начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Тормоз от сметоизвозваща техника

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Тормоз от сметоизвозваща техника

Мнениеот hyankov » 16 Дек 2016, 09:24

Здравейте,

По нашата улица има контейнери за смет, на 3-4 места, през 20 метра. Апартамента ми гледа точно към тази улица. Всяка сутрин, без изключение, фирмата която извозва сметта пристига с камиона си в 6:00 и започва едно невъобразимо блъскане, в продължение на 10 минути. На запитването ми 'защо' - 'защото после имало трафик'. Не желаят да си променят графика. От общината вдигат рамена и ме убеждават как 'евро 4 камионите били много тихи'. От ХЕИ/РЗИ ми казват че не било тяхна работа. Кметицата дори не си направи труда да ми отговори.

Чудя се дали да не ги съдя. Според вас имам ли основание и шанс? Какъв вид адвокат да търся?
hyankov
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 17 Сеп 2015, 23:22

Re: Тормоз от сметоизвозваща техника

Мнениеот hyankov » 20 Дек 2016, 07:58

Сериозно ви казвам, не се бъзикам. Това е тормоз, който продължава от месеци. Искам да ги съдя. Какъв адвокат да търся?
hyankov
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 17 Сеп 2015, 23:22

Re: Тормоз от сметоизвозваща техника

Мнениеот vili_spasova » 20 Дек 2016, 10:57

Ако живеете в София, можете да опитате дали работят разпоредбите на Наредба № 1 за обществения ред

http://web2.apis.bg/sofiacouncil/p.php?i=108831&b=0
Чл. 3. (1) Освен забраните по предходния член, в жилищните сгради се забраняват шумни увеселения, извършването на производствени дейности и ремонтни работи, които нарушават спокойствието на останалите обитатели.
(2) За задоволяване на битови потребности, дейностите по предходната алинея могат да се извършват само от 8 до 14 часа и от 16 до 20 часа в дните, обявени за работни, а със съгласието на засегнатите обитатели и в почивни дни.
(3) (Отм. с Решение № 170 по Протокол № 86 от 31.03.2011 г.)
(4) В случаите, когато не могат да се осигурят ефикасни обезшумителни мерки, за спазване на изискванията на съответните хигиенни норми, ползуването на озвучителни уредби и на шумни апарати и машини (зъболекарски, прахосмукачки, циклещи и др.) може да става само от 09.00 до 14.00 и от 16.00 до 21.00 часа.
(5) Свиренето на музикални инструменти и пеенето за обучение, репетиране, преподаване и музициране може да става само от 08.00 - 14.00 и от 16.00 - 22.00 часа.

Всички общини имат подобни наредби относно спазване на обществения ред.
Може пък да съставят АУАН и не дай боже НП на сметоизвозващата фирма, че нарушава нощната тишина..
Не си въобразявай!
vili_spasova
Потребител
 
Мнения: 912
Регистриран на: 05 Дек 2007, 16:16
Местоположение: София

Re: Тормоз от сметоизвозваща техника

Мнениеот teogeo » 20 Дек 2016, 12:26

hyankov написа:Сериозно ви казвам, не се бъзикам. Това е тормоз, който продължава от месеци. Искам да ги съдя. Какъв адвокат да търся?


Не се набутвайте в боливудски (не холивудски, Боливуд е индийския Холивуд) продукции. Вземете, та си изолирайте жилището съгласно ЗУТ и наредбите към него (шумо- и топлоизолация).
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Тормоз от сметоизвозваща техника

Мнениеот bludniq_sin » 20 Дек 2016, 17:39

И аз съм със същия проблем като питащия та ми е ясно, че не преиграва. През зимата не ми пречи толкова щото изолацията е добра, но през лятото е кофти щото не ми се иска да спя на климатик. При мен минават към 23:30, но аз по това време /все едно съм пенсия/ съм леглал и точно съм на фаза заспиване и рязко ме буди. Стоят поне по 5 мин. според мен и наистина се вдига страхотен шум.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Тормоз от сметоизвозваща техника

Мнениеот teogeo » 20 Дек 2016, 19:57

bludniq_sin написа:И аз съм със същия проблем като питащия та ми е ясно, че не преиграва. През зимата не ми пречи толкова щото изолацията е добра, но през лятото е кофти щото не ми се иска да спя на климатик. При мен минават към 23:30, но аз по това време /все едно съм пенсия/ съм леглал и точно съм на фаза заспиване и рязко ме буди. Стоят поне по 5 мин. според мен и наистина се вдига страхотен шум.


При нас минават към 7:10 сутринта. Какво да кажа и аз? Все някога трябва да мине да събере боклуците.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Тормоз от сметоизвозваща техника

Мнениеот hyankov » 20 Дек 2016, 21:00

teogeo написа:
hyankov написа:Сериозно ви казвам, не се бъзикам. Това е тормоз, който продължава от месеци. Искам да ги съдя. Какъв адвокат да търся?


Не се набутвайте в боливудски (не холивудски, Боливуд е индийския Холивуд) продукции. Вземете, та си изолирайте жилището съгласно ЗУТ и наредбите към него (шумо- и топлоизолация).


Жилището ми е ново и е изолирано доста добре, както шумо така и топло. Проблема е че кофите са на 20м от спалнята ми, има няма, а шума който вдига камиона и съпътстващите го служители от ромски произход е невъобразим. Не мисля да си превърщам апартамента в звукозаписно студио, защото някой не следва закона.

При нас минават към 7:10 сутринта. Какво да кажа и аз? Все някога трябва да мине да събере боклуците.


Да. "Все някога". А не в 6:00, както правят всеки ден, точно на нашата улица. На съседните минават когато им скимне през деня.

vili_spasova написа:(4) В случаите, когато не могат да се осигурят ефикасни обезшумителни мерки, за спазване на изискванията на съответните хигиенни норми, ползуването на озвучителни уредби и на шумни апарати и машини (зъболекарски, прахосмукачки, циклещи и др.) може да става само от 09.00 до 14.00 и от 16.00 до 21.00 часа.


Точно тази наредба и чл. цитирах на дебилите от Столична Община. Излъгаха ме че щели да препратят сигнала ми до фирмата извършваща дейноста. Казвам излъгаха, защото с месеците нещата ескалираха и писах и до кмета на София. Тогава вече тия леко се стреснаха и наистина писаха на ЗМБГ АД. Които просто вдигнаха рамене. С което опциите ми с помощ от институциите се изчерпаха.

Да сумаризирам:
ХЕИ - не било техен проблем
Столична Община - препратили към ЗМБГ
ЗМБГ - боли ги за моето удобство
Кметицата - без отговор

Към кого още да се обърна да си търся правата? Бил съм в Германия, САЩ и други нормални страни. Там не правят така. А ако проблема ви се струва преувеличен, навийте си будилниците за 6:00 и ги оставете така за 5-6 месеца.

Едит:
Искате ли да ви кажа нещо друго интересно? В София буквално никой нищо не може да каже на строителните площадки между колко и колко часа да извършват дейности. Ако искат могат и в 2:00 сутринта да хлопат на 10 метра от прозореца ви. Такъв бил закона. Били го променили. Можели само да ги посъветват да не вдигат шум през ноща и събота и неделя. РЕЗИЛ.
hyankov
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 17 Сеп 2015, 23:22


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта


cron