начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Мога ли са си променя бащиното име?

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мога ли са си променя бащиното име?

Мнениеот lqto2016 » 24 Авг 2016, 17:46

Здравейте,
Искам да попитам някой може ли да ми каже дали мога да променя бащиното си име и да взема името на майка ми? Човекът чието име нося в момента се оказа че не е моят биологичен баща и аз не искам повече да нося неговото име.
Благодаря ви предваеително.
lqto2016
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Авг 2016, 17:21

Re: Мога ли са си променя бащиното име?

Мнениеот ivan_lawyer » 24 Авг 2016, 17:53

Но на колко сте години. Не името, а по скоро оспорване на бащинство моге. Името не може. Сега има едни неща - примерно - известни сте като Крумов/а, а по акт за раждане сте Петров/а. В някои случаи може да ви запишат с по-известното име, тоест, с това с което сте известни - не с това по документ.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Мога ли са си променя бащиното име?

Мнениеот lqto2016 » 24 Авг 2016, 20:21

На 26 години съм.
lqto2016
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Авг 2016, 17:21

Re: Мога ли са си променя бащиното име?

Мнениеот ivan_lawyer » 24 Авг 2016, 20:37

Еми значи само по пътя на промяна на името. Трябва да докажете, че сте по известни с другата си фамилия. Обикновено това става с доказателства - като публикации в печата, просто свидетели също може.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Мога ли са си променя бащиното име?

Мнениеот lqto2016 » 25 Авг 2016, 16:31

Az ne iskam da smenq familnoto si ime a bachtinoto.
lqto2016
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Авг 2016, 17:21

Re: Мога ли са си променя бащиното име?

Мнениеот ivan_lawyer » 25 Авг 2016, 18:02

Ясно, не съм довидял. Ми това пък съвсем няма как. Само по пътя на установяване на произход - тоест - оспорване на бащинство, което е имало възможност преди време, но сега е стабилизирано.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Мога ли са си променя бащиното име?

Мнениеот laterol » 19 Ное 2016, 14:22

Според мен можете, казвам го от опит- имах дело, в което смених и трите имена на клиента си - от Никола стана Петър, името на биологичния му баща Съда промени БАЩИНОТО му име на човека, който го е отгледал от малък/ небиологичен баща/ и съответно прие и неговото фамилно име, понеже с него би бил логично и негов наследник. Казусът бе във Варненски Районен Съд в първите години след 2000 г- нямам спомен за номер на делото, но някъде в архивите ми съществува / вероятно 2002-2003 г/ Нужни са Ви свидетели за твърденията и документи/ които ще Ви послужат като доказателства в Съда при завеждане на делото. Моля, обадете ми се на 0884 882 024 - вечер, за да Ви дам пояснения.
laterol
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Ное 2007, 19:14


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron