начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Психически тормоз от бивш "приятел"

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Психически тормоз от бивш "приятел"

Мнениеот koen6 » 25 Апр 2013, 13:52

Здравейте, проблемът ми е следния: от две години бившият ми приятел упражнява над мен психически тормоз и отправя заплахи за убийство. В момента той не е в Бг, но в най-скоро време ще се прибере. Подготвила съм жалба, която предтои да я депозирам в прокуратурата. Въпросът ми е какво следва след това като процедура и в случай, че той не се откаже от тормоза какво да предприема. Наистина положението е сериозно- човека е с разрушена психика.Благодаря, Ви.
koen6
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Апр 2013, 13:43

Re: Психически тормоз от бивш "приятел"

Мнениеот n6391 » 25 Апр 2013, 14:07

А има ли свидетели, които да потвърдят заплахите? Щото малко ми е трудно да повярвам, че ако няма такива, ще бъде образувано досъдебнво производство. Така че ако се притеснявате от поведението му, то на първо време си осигурете свидетели. Едно е обаче да се перчиш от разстояние, а друго - да действаш наистина и то с умисъл. Така че не бързайте с подаване на жалба, а изчакайте - може би изобщо няма да се стигне дотам.
n6391
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 21 Сеп 2010, 22:18

Re: Психически тормоз от бивш "приятел"

Мнениеот koen6 » 25 Апр 2013, 14:22

Благодаря за отговора, Ви. Но проблема е там, че дълго време отлагах това и той смята, че и този път си говоря просто. Наех адвокат, имам свидетели, дори и собственото ми дете /от друг брак/. Истината, е че в определена област на страната ни се считат за недосегаеми. викала съм полиция при престоя му в моето жилище, но никога не съм подава писмено нищо, където и да е. Заплахите и тормоза ескалират ежедневно, както и заплахите за убийство/адвоката ми каза члена от закона, не го запомних/. В тази връзка исках да попитам дали ще има ефект от моята жалба или с полицията /по неговото местоживеене/ единствено ще му кажат да не прави повече така. Да не пропусна факта, че живее в малък град, в който всички се познават, даже и полицаите може да са му съученици. Ако тормоза не престане и подам втори път жабла /ако наистина не ме е убил до тогава/, какво се случва? Наистина се надявмам да се стресне от това, че ще го извикат в тяхното районно.
А има ли възможност от Районна прокуратура да не обърнат никакво внимание на жаблата ми и да я оставят та без никакво развитие? Благодаря, Ви. Наистина съм много притеснена /ужасена съм направо/.
koen6
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Апр 2013, 13:43

Re: Психически тормоз от бивш "приятел"

Мнениеот borovinka » 25 Апр 2013, 14:27

koen6 написа:Благодаря за отговора, Ви. Но проблема е там, че дълго време отлагах това и той смята, че и този път си говоря просто. Наех адвокат, имам свидетели, дори и собственото ми дете /от друг брак/. Истината, е че в определена област на страната ни се считат за недосегаеми. викала съм полиция при престоя му в моето жилище, но никога не съм подава писмено нищо, където и да е. Заплахите и тормоза ескалират ежедневно, както и заплахите за убийство/адвоката ми каза члена от закона, не го запомних/. В тази връзка исках да попитам дали ще има ефект от моята жалба или с полицията /по неговото местоживеене/ единствено ще му кажат да не прави повече така. Да не пропусна факта, че живее в малък град, в който всички се познават, даже и полицаите може да са му съученици. Ако тормоза не престане и подам втори път жабла /ако наистина не ме е убил до тогава/, какво се случва? Наистина се надявмам да се стресне от това, че ще го извикат в тяхното районно.
А има ли възможност от Районна прокуратура да не обърнат никакво внимание на жаблата ми и да я оставят та без никакво развитие? Благодаря, Ви. Наистина съм много притеснена /ужасена съм направо/.


Жалбата, редовно подадена в Районна прокуратура, няма как да бъде оставена без разглеждане.

Ако толкова се притеснявате от този човек, защо го допускате до жилището си?
Ако има някакви права да пребивава в сградата, в която живеете и вие, издействайте си една заповед за защита срещу домашно насилие (ако наистина се стигне до прилагането на такова). Решението на районен съд по молба за защита от ваша страна излиза за 24 часа. Щом имате адвокат, попитайте го за тази възможност.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Психически тормоз от бивш "приятел"

Мнениеот koen6 » 25 Апр 2013, 14:54

Жалбата, редовно подадена в Районна прокуратура, няма как да бъде оставена без разглеждане.

Ако толкова се притеснявате от този човек, защо го допускате до жилището си?
Ако има някакви права да пребивава в сградата, в която живеете и вие, издействайте си една заповед за защита срещу домашно насилие (ако наистина се стигне до прилагането на такова). Решението на районен съд по молба за защита от ваша страна излиза за 24 часа. Щом имате адвокат, попитайте го за тази възможност.[/quote]


Не го допускам , това също го озлобява неимоверно много. Нямам никакви отношения с него на докумети /имам предвид, че нямаме брак,деца, обща собственост/. Просто е с увредена психика /не казвам психично болен/, съзнава действията си идеално.
В тази връзка няма как да ми издадат заповед за защита срещу домашно насилие. Просто ми е бившо "гадже", което не иска да осъзнае и приеме, че сагата приключи. Лошото е, че проявява и сигнали за социопатия, не се интересува от нищо , никой, чувства се недосегаем в пълния смисъл на думата. Затова се притеснявам, че въпреки жалбата е възможно да продължи с тормоза вече на Бг почва. Да не дава Господ!
Благодаря, Ви отново!
koen6
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Апр 2013, 13:43

Re: Психически тормоз от бивш "приятел"

Мнениеот bludniq_sin » 25 Апр 2013, 15:07

koen6 написа:Затова се притеснявам, че въпреки жалбата е възможно да продължи с тормоза вече на Бг почва.
След като подадете жалбата може да поискате и да се наложи забрана на лицето да Ви доближава, но честно казано не съм много запознат с процедурата. Чл. 67. (1) По предложение на прокурора със съгласие на пострадалия или по искане на пострадалия съответният първоинстанционен съд може да забрани на обвиняемия да доближава непосредствено пострадалия.

Ако някой има опит да сподели
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Психически тормоз от бивш "приятел"

Мнениеот n6391 » 25 Апр 2013, 15:15

Това може да се приложи ако питащата има качество на "пострадал" - т. е. вече трябва да има образувано производство. Ако обаче действително Ви притеснява подайте сигнал в съответното РУП на МВР. Там ще го привикат и съставят протокол за предупреждение. Дано това окаже някакво превантивно действие - в смисъл, че Вие демонстрирате, че ще защитите правата си и няма да се оставите безропотно да Ви притеснява.
n6391
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 21 Сеп 2010, 22:18

Re: Психически тормоз от бивш "приятел"

Мнениеот bludniq_sin » 25 Апр 2013, 15:23

n6391 написа:Това може да се приложи ако питащата има качество на "пострадал" - т. е. вече трябва да има образувано производство.
Това при всички положения ест. Не се изразих правилно. Исках да кажа, че ако се образува досъдебно производство и ако го привлекат в качество на обвиняем тогава да се приложи тази мярка, но предложението за сигнал в МВР е по-удачно тъй като другото може да отнеме време.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Психически тормоз от бивш "приятел"

Мнениеот koen6 » 25 Апр 2013, 15:50

n6391 написа:Това може да се приложи ако питащата има качество на "пострадал" - т. е. вече трябва да има образувано производство. Ако обаче действително Ви притеснява подайте сигнал в съответното РУП на МВР. Там ще го привикат и съставят протокол за предупреждение. Дано това окаже някакво превантивно действие - в смисъл, че Вие демонстрирате, че ще защитите правата си и няма да се оставите безропотно да Ви притеснява.



Именно така ме посъветва и моя адвокат. Доколкото разбрах, ако продължи с тормоза /който в Бг ще бъде и физически/ и подам втора жалба, чак тогава могат да го арестуват евентуално и всичко да прерастне в дело и т.н. До тогава се надявам все пак жалбата, която ще подам да го стресне за винаги. Просто правих много компромиси и все още не му се вярва, че ще действам със закона.
Лошото, е че докато няма деяние съда не се самосезира /или както се нарича/, единствено - не прави така. :( за съжаление случаите са много, не съм единствена в такава ситуация има жени, които са брак и още по-сложни и завързани случаи от моя. Тук в моя става въпрос за селски тарикат, който се чувства недосегаем от никой и нищо, не случайно споменах - социопат. Такива трябва при подобни жалби да ги пребиват в районното, за да не могат да мърдат.Но законите ни са демократични за подобни човекоподобни. Благодаря, Ви. Дано Ви се похваля, че тормоза е прекратен по-скоро и по-безболезнено, защото има реална опастност да четете статии във вестниците за съжаление по случая.
koen6
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Апр 2013, 13:43

Re: Психически тормоз от бивш "приятел"

Мнениеот koen6 » 12 Юни 2013, 17:21

Здравей, писах тук във форума през месец април.
На 30.04.2013г. подадох писмена жалба в Районна прокуратура, гр. София. До момента няма никакво развитие по проблема.
Как да постъпя? Искам да попитам запознатите с поцедурите до колко време бих могла да очаквам развитие от страна на органите. Благодаря, Ви.
koen6
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Апр 2013, 13:43

Re: Психически тормоз от бивш "приятел"

Мнениеот borovinka » 12 Юни 2013, 17:30

Пояснете, моля, в какво точно се изразява този "Тормоз", от който сте се жалвали?
Кой ви писа жалбата и кога я подадохте? Какво пишеше в нея (само хипотези на евентуален тормоз или реално извършени действия от страна на човека?)

Дайте повече подробности за какво точно иде реч, за да можем да ви помогнем.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Психически тормоз от бивш "приятел"

Мнениеот koen6 » 13 Юни 2013, 10:51

Здравей, благодаря за мненията Ви.
Наистина смятам да отида до прокуратурата и с входящия номер да попитам как се движи жалбата.
Истина е и това, че въпросният е наистина психар, който дори и вчера ми се обади в работно време неколкократно и ми зяави категорично, че се връща в Б-г съвсем скоро, за да бъдем заедно и не го интересувало нищо и никой, както и прокуратурата.
"Скоро се връщам в България, за да бъдем заедно и ще бъдем, не ме интересува нищо и никой, а ти ме съди колкото искаш. Ще ни разберат и по телевизията.". Наистина ме третира като негова вещ.
Това е дребна заплаха,но на другите в които ми е казвал обезумял от ярост - ще те премажа, ще ти съсипя живота, нямам какво да губя и ред обиди........
Доколкото зная полицията не реагира докато няма извършено деяние. Ок, но трябва ли наистина да съм пребита, изнасилена и премазана, детето ми да остане сирак заради един психопат от Дупница????????
Не разбирам. Живея в постоянен страх за живота си,който ще ескалира. Или може би трябва да се самоубия, за да се спася от този, който два пъти е бил развеждан и всичко живо бяга. Да не споменавам, че ме изнудва и за пари, тъй като не работи в момента????
Зная, че като го привикат в полицията ще го предупредят да ен прави повече така......ок, но аз ще пуснаоа втора жалба. Въпросният си е харесал жилището ми и е решил, че ще живее в него. Подчертавам, че ми е бил гадже и нямам нищо общо с него, нито имущество, нито детето ми НИЩО. Просто психопат.
Благодаря, Ви.
koen6
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Апр 2013, 13:43

Re: Психически тормоз от бивш "приятел"

Мнениеот lexus45 » 24 Авг 2013, 13:38

Здравейте,
на мен случаят малко ми намирисва. В смисъл поредната златотърсачка, смъкнала ризите от гърба на някой за 2-3 год. и като свършили парите- "остави ме на мира бе психопат :twisted: "
lexus45
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Авг 2013, 13:31

Re: Психически тормоз от бивш "приятел"

Мнениеот bmw123 » 05 Ное 2013, 02:10

koen6 написа:Здравей, благодаря за мненията Ви.
Наистина смятам да отида до прокуратурата и с входящия номер да попитам как се движи жалбата.
Истина е и това, че въпросният е наистина психар, който дори и вчера ми се обади в работно време неколкократно и ми зяави категорично, че се връща в Б-г съвсем скоро, за да бъдем заедно и не го интересувало нищо и никой, както и прокуратурата.
"Скоро се връщам в България, за да бъдем заедно и ще бъдем, не ме интересува нищо и никой, а ти ме съди колкото искаш. Ще ни разберат и по телевизията.". Наистина ме третира като негова вещ.
Това е дребна заплаха,но на другите в които ми е казвал обезумял от ярост - ще те премажа, ще ти съсипя живота, нямам какво да губя и ред обиди........
Доколкото зная полицията не реагира докато няма извършено деяние. Ок, но трябва ли наистина да съм пребита, изнасилена и премазана, детето ми да остане сирак заради един психопат от Дупница????????
Не разбирам. Живея в постоянен страх за живота си,който ще ескалира. Или може би трябва да се самоубия, за да се спася от този, който два пъти е бил развеждан и всичко живо бяга. Да не споменавам, че ме изнудва и за пари, тъй като не работи в момента????
Зная, че като го привикат в полицията ще го предупредят да ен прави повече така......ок, но аз ще пуснаоа втора жалба. Въпросният си е харесал жилището ми и е решил, че ще живее в него. Подчертавам, че ми е бил гадже и нямам нищо общо с него, нито имущество, нито детето ми НИЩО. Просто психопат.
Благодаря, Ви.

zdraveite imam problem ot sashtoto estestvo s chovek ot sashtia grad opasqvam se che moje da e sashtia chovek !
bmw123
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Ное 2013, 02:03

Re: Психически тормоз от бивш "приятел"

Мнениеот borovinka » 05 Ное 2013, 10:49

Ами bmw123, вземете се свържете с koen6 и основете един клуб на "(Бившите) отчаяни съпруги/гаджета" коалицията ви може и да успее, ако имаме идентичност в лицата по отношение на "застрашителят". Просто не знае какво се изправя пред него, ако две разярени женски представителки го хванат в някоя тъмна нощ из Дупница и околностите й. :mrgreen:
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Психически тормоз от бивш "приятел"

Мнениеот bludniq_sin » 05 Ное 2013, 11:47

Здравей, благодаря за мненията Ви.
Наистина смятам да отида до прокуратурата и с входящия номер да попитам как се движи жалбата - [color=#0000FF]така и не отговорихте какво сте писала в жалбата[/color].
Истина е и това, че въпросният е наистина психар - през цялото време давате определения (психар, социопат и тн..това според наказателния кодекс е престъпление (обида), който дори и вчера ми се обади в работно време неколкократно и ми зяави категорично, че се връща в Б-г съвсем скоро, за да бъдем заедно и не го интересувало нищо и никой, както и прокуратурата.
"Скоро се връщам в България, за да бъдем заедно и ще бъдем, не ме интересува нищо и никой, а ти ме съди колкото искаш. Ще ни разберат и по телевизията.". Наистина ме третира като негова вещ.
Това е дребна заплаха - никой прокурор няма да приеме това като заплаха. Заканата(заплахата) е съставомерна само когато е обективирано намерение за извършване на престъпление било против личността, било против имота на пострадалия или неговите ближни. Необходимо е също така заканта да създава възможност за възбуждане у жертвата на основателен страх от извършване на престъплението. Така ще бъде когато съществува реална възможност деецът да осъществи обективно намерение [color=#FF0000](докато е извън страната този елемент спорд мен по скоро отсъства във вашия случай) като същевременно лично оформеното решение за това или психическо състояние на субекта прави вероятно бързото вземане на това решение. При преценката на този момент се взема в предвид обстановката, начина, по който е отправена заплахата, психическото състояние на дееца. [/color],но на другите в които ми е казвал обезумял от ярост - ще те премажа, ще ти съсипя живота, нямам какво да губя и ред обиди (за обидата може да подадете тъжба в районния съд и да го съдите) - "ще те премажа" от изредените тук може би е единственото което би могло да се приеме като обективирано намерение за престъпление срещу личността Ви....
Доколкото зная полицията не реагира докато няма извършено деяние - заканата е деяние по смисъла на НК след като е инкриминирана и прокуратурата е длъжна да реагира ако сметне, че вЕрно има деяние. Ок, но трябва ли наистина да съм пребита, изнасилена и премазана, детето ми да остане сирак заради един психопат от Дупница - не трябва????????
Не разбирам. Живея в постоянен страх за живота си,който ще ескалира. Или може би трябва да се самоубия, за да се спася от този, който два пъти е бил развеждан и всичко живо бяга. Да не споменавам, че ме изнудва и за пари, тъй като не работи в момента? Как Ви изнудва
Зная, че като го привикат в полицията ще го предупредят да ен прави повече така......ок, но аз ще пуснаоа втора жалба. Въпросният си е харесал жилището ми и е решил, че ще живее в него - как ще стане това ако не го пуснете? Ако се опита да нахлуе в жилището ви чрез използване на сила (ритайки/блъскайки по затворената врата и тн..) полицията ще има доста солидно основание да предприеме действия спрямо него.. Подчертавам, че ми е бил гадже и нямам нищо общо с него, нито имущество, нито детето ми НИЩО. Просто психопат.
Благодаря, Ви.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Психически тормоз от бивш "приятел"

Мнениеот martina_02 » 08 Юли 2017, 17:37

Нова съм в сайта, затова не знам дали моята история е за този раздел, но все пак ще споделя с вас. Преди седмица скъсах с приятеля ми, с който бяхме заедно почти година, тъй като разбрах че е излизал с друго момиче. Той е на 20, а аз ще навършвам 15 тази година. Знам, че възрастовата ни разлика за сега е малко стряскаща, но реално 5/6 години не са толкова много на по-късен етап. Както и да е, случи се следното- докато бяхме заедно той ми посегна и тогава му казах, че ако се повтори повече няма да ме види, но тогава не събрах смелост да го оставя и за жалост се повтори и потрети. Разказах на майка ми след като вече се бяхме разделили с въпросното момче ( а може би трябваше да и кажа още в деня когато се случи), тя беше потресена, каза ми, че не иска никога повече да ме вижда с този човек, но все пак засега не е предприела нищо свързано с жалби, съд или каквото и да е друго.
Разбирам я, защото живеем в малък град и всичко се разчува, тя има многа неща на главата, но това не означава, че бездейства или нещо, просто иска нещата да се потулят така да се каже, а ако случайно нещо от това се повтори тогава съм сигурна, че няма да остави нещата така, разбира се. Баща ми е в чужбина и не се чувам често с него, а майка ми и той са скарани и много рядко си говорят. Както и да е бившият ми приятел е в Гермяния и понеже баща ми е разбрал, че ще заминава му е написал нещо от сорта, че ще го "смаже ако някой ме изведе извън страната" - знам, че думите на баща ми се определят като психически тормоз и семейството на бившия ми приятел предполагам може да повдигне обвинение, а и майката на бившия ми приятел вчера ми се обади, за да ми каже цитирам "да говоря с баща ми да не заплашва сина и, защото в противен случай баща ми ще си има проблеми".Знам, че семейството на бившия ми приятел имат връзки с адвокати и със съда и знам, че в най-скоро време може да направят нещо по въпроса с баща ми, за това искам да знам какви права имам при нанасяне на физически тормоз нееднократно от навършило пълнолетие лице и също така да допълня само последният път имаше свидетели на това как ме удряше, но нямам представа кои са.
Това е от мен, дано някой има информация която да ми помогне.
martina_02
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Юли 2017, 16:22

Re: Психически тормоз от бивш "приятел"

Мнениеот tyronne » 29 Ное 2020, 00:03

сега сме в същото положение като авторката на темата, а според коментарите тея психари са недосегаеми, защото психическия тормоз е недоказуем така че може да си прави каквото си иска. след като те пребие и въобще имаш сили за това може и да пуснеш една жалба в прокуратурата че са те пребили. иначе изнудване, емоционален тормоз няма такива понятия. заплахите "ще ти взема детето", разпространението на чужди снимки, всичко това е напълно законно и нормални.

тъжно, много тъжно.
https://i.imgur.com/ZwdhZ7r.jpg :)
tyronne
Потребител
 
Мнения: 229
Регистриран на: 24 Мар 2011, 22:16

Re: Психически тормоз от бивш "приятел"

Мнениеот tyronne » 01 Яну 2021, 09:22

и понеже психологическия тормоз и заплахите в България са легални и дори асистирани от полицията, тормозът продължава.

жалба в рпу - нищо, полицая даже се кефи на насилника.

жалба до прокуратура - 30 дена - нищо.

с новите заплахи нова жалба в прокуратурата ли пускам или се допълва старата някак си, която не ги интересува де.

а за бездействие от страна на полицията жалба до МВР?

https://petkovalegal.com/%D1%80%D0%B0%D ... %81%D1%8A/ - и жалба до КЗЛД ли трябва?

не мога да повярвам че един изрод има право да извършва 3 престъпления едновременно под бурните аплодисменти на полиция и прокуратура.
https://i.imgur.com/ZwdhZ7r.jpg :)
tyronne
Потребител
 
Мнения: 229
Регистриран на: 24 Мар 2011, 22:16


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 17 госта


cron