начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Дали е юридически издържано?

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Дали е юридически издържано?

Мнениеот doc03 » 05 Ное 2016, 20:07

Дали е издържана от юридическа гледна точка въпросната декларация?

ДЕКЛАРАЦИЯ ЗА ОТКАЗ ОТ ПРЪСТОВ ОТПЕЧАТЪК

Долуподписаният/ната, ............................................................................................................
декларирам, че отказвам категорично да дам пръстови отпечатъци, наречени от НЗОК „електронна автентификация“, която се генерира въз основа на сканиране на произволни точки от пръст на ръка на ЗОЛ и се сравнява с УИН от информационната система по ал. 1, които по същество са биометрични данни, защитени от Конституцията на РБ, чл. 29, във връзка с чл. 7, чл. 32 и чл. 52; чл. 56 и чл. 57, както и от Конвенцията за правата на човека, чл. 8, чл. 14 и от чл. 4 от ЗЗЛД.

В ПМС № 58 от 21.03.2016 г., чл. 38, никъде не се споменава за алтернативен метод, с което се нарушават не само правата ми на гражданин на България, но и се застрашава здравословното ми състояние, тъй като НЗОК и МЗ отказват да ми предоставят медицински услуги на редовно здравно осигурено лице.

Според чл. 56 от КРБ всеки гражданин има право на защита, когато са нарушени или застрашени негови права или законни интереси. В държавните учреждения той може да се явява и със защитник.
Според чл. 57 (1) Основните права на гражданите са неотменими. (2) Не се допуска злоупотреба с права, както и тяхното упражняване, ако то накърнява права или законни интереси на други.

В същото време с ПМС № 58 от 21.03.2016г, чл. 38:
(3) Здравноосигуреното лице потвърждава оказваната му БМП чрез електронна автентификация по реда на ал. 1, при която кодът, който се генерира въз основа на сканиране на произволни точки от пръст на ръка на ЗОЛ, се сравнява с УИН от информационната система по ал. 1.;
(4) Регистрацията и електронната автентификация в информационната система по ал. 1 се извършват за всяко здравноосигурително събитие: 1. при лечение по КП и КПр – при постъпване и напускане на лечебното заведение – изпълнител на БМП; 2. при лечение по АПр – еднократно за всяка извършвана процедура; 3. при отпускане от болничната аптека на изпълнителя на БМП на лекарствени продукти за лечение/продължаване на лечението на злокачествени солидни тумори и хематологични заболявания, както и на опиоидни аналгетици по АПр № 7, за извънстационарни условия – еднократно при всяко отпускане на лекарствен/и продукт/и;
(5) В случаите, когато ЗОЛ постъпва в животозастрашаващо състояние в лечебното заведение – изпълнител на БМП, регистрацията и електронната автентификация в информационната система по ал. 1 се извършват до момента на...

АЗ НЕ СЪМ ПРЕСТЪПНИК!
ДЕКЛАРИРАНИЯТ ОТ МЕН ОТКАЗ ДА СЕ СЧИТА ЗА ОКОНЧАТЕЛЕН И КАТЕГОРИЧЕН. СЪЩИЯТ ДА ВАЖИ И СЕ ПОЛЗВА ПРИ ВСИЧКИ ИЗБРОЕНИ ПО ЧЛ. 38, АЛ. 4, т.т. 1, 2, 3 И АЛ. 5.

Всеки отказ за признаване на декларираното от мен да се смята за нарушение на правата ми като пациент и при влошаване на здравния ми статус или при невъзможност за ползване на утвърдените медицински практики по мои заболявания да се счита, че НЗОК, МЗ ПРЕДНАМЕРЕНО МЕ ДИСКРИМИНИРАТ С ЦЕЛ ЛЕТАЛЕН ИЗХОД, за което да се търси наказателна отговорност от тези институции, включително международна.


Дата:................................. Име и подпис:...................................................

http://bultimes.com/deklaratsiya-za-otk ... echatvane/
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron