начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Адв. Татяна Нихтянова Минева - измамница!

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Адв. Татяна Нихтянова Минева - измамница!

Мнениеот stormym » 11 Апр 2017, 12:53

Татяна Нихтянова Минева, Рег. № 4062, актуален aдрес: гр.София, ул.Кричим 14Б, ет.4 - нагла измамница и крадла! Взе ни доста пари, а не свърши абсолютно нищо от това, за което й беше платено! Освен измъкнатите с измама пари ни загуби ценно време, през което ни залъгваше, че работи по случая. После се оказа, че дори не беше прегледала документите по делото!След това се скри, спря да отговаря на обаждания и имейли. Би трябвало да има някакви санкции за такива адвокати-измамници!
Същата тази мошеничка Татяна Нихтянова Минева изпълнява функции на медиатор в Софийски районен съд. Кой знае още колко хора е завлякла с пари тази безсрамна измамница!
stormym
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Яну 2014, 23:10

Re: Адв. Татяна Нихтянова Минева - измамница!

Мнениеот svettoslav » 11 Апр 2017, 17:12

stormym написа:Татяна Нихтянова Минева, Рег. № 4062, актуален aдрес: гр.София, ул.Кричим 14Б, ет.4 - нагла измамница и крадла! Взе ни доста пари, а не свърши абсолютно нищо от това, за което й беше платено! Освен измъкнатите с измама пари ни загуби ценно време, през което ни залъгваше, че работи по случая. После се оказа, че дори не беше прегледала документите по делото!След това се скри, спря да отговаря на обаждания и имейли. Би трябвало да има някакви санкции за такива адвокати-измамници!
Същата тази мошеничка Татяна Нихтянова Минева изпълнява функции на медиатор в Софийски районен съд. Кой знае още колко хора е завлякла с пари тази безсрамна измамница!


Сигурно няма да те успокои, но не е само тя . Доста са.
Но всеки е невинен до установяване на противното.
А вие чив' го крепите там?
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Адв. Татяна Нихтянова Минева - измамница!

Мнениеот gkamenov » 11 Апр 2017, 18:47

Като практикуващ адвокат бих ви запитал :

1.Как избрахте колегата,която не познавам лично да Ви представлява?
2.Сключихте ли помежду Ви договор за правна защита и съдействие,който договор поражда както права,така и задължения за адвоката ? Ако нямате такъв договор съответно и самата тя НЯМА каквито и да е ангажименти към Вас? Само упълномощаването не е достатъчно пълномощника Ви да поеме работата по казуса ви?
3.Казвате,че сте заплатили на колегата парична сума за извършване на адвокатска услуга.Разполагате ли с доказателства за плащане-разписки,фактури,банкови преводи и т.н?
4.Ако всичко,за което Ви попитах не е така как бихте се защитили,ако колегата евентуално предяви съдебни претенции към Вас?

За в бъдеще добре е да знаете,че отношения между адвокат и клиент се уреждат въз основа на сключен писмен договор за правна защита и съдействие,в който се уговаря и възнаграждението на адвоката.Както и начина на плащане!
gkamenov
Потребител
 
Мнения: 110
Регистриран на: 09 Сеп 2006, 13:33

Re: Адв. Татяна Нихтянова Минева - измамница!

Мнениеот stormym » 11 Апр 2017, 20:01

Избрах я на случаен принцип. Направихме писмен договор за правна помощ и мога да го представя, където и когато е необходимо. Това обаче не попречи на тази псевдоадвокатка да прибере парите и да се покрие.
Запазих също имейлите, които си разменихме с измамницата Татяна Минева и от които става ясно, че тя дори не е прегледала документите по делото - "становището" й представлява грешно цитирани мои думи и грешни заключения.
Пояснявам: делото е за делба и вече е на втора фаза, така че нямам нужда от някаква първоначална консултация, нито от "становище" (нещата са ясни и няма много варианти). Затова отидох при Татяна Нихтянова Минева с конкретен въпрос - в състояние ли е да се заеме с делото и колко ще ми струва. Тя се съгласи, уточнихме хонорара. После поиска предварително част от сумата, за да започне работа по делото. Последва едноседмично мълчание от нейна страна, макар че течаха срокове и не разполагах с никакво време за мотаене. След като й писах и звънях, първо отговори, че не е прегледала документите, а после написа 3-4 реда "становище", повтарящо написаното от мен, и заяви, че е изпълнила това, за което й е платено. Не знаех, че й плащам да ме цитира в мейлите - някъде дословно, другаде грешно!!! Когато си поисках парите, тази се скри вдън земя и спря да отговаря на обаждания и мейли.
Това е в резюме горчивият ми опит с измамницата Татяна Минева. Явно няма да си получа парите, защото в тая "държава" няма никакъв адекватен контрол и злоупотребите са ежедневие, всякакви мошеници се вихрят необезпокоявани. Но мога поне да споделя в публичното пространство личния си опит, за да знаят следващите потенциални жертви на тази псевдоюристка какво ги очаква.
stormym
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Яну 2014, 23:10

Re: Адв. Татяна Нихтянова Минева - измамница!

Мнениеот svettoslav » 12 Апр 2017, 08:38

Като избирате другия път пак на случаен принцип, хубаво да е от града, където е делото.
И от самото начало, а не по средата на съдебни дела и спорове с ЧСИ.
Поне отговорния за работите си човек така прави.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Адв. Татяна Нихтянова Минева - измамница!

Мнениеот stormym » 12 Апр 2017, 13:40

svettoslav написа:Като избирате другия път пак на случаен принцип, хубаво да е от града, където е делото.
И от самото начало, а не по средата на съдебни дела и спорове с ЧСИ.
Поне отговорния за работите си човек така прави.


Много е лесно с морализаторски назидателен тон да се дават мъдри съвети, без да се знаят причинно-следствените връзки между събитията, нали така? Да не сменяме некадърника, дето оплескал всичко, казвате? Да му плащаме безропотно и да го оставим да довърши започнатата свинщина, а после тихичко да роним сълзи на някой кашон на улицата, докато престъпното изчадие ЧСИ продава жилището ни за жълти стотинки - това ли е сценарият за "отговорния за работите си човек"?
Истината за вашето съсловие, а и въобще за цялата "правосъдна" система в България, е доста страшна. Повечето адвокати тук са изключително алчни, аморални, некадърни и т.н. Вземат пари от хората, но я направят нещо от това, за което им е платено, я не. И считат, че няма нищо нередно - клиентът по дефолт е длъжен да дава, без да иска нещо в замяна на парите си!
Точно от "компетентна" адвокатска помощ стигнахме до това състояние - от простичко и ясно делото се превърна в някакъв правен абсурд и кошмар! Оттам дойдоха и проблемите с мафиотската организация ЧСИ и всичко, произтичащо от това! Все от вашего брата адвоката дойде. Още някое клише за "отговорния човек" (в условията на царяща повсеместна безотговорност, безнаказаност, безправност и още много "без") да имате?
stormym
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Яну 2014, 23:10

Re: Адв. Татяна Нихтянова Минева - измамница!

Мнениеот leto15 » 12 Апр 2017, 15:36

gkamenov написа:Като практикуващ адвокат бих ви запитал :

1.Как избрахте колегата,която не познавам лично да Ви представлява?
2.Сключихте ли помежду Ви договор за правна защита и съдействие,който договор поражда както права,така и задължения за адвоката ? Ако нямате такъв договор съответно и самата тя НЯМА каквито и да е ангажименти към Вас? Само упълномощаването не е достатъчно пълномощника Ви да поеме работата по казуса ви?
3.Казвате,че сте заплатили на колегата парична сума за извършване на адвокатска услуга.Разполагате ли с доказателства за плащане-разписки,фактури,банкови преводи и т.н?
4.Ако всичко,за което Ви попитах не е така как бихте се защитили,ако колегата евентуално предяви съдебни претенции към Вас?

За в бъдеще добре е да знаете,че отношения между адвокат и клиент се уреждат въз основа на сключен писмен договор за правна защита и съдействие,в който се уговаря и възнаграждението на адвоката.Както и начина на плащане!



ТА МНОГО АДВОКАТИ НЕ ВПИСВАТ ИСТИНСКАТА СУМА В ДОГОВОРА ЦЕЛ ИЗБЕГВАНЕ НА ДАНЪЦИ, ДА НЕ СТЕ ПАДНАЛИ ОТ МАРС И СЕ ПРАИТЕ ЧЕ НЕ ГО ЗНАЕТЕ, ТЕ ТАКА ИЗГУБИХ И АЗ ДДЕЛО, КАТО ДАДОХ ТОРБА ПАРИ, УВЕЩАВАЙКИ МЕ ЧЕ "ВСИЧКИ ХОРА ВСЪДА СА НЕЙНИ КУЧЕТА", НЕ СМЕ НАРОД , А ..... НО ВСИЧКО СЕ ВРЪЩА НА ТОЗИ СВЯТ И ТО ТЪПКАНО, ИЗВИНЕТЕ МЕ ЧЕ СЪМ ГРУБ
leto15
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 04 Юни 2015, 09:14

Re: Адв. Татяна Нихтянова Минева - измамница!

Мнениеот svettoslav » 12 Апр 2017, 16:19

stormym написа:
svettoslav написа:Като избирате другия път пак на случаен принцип, хубаво да е от града, където е делото.
И от самото начало, а не по средата на съдебни дела и спорове с ЧСИ.
Поне отговорния за работите си човек така прави.


Много е лесно с морализаторски назидателен тон да се дават мъдри съвети, без да се знаят причинно-следствените връзки между събитията, нали така? Да не сменяме некадърника, дето оплескал всичко, казвате? Да му плащаме безропотно и да го оставим да довърши започнатата свинщина, а после тихичко да роним сълзи на някой кашон на улицата, докато престъпното изчадие ЧСИ продава жилището ни за жълти стотинки - това ли е сценарият за "отговорния за работите си човек"?
Истината за вашето съсловие, а и въобще за цялата "правосъдна" система в България, е доста страшна. Повечето адвокати тук са изключително алчни, аморални, некадърни и т.н. Вземат пари от хората, но я направят нещо от това, за което им е платено, я не. И считат, че няма нищо нередно - клиентът по дефолт е длъжен да дава, без да иска нещо в замяна на парите си!
Точно от "компетентна" адвокатска помощ стигнахме до това състояние - от простичко и ясно делото се превърна в някакъв правен абсурд и кошмар! Оттам дойдоха и проблемите с мафиотската организация ЧСИ и всичко, произтичащо от това! Все от вашего брата адвоката дойде. Още някое клише за "отговорния човек" (в условията на царяща повсеместна безотговорност, безнаказаност, безправност и още много "без") да имате?


Може и така да е. Сигурно сте прави.
Отговорния човек се грижи за себе си непосредствено след узнаването на проблема си.
В правото има срокове за всичко. Редно е да се потърси професионална помощ.
Както и при лекаря. И там има мошеници, некадърници.Както навсякъде.
Попаднали сте на грешния човек.
А закона ви дава купища гаранции срещу недобросъвестни адвокати.
За Добро или зло, не мога да ви ги разясня в момента.
И тези гаранции не са само на хартия, всеки ден горят адвокати. И пряката причина за това са други адвокати, които подготвят едни документи.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Адв. Татяна Нихтянова Минева - измамница!

Мнениеот stormym » 12 Апр 2017, 16:26

leto15 написа: ТА МНОГО АДВОКАТИ НЕ ВПИСВАТ ИСТИНСКАТА СУМА В ДОГОВОРА ЦЕЛ ИЗБЕГВАНЕ НА ДАНЪЦИ, ДА НЕ СТЕ ПАДНАЛИ ОТ МАРС И СЕ ПРАИТЕ ЧЕ НЕ ГО ЗНАЕТЕ, ТЕ ТАКА ИЗГУБИХ И АЗ ДДЕЛО, КАТО ДАДОХ ТОРБА ПАРИ, УВЕЩАВАЙКИ МЕ ЧЕ "ВСИЧКИ ХОРА ВСЪДА СА НЕЙНИ КУЧЕТА", НЕ СМЕ НАРОД , А ..... НО ВСИЧКО СЕ ВРЪЩА НА ТОЗИ СВЯТ И ТО ТЪПКАНО, ИЗВИНЕТЕ МЕ ЧЕ СЪМ ГРУБ


Така правят. Но дори и да впишат реалната сума, това не им пречи да правят други ганьовски мурафети: да искат допълнително разни суми извън договорените и при отказ от клиента да се правят на ощипани невести, да не се явяват на заседанията, умишлено или от некадърност да провалят клиента си, да вземат парите и да се покрият и др.
И после някой умник тук ще пита защо сме отишли при едикойси адвокат - ами ей така, за кеф, щот` си нямаме друга работа и имаме бол пари, та викаме я да ги дадем на няк`ъв кожодер да се почерпи! Пък и щото е трудно да попаднеш на някой адвокат-мошеник... Словосъчетанието "честен адвокат" е оксиморон.
И аз се надявам на възмездие свише за делата им. Защото е очевадно, че тук можем да се жалим само на арменския поп...
stormym
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Яну 2014, 23:10

Re: Адв. Татяна Нихтянова Минева - измамница!

Мнениеот svettoslav » 12 Апр 2017, 16:33

leto15 написа:

ТА МНОГО АДВОКАТИ НЕ ВПИСВАТ ИСТИНСКАТА СУМА В ДОГОВОРА ЦЕЛ ИЗБЕГВАНЕ НА ДАНЪЦИ, ДА НЕ СТЕ ПАДНАЛИ ОТ МАРС И СЕ ПРАИТЕ ЧЕ НЕ ГО ЗНАЕТЕ, ТЕ ТАКА ИЗГУБИХ И АЗ ДДЕЛО, КАТО ДАДОХ ТОРБА ПАРИ, УВЕЩАВАЙКИ МЕ ЧЕ "ВСИЧКИ ХОРА ВСЪДА СА НЕЙНИ КУЧЕТА", НЕ СМЕ НАРОД , А ..... НО ВСИЧКО СЕ ВРЪЩА НА ТОЗИ СВЯТ И ТО ТЪПКАНО, ИЗВИНЕТЕ МЕ ЧЕ СЪМ ГРУБ


Я да ви попитам, въпреки че не ви се разчита лесно почерка, Вас не Ви ли смути леко това изявление с тия "нейни кучета " в съда?
Тази махленско просташка терминология що за юрист може да я ползува в присъствието на клиента си?
В България бедата е, че всеки е готов да даде всичко, стига нещата да се решат в негова полза.
Тази корупция, измами и тям под. откъде идва?

Подобни на вашата истории знам реални случаи десетки и ме е срам, че колеги постъпват така. Те не могат и да се нарекат "колеги ".
Докато обаче всички съдействат за тази ситуация, няма защо да се оплакваме.
В конкретния случай САМИ сте се спрели на юрист с абсурдно поведение.Не една, а две торби пари е трябвало да й занесете. -Едната за съдията, другата -за нея.
И да приготвите още две. За втората инстанция. Ако може -с жълтици, че да помниш кога си НАЕМАЛ АДВОКАТ, КОЙТО ТИ КАЗВА, ЧЕ ВСИЧКИ КУЧЕТА СА НЕГОВИ В СЪДА.
Кучета доста има пред и около съда в някои градове. Че и котки се навъртат. Да не би за тях нещо.... да иде реч? :lol: :lol:
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Адв. Татяна Нихтянова Минева - измамница!

Мнениеот stormym » 12 Апр 2017, 16:59

svettoslav написа:Може и така да е. Сигурно сте прави.
Отговорния човек се грижи за себе си непосредствено след узнаването на проблема си.
В правото има срокове за всичко. Редно е да се потърси професионална помощ.
Както и при лекаря. И там има мошеници, некадърници.Както навсякъде.
Попаднали сте на грешния човек.
А закона ви дава купища гаранции срещу недобросъвестни адвокати.
За Добро или зло, не мога да ви ги разясня в момента.
И тези гаранции не са само на хартия, всеки ден горят адвокати. И пряката причина за това са други адвокати, които подготвят едни документи.


:lol: Това или са някакви празни теории, или живеем в различни държави, или много американски адвокатски сериали гледате... Както вече споменах, голяма част от проблемите в случая произтичат от некадърни адвокати, май възприемате информацията избирателно! Гаранции срещу недобросъвестни адвокати (че то има ли други, освен такива?!)? Професионална помощ? Изгорели адвокати? Bullshit! :evil: Подозирам, че идеята на тези приказки от 1001 нощ е да ме убедите, че трябва да отида да дам пари на друг мошеник, който срещу солидна сума да ми обещае, че ще накаже предишния... и така до безкрай... А гарван гарвану око не вади, накрая е ясно кой ще плаща сметката.
stormym
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Яну 2014, 23:10

Re: Адв. Татяна Нихтянова Минева - измамница!

Мнениеот svettoslav » 12 Апр 2017, 17:08

stormym написа:Подозирам, че идеята на тези приказки от 1001 нощ е да ме убедите, че трябва да отида да дам пари на друг мошеник, който срещу солидна сума да ми обещае, че ще накаже предишния... и така до безкрай... А гарван гарвану око не вади, накрая е ясно кой ще плаща сметката.


Правилно подозирате.
Не само ще " накаже предишния ", но ще ги смачка по делбата ви.И неподеляемите гащи на стрина ви поделя таман. :lol:
Всички кучета в съда са негови! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ааа, като стана дума, да не забравите храна за животните от пазара. Че са много гладни напоследък. :lol:
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Адв. Татяна Нихтянова Минева - измамница!

Мнениеот stormym » 12 Апр 2017, 17:28

svettoslav написа:Правилно подозирате.
Не само ще " накаже предишния ", но ще ги смачка по делбата ви.И неподеляемите гащи на стрина ви поделя таман. :lol:
Всички кучета в съда са негови! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ааа, като стана дума, да не забравите храна за животните от пазара. Че са много гладни напоследък. :lol:


Не знам защо, но не намирам нищо забавно! Сигурно от гледна точка на кожодерите е доста смешно, но от тази на жертвите им - едва ли. :evil:
stormym
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Яну 2014, 23:10

Re: Адв. Татяна Нихтянова Минева - измамница!

Мнениеот svettoslav » 12 Апр 2017, 17:36

А вие поне сте интелигентен човек. Владеете чужди езици виждам.
Презимето й "Нихтянова" не ви ли нашепна нещо?
Че резултат - Йок .
"Nicht" - Нихтянова. Корена на думата е трябвало да ви ориентира.
А виждате ли ?Аз съм Светослав. Светлина и Слава!
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Адв. Татяна Нихтянова Минева - измамница!

Мнениеот stormym » 12 Апр 2017, 18:08

svettoslav написа: Презимето й "Нихтянова" не ви ли нашепна нещо?
Че резултат - Йок .
"Nicht" - Нихтянова. Корена на думата е трябвало да ви ориентира.
А виждате ли ?Аз съм Светослав. Светлина и Слава!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
И във фамилията й е закодирана информация: Минева - "мине" (някого) и замине.
stormym
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Яну 2014, 23:10

Re: Адв. Татяна Нихтянова Минева - измамница!

Мнениеот barakuda » 12 Апр 2017, 18:46

Егати смешника, къде ги намирате тия адвокати- измамници; един такъв не познавам, а и си личат, ако имаш два грама мозък.
barakuda
Потребител
 
Мнения: 216
Регистриран на: 08 Ное 2013, 20:11

Re: Адв. Татяна Нихтянова Минева - измамница!

Мнениеот stormym » 29 Апр 2017, 02:25

barakuda написа:Егати смешника, къде ги намирате тия адвокати- измамници; един такъв не познавам, а и си личат, ако имаш два грама мозък.


Да, на челото им пише какви са.
stormym
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Яну 2014, 23:10


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 21 госта


cron