начало
Разпитаха Гешев за взрива до колата му – той подозира Борисов и иска очна ставка с него Разпитаха Гешев за взрива до колата му – той подозира Борисов и иска очна ставка с него

Развод?

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Развод?

Мнениеот epoaro » 08 Сеп 2016, 12:48

Здравейте, бих искал да попитам следното нещо.

От няколко месеца се разделихме със съпругата ми. Надявах се, нещата да се оправят, но до момента никакъв резултат и вече съм взел решение да се разведем. Доколкото подразбирам от разговорите ми с нея и тя е на същото мнение.

До този момент, нито тя, нито аз имаме имущества на наше име. Това което е придобито след брака, като телевизор, печки и т.н., аз не предявявам никакви претенции.

Проблема идва от това, че имаме детенце, което още няма и две годинки. Запознат съм, че нямам никакъв шанс на този етап, как съда да ми го даде на мен. Просто, може да е всичко, но е грижовна майка и много отговорна.

За времето в което сме разделени, т.к. не живеем в едни и същи градове, ходя често да виждам сина си. Винаги с подаръци. Дори ѝ плащам и "издръжка". В повечето случаи по банков път, т.к. имам опасения, че ако са на ръка, по време на делото тя може да изтъкне факта, че не съм и дал никакви пари за този период. С ръка на сърцето, мога да кажа, че от нейна страна когато става въпрос за детето никога не е имало проблеми. Дал съм ѝ пълномощно да ходят на екскурзии извън страната и всичко е ок.

Но проблемът е, че нещата между нас са почти на основа омраза...

Говорили сме, че и двамата искаме да подпишем споразумение пред нотариус, че аз мога да ходя да виждам детето по всяко време, това искане е от моя страна, а тя иска да се впише сумата на издръжката там.

Заплатата ми е 900 лв, с очаквано увеличение от 100 лв, т.е. до влизане в съдебна зала, ще взимам 1000 чисто (след приспадане на осигуровки, данъци и т.н.). Нямам собствено жилище и съм на квартира.

И от тук идват въпросите ми:

1. Възможно ли е да се подпише такова споразумение пред нотариус?

2. Ако е възможно, в този случай необходим ли ние адвокат? Ако да - всяка страна ли трябва да си наеме или може един да ни представлява?

3. За момента месечно и изплащам 150 лв. и в основание на внасяне на парите си пиша издръжка, но тя не е много доволна от тези пари. Аз ако имам възможност бих и давал и повече, щото обожавам синът си, но на този етап толкова мога да си позволя (след приспадане на всички мои разходи). Тук въпросът ми е, ако реши, че в споразумението иска да се впише по-голяма сума, т.е. аз няма да се съглася и горните въпроси реално отпадат, и ме интересува в съдебна зала, ако иска по-висока издръжка от тази, до каква степен съдът взима подвнимание, моите разходи за квартира, ток, вода, телефон, храна и т.н.

Ми мисля, че в момента това ме интересува. Благодаря предварително на отзовалите се!
epoaro
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Май 2016, 09:32

Re: Развод?

Мнениеот bird_of_paradise » 08 Сеп 2016, 14:53

Нямам време да отговоря на поставените въпроси в момента, но по същественото е, че до края на месеца в НС ще се внесе законопроект за изменение и допълнение на СК, който ще ви ползва- за род. права и тяхното съвместно упражняване, за режима на лични отношения и размера на издръжката.
Идеята е, при възможност, да не бързате сега с развода.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Развод?

Мнениеот epoaro » 08 Сеп 2016, 19:42

bird_of_paradise написа:Нямам време да отговоря на поставените въпроси в момента, но по същественото е, че до края на месеца в НС ще се внесе законопроект за изменение и допълнение на СК, който ще ви ползва- за род. права и тяхното съвместно упражняване, за режима на лични отношения и размера на издръжката.
Идеята е, при възможност, да не бързате сега с развода.


Благодаря за съвета, bird_of_paradise! Ще очаквам включване и от други съфорумници!
epoaro
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Май 2016, 09:32

Re: Развод?

Мнениеот svettoslav » 08 Сеп 2016, 22:20

За какво ви е това споразумение при нотариус?
При условие че нещата смятате да отиват към развод ? Щом не живеете заедно и няма изгледи,още повече,че и двамата сте на това мнение?

Съдебния акт по развода задължително включва всички въпроси,които поставяте.
Със или без споразумение,пак може да си виждаш детето. А ако тя реши да ви прави спънки,това споразумение не върши работа,а ще трябва да си водите дело(за да се предпише определен режим).

Имотното състояние се взема предвид при определяне на издръжката,но приоритет имат нуждите на детето.Щом е малко-ще се вместите в 150 лв.Тя може да иска и 1500 лв.

Относно промяната на закона,не съм в течение,но щом се внася сега законопроект,знае ли човек колко време ще мине и какво точно ще има отражение това спрямо вашия интерес ? (по-добре,по-зле).

А и "съвместно" упражняване на "родителските права" не значи,че произволно ще може някой да си вижда детето когато му скимне.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Развод?

Мнениеот epoaro » 09 Сеп 2016, 00:21

Благодаря за отговора.

Въпросът относно това споразумение, е че ако се разберем да го подпишем и двамата, дали ще ни трябват адвокати или с едно такова споразумение, можем да го депозираме в съдът и той само да издаде Бракоразводен акт, т.к. на този етап, по мое мнение и разговорите водени със "бившата ми съпруга", не се очакват спънки от нейна страна.

А относно режима на виждания, за мене е от голяма значение, поради естеството ми на работа. В сфера съм, в която, почивам през седмицата и изключително рядко събота и неделя. За да задоволя любопитството, на някои съфорумници - Мениджър на ресторант съм и събота и неделя, както всички знаем са едни от най-натоварените дни за нас. Така, че затова ми е идеята с такова споразумение, т.к. така ще мога да упражнявам правата си на родител, през моите почивни дни, които може да са понеделник, вторник, сряда - всяка седмица различно. А доколкото знам съдът определя съботите и неделите за виждания с детето, и така аз ще съм с вързани ръце.
epoaro
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Май 2016, 09:32

Re: Развод?

Мнениеот svettoslav » 09 Сеп 2016, 00:46

epoaro написа: За да задоволя любопитството, на някои съфорумници - Мениджър на ресторант съм


Няма толкова любопитни тук.И мияч на летящи чинии да си-никой не го интересува.Пък и какво ли значение има.

Не е задължително да наемате адвокат.Може да ползвате услугите на главния готвач на ресторанта или на калфата,ако е по-оправен и няма да се предявяват насрещни искове :lol:

Ако е минал по география трети курс успешно,ей сега ще насвятка два карирани листа с вашата анамнеза до съда .

Адвоката ще иде да прави палачинки наместо него :lol:

Иначе сте на прав път-няма какво да ходите да се червите там-съдът директно ще ви издаде бракоразводен акт,щом сте постигнали взаимно нотариално заверено съгласие по причините за разстройството на брака и по размера,който не е достигнал.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron