начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

противоречива практика на ВКС?!?

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


противоречива практика на ВКС?!?

Мнениеот nikodim77 » 29 Юли 2017, 13:56

Бях задал необмислен въпрос! :oops:
В случай на възможност модераторите биха могли да премахнат темата. Безсмислена е
Благодаря на ivanov_p! :wink:
Последна промяна nikodim77 на 29 Юли 2017, 21:45, променена общо 1 път
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: противоречива практика на ВКС?!?

Мнениеот ivanov_p » 29 Юли 2017, 14:22

Аз не видях противоречие в двете решения. Колегите понякога се изтървават яко, но в случая не е така. Казано просто:
За да подадете заявление по чл. 417 ГПК вземането трябва да е изискуемо;
В случай, че подадете заявление преди вземането по него да стане изискуемо и по издадената ЗНИ постъпи възражение, вие ще предявите иск по чл. 422 ГПК, но правилата на чл. 235 ГПК няма да са приложили за настъпила изискуемост след датата на подаване на заявлението по чл. 417 ГПК, до даване на ход по същество на иска по чл. 422 ГПК.
Изискуемостта на вземането е абсолютно условие за искането за издаване на ЗНИ И ИЛ по чл. 410 и 417 ГПК.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: противоречива практика на ВКС?!?

Мнениеот nikodim77 » 29 Юли 2017, 21:42

Лелееее! Така е, когато човек чете между редовете...! :cry: Поради невникване в даден текст не един път съм се излагал публично. Именно в текстът, който съм оцветил в червено, но не съм „болднал” е разковничето – отговора на моя въпрос. „Същото е в смисъл, че и в производството по установителния иск, основан на чл.422, ...” Разбира се, че цитираните от мен решения са за различни производства.
Срам – голям! Не знам как се трие тема, но поне ще променя първия си пост та тези, които не са се смяли с мен да не го правят... :oops:
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: противоречива практика на ВКС?!?

Мнениеот ivanov_p » 29 Юли 2017, 23:10

Какво те интересува, че си се изложил, след като си научил нещо?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron