видин

Re: Венета Марковска и репутацията на България

Мнениеот emilgrigorov » 13 Ное 2012, 10:30

Да. Погледнато отвън, България е основен производител на Банани в Европа.
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Венета Марковска и репутацията на България

Мнениеот kostadin_yordanov » 14 Ное 2012, 09:15

ykovachev написа:Защо? Вие предпочитате Марковска в КС ли? ...

Не. Аз наблюдавах изслушването в Парламента и Венета Марковска започна с името на Живко Сталев. Защо да я предпочитам? Просто се касае за правовия ред в държавата. Парламентарните представители избират въпросните членове на Конституционния съд и ако има проблем с нравствените качества на самите парламентарни представители, това което правят от страна на Европейската комисия е прилагане на двоен стандарт. Барозу и Комисията като цяло подкрепят действащото управление в България, когато е очевидно че корупцията расте и добива нови измерения, появиха се заплахи за демокрацията.., медиите, с полицейския контрол и т.н.. Но тъй като си е от Европейската народна партия, а не например от ПЕС, евро-фондовете продължават да текат обилно, няма пари за зала и преводачи по изслушване на криминалното минало на Борисов.. и само когато се засегнат интересите на друг, още по-изявен съпартиец, като Екатерина Михайлова, се скача с цветни картони

Моите уважения, но ако в България искаме да се съхрани това, което е останало от държавния авторитет, просто не може да си позволим да се поддаваме на такъв натиск
maxilian.free.bg
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Венета Марковска и репутацията на България

Мнениеот lexy21 » 14 Ное 2012, 17:45

Няма да обсъждам личността и "професионалното име" на съдия Марковска. Лично за мен показателен и достатъчен беше фактът на самото й предложение. Репутационният риск трябваше да бъде оценен още с него. Целият разиграл се цирк след това, за който, очевидно, билети още се продават, защото представлението се играе при нестихващ интерес, е само последица, която е вече е вън от личността й. Дефектиралото ни разбиране за правова държава и разделение на властите излезе за пореден път на показ. Панически реакции на чужди позиции - защото, когато същите съмнения се изразяваха "вкъщи", те не се чуваха; докато си остава в семейството - няма домашно насилие, ако се оплаче някой извън него, вече има такова :lol: Да не се излагаме пред чужденците :P Репутацията на България ли? За коя репутация, г-н Йорданов, е темата - за тази на държавата пред гражданите й или на държавата, ведно с гражданите й, пред чужденците?
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Венета Марковска и репутацията на България

Мнениеот ykovachev » 14 Ное 2012, 18:10

Задачката, г-н Йорданов, при така очертаните от Вас параметри, просто е без решение. Хем едните не са хубави, хем другите. Едните са кофти, щото има заплахи за демокрацията, ма другите са кофти, щото хем ни се карат, хем дават пари, а пък НИЕ да не сме се били поддавали на натиск.
Кои ние? Първите кофти хора ли? Или ние като народонаселение? Ми аз лично не се поддавам на натиск, щото като ме натискат, се надървям. Нещо обаче да се е променило от това?
Не съм оплаквачка. Няма да се присъединя към рева на гроба на българската - каквото и да е там, демокрация, държава, суверенитет или каквото си изберете. Като се поставя един проблем, трябва и да се посочи какво му е решението, дори предлаганото решение да е грешно. При Вас има само поставяне на проблеми, които обаче държите все да представяте като нерешими. Всички са кофти, Вие обаче сте будната съвест на нацията, нали :mrgreen:
А аз казвам, като практик, че най-добре госпожата да се пенсионира другаде, а не в КС. Това не значи, че харесвам Борисов или много си падам по безобразната евробюрокрация. Животът трябва да се живее, ако не искате да се "самообесите или да изчезнете безкрайно" (тук ползвам лаф от един виц) :D И какво като всички тия са кофти? Да се мре ли? Вие имате само оплаквания и въпроси. Това не е мнение, това е мрънкане. И спор на всяка цена, ей така, щото да сме различни от другите, нали :mrgreen: Даже и кръволока Костов намесихте покрай Класната 8)
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Венета Марковска и репутацията на България

Мнениеот REVOLUTION » 14 Ное 2012, 18:39

Аз досега си мълчах да не урочасам работата и Марковска да не стане К. съдия. :lol: :lol:
Подкрепям я с цялото си сърце и душа. :lol: Изобщо не ми пука дали има нравствените и морални качества за КС или дали е добър професионалист.По-добър юрист ще е от другия избор на Герб , възпитаник на Полицейска академия.По-добри нравствени качества ще има от премиера например , който върти телефони посред нощите и нарежда на директора на Митниците къде да не се провеждат проверки и кой служител да бъде върнат на работа,защото много хубаво рита топка.
Аз обаче я смятам за достойна , защото само тя/и донякъде бившия председател на комисията кушлев/ се опълчиха срещу самодържеца ББ , който след като за пореден път го хванаха по терлички , че се опитва да овладее съдебната система, почна с любимите си салта мортале-ама ако има нещо да се оттегли.Президентът и той , правосъдният министър и той.Ама що МЪЛЧАХТЕ ПРЕДИ ИЗБОРА?Ако мине , мине , нали?Ако не мине, пак добре, ще използваме утвърдената практика и ще я "помолим" да се оттегли.После ще замажем , че не ние , а независимите са я издигнали , пък тройната коалиция са виновни иииииии :lol: .
Да ама не.Марковска не ще да се принесе като жертвен агнец на олтара на Гербаджийската манипулация и популизъм.
Тази й смелост е достатъчно да бъде достойна за КС.
В тези времена и това е достатъчно.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Венета Марковска и репутацията на България

Мнениеот lexy21 » 14 Ное 2012, 22:00

REVOLUTION написа:... Аз обаче я смятам за достойна , защото само тя/и донякъде бившия председател на комисията кушлев/ се опълчиха срещу самодържеца ББ , който след като за пореден път го хванаха по терлички , че се опитва да овладее съдебната система, почна с любимите си салта мортале-ама ако има нещо да се оттегли...

Не мисля, че има база за сравнение между нея и Тодор Коларов. Никаква. Не мисля и, че има и нещо достойно в нейното поведение, независимо, че не виждам и нищо достойно в поведението на представителите на различните власти по случая.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Венета Марковска и репутацията на България

Мнениеот kostadin_yordanov » 14 Ное 2012, 22:25

lexy21 написа:... Репутацията на България ли? За коя репутация, г-н Йорданов, е темата - за тази на държавата пред гражданите й или на държавата, ведно с гражданите й, пред чужденците?

Това най-добре да го изясни Диана Ковачева. Макар че онези, които я наблюдаваме, можем да се досетим, че тя най-вероятно има предвид по-скоро репутацията пред чужденците, отколкото пред българските граждани. Аз просто използвах нейната мисъл и затова акцентирам на репутацията на нейния шеф, който я назначи, без каквото и да било изслушване, в Парламента или някъде другаде. Защото ако в ЕК се запознаят с репутацията на Борисов, което, както сте могли да се убедите, те явно не желаят да направят, Ковачева предполагам ще се засрами и ще се отдаде пак на неправителствената си кариера
maxilian.free.bg
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Венета Марковска и репутацията на България

Мнениеот lexy21 » 14 Ное 2012, 22:34

kostadin_yordanov написа:
lexy21 написа:... Репутацията на България ли? За коя репутация, г-н Йорданов, е темата - за тази на държавата пред гражданите й или на държавата, ведно с гражданите й, пред чужденците?

Това най-добре да го изясни Диана Ковачева...

На мен лично Диана Ковачава нищо не ми изяснява - тя ми е най-неизясненият министър на правосъдиeто в съзнателния ми живот - по-безличен от нея не си спомням. Вашата тема за чия репутация беше?
П.П. Ако може - принципно.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Следваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron