начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Непълнолетни и лекарства

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Непълнолетни и лекарства

Мнениеот ivarbanov » 04 Окт 2016, 09:40

Моля, да ме извините, ако не съм в точния раздел, но аз съм само фармацевт.
Искам да помоля за мнение:
Забранено е отпускане на лекарства по лекарско предписание на непълнолетни.
Практиката обаче поднася казуси, непредвидени в нормативите. Какво правим в случай на представяне на рецепта от непълнолетна майка. Наясно съм с "еманципираните непълнолетни". За съжаление въпросът е в СК за лица сключили граждански брак. А ако няма брак, какво правим? Няма логика да има дете, а да не може да се грижи за него (да му получава лекарствата) И какви документи да приложа към рецепти към НЗОК. Неизпълнението на рецептата за мен е недопустимо, защото е отказ от здравеопазване. А при настъпили неблагоприятни последици попадаме и в хипотезите на някои норми от НК.
ivarbanov
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 04 Авг 2005, 16:41

Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron