начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

LL.M. в Германия - струва ли си?

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


LL.M. в Германия - струва ли си?

Мнениеот insecure » 18 Апр 2017, 14:44

Здравейте,
пише ви студент в дилема!
Завършвам СУ, добър студент съм.
Последните няколко години се старая паралелно със следването си да ''трупам'' и допълнителни знания извън юридическата материя, които биха ми помогнали за по-добра реализация след завършване.
Вдигнах и сертифицирах нивата си на Английски и Немски (и двете с С1) и понаучих юридически Английски.
Следващата ми цел е да специализирам в Германия.
Специализацията е два семестъра и е нещо, на което ние по принцип казваме магистратура.
Знам, че тук излизаме магистри по принцип, но там излизат като LL.B. (бакалавър) и LL.M. (мастър в дадена област). Аз мога да се хвана на последното вагонче от влака и да взема диплома за Мастър от немския университет.
В различните университети има различни специалности, някои с доста тясна насоченост като ''Реструктуриране на ЮЛ'' и някои доста общи като ''Гражданско право на Германия''. Аз клоня към второто, като и в двата случая говорим за топ 5 университетите в Германия.
Покривам изискванията за кандидатстване и имам финансовите сили да стоя там година без работа + таксите.
Плановете ми след това са работа в Българо-Немска кантора в София/Пловдив/Варна или в юридически отдел на немско представителство в България, като последните са много на брой.

Има ли търсене за кадри с подобно CV в България, или идеята ми е една голяма загуба на време и пари?

Другият ми по-маловажен въпрос е свързан със стажуването в кантори по време на студентството. Не съм го правил, тъй като сметнах, че езици могат да се учат сега, от 25+ нагоре нещата стават много по-трудни и близки до невъзможни, а разносваческата дейност и работа с Търговски регистър, която практикуват мои колеги бих могъл бързо да догоня и науча след завършване.
Сбърках ли?

Благодаря предварително. :roll:
insecure
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Апр 2017, 14:00

Re: LL.M. в Германия - струва ли си?

Мнениеот lachezarav » 18 Апр 2017, 15:30

Колега, ще отговоря на маловажния Ви въпрос. Всъщност, Вие сам си отговорихте - "ще догонвате", сиреч при всички положения те са в по-напреднал стадий от Вас. Като "разносваческа дейност" стажът може да бъде разглеждан единствено от студенти, които не съумяват да преценят обстановката и да извлекат всички ползи. Повярвайте, има какво да научите като стажант!
lachezarav
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Апр 2017, 15:13


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron