начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Проблем с родителски права

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Проблем с родителски права

Мнениеот varna_m » 19 Дек 2016, 14:49

Здравейте,

Накратко ще се опитам да Ви опиша ситуацията.
Имам брак с жена, която има дете от предишния си брак на 8 години. С нея живеем от почти 4 години и имаме син на 2г 6 мес. Доведеният ми син ще го наричам големият ми син, защото не ги деля по никакъв начин. Биологичният баща на големия ми син вижда детето според решението на съда 2 пъти в месеца с преспиване събота и неделя. Големият ми син има поведенчески проблеми. Взима чужди вещи, лъже, не учи. С майка му всячески се опитваме да му помогнем, като от скоро посещаваме психолог към социалните. Преди няколко месеца биологичният баща заведе дело за домашно насилие срещу мен след един инцидент с детето, в което той нарани крака си (синина, която е следствие на падане и съпругата ми обясни в съда какво се е случило). Беше ми издаден протокол за въздържане, детето посети социалните и там е споделило, че когато не слуша съм му удрял шамар зад врата, както и майка му, а когато е при биологичния баща той му дърпа ушите. За съжаление на първа инстанция загубих, но обжалвам. След този инцидент бащата започна да изплаща издръжка от 100 лв, както е по бракоразводното дело. Преди това бяхме говорили с него, че детето има нужди, ходи на занималня, на спорт, на курсове по математика и следва той да поеме частично отношение към всички тези извънкласни изяви на детето. Тогава той плащаше по 180 лв. През всичките тези години, в които аз познавам детето след престой при баща си той се прибира разлигавен и настроен лошо към всички. Не се държи добре нито с майка си, нито с мен, често и към брат си, дори и с кученцето ни. Бащата по никакъв начин не се грижи за възпитането на детето, освен чрез говорене, а детето е придобило онзи талант да обяснява че разбира и че му е ясно че не трябва да прави някои неща, само и само да се спре с разговора. Няма никакви последствия от неговите действия когато е при баща си и той редовно го "забавлява" водейки го на кино и подобни неща, които за едно дете са радост. В нашето семейство ние изключително много държим на дисциплината, на това да не се лъже, краде, мами, държим на ученето и училището, държим детето ни да спортува, да е здраво и да получава най-доброто. Искаме да му дадем добър старт в живота и правим всичко възможно без да го разглезваме, напротив, всяко нещо той да го заслужи. Професията ми позволява да получвам добри доходи, доста добри бих казал. Средата, в която живее детето е добронамерена и като цяло добра, установено е от социален работник при посещение. Бащата не проявява никаква загриженост към детето, неглижира неговото здраве, като преди дни го докара с температура, която той има още от предния ден без да вземе някакви мерки. През лятото също беше при него и детето беше болно от летния грип с разстройсто и той го е тъпкал със сандвичи, независимо че ние го предупредихме да го подложи на диета, която трябва да спазва, защото знаехме какво може да се случи. (малкият ни син беше в болница една седмица на системи). Той неглижира тази препоръка. Детето редовно след престоя при биологичния ис баща е без написано домашно или без научени думи по англисйки. Задачите по математика се решават без разбиране. Детето умело манипулира баща си, за да го остави да играе на таблет и да се забавлява. Бащата живее в друг град, а в режим на лични отношения е при майка си и баща си, заедно с болната си леля. Преди да се премести да живее и работи в друг град той живееше при родителите си. Средата, в която е детето при режим на лични отношения при баща си е меко казано ненормална. Там всеки живее сам за себе си, не се хранят заедно, като съквартиранти в лоши взаимоотношения. Майката на биологичния баща и баба на детето е детски учител (както и съпругата ми), която е отгледала двама синове (биологичния баща и брат му) сама, защото съпругът и е бил капитан и е отсъствал редовно. Братът на биологичния баща е осъждан за притежание на наркотоци, забележете в дома на майка му с нейно знание и позволение (марихуана). Детето е свикнало да е център на внимание и всеки да прави това, което той каже там. Да му се угажда за всичко, да му се купува всичко. Независимо какви прояви има през периода в който детето е при нас, когато отиде при биологичния си баща там той не бива наказван за нищо. При един случай, в който детето беше взело пари от нас биологичния баща каза недвусмислено да си крием парите и неглижира тотално проблемите, които има детето. Детето отказва да учи, опитва да мами когато си е научил и да премине към времето за игра. Резултатите му в училище драстично се влошиха от началото на учебната година и откакто започна тази война с биологичния баща. Пускаме сигнали към социалните за абсолютно всичко, но при среща с тях той казва че ние сме строги с детето защото го наказваме, майка му е педагог и знае как да подхожда към детето а той непрекъснато изтъква инцидента от лятото със синината. Детето до такава степен се озлобява срещу нас, като при разговор с него той каза, може да си пиша домашните тук а да ходя само да се забавлявам при биологичния баща. Ние искаме той също да участва във възпитанието на детето, но той просто по всякакъв начин отказва. При последния случай детето отново се опита да скрие част от пари, дадени му отивайки на занималня. Бащата беше обещал пред социален работник, че ще поеме отговорност и ще накаже по някакъв начин детето, но то отново е било подложено на "разговор" и оставено да играе на таблет. Изпадаме в ситуация, в която или трябва да се откажем да се борим за детето ни, да се борим то да учи и да се бори за всичко в живота си, или да се опитваме по някакъв начиин да ограничим родителските права на биологичния му баща. Детето изпитва привързаност към него, защото при режима на контакти, когато е при него и баба си и дядо си, от детето никой нищо не изисква, държи се надменно с всички и по никакъв начин не му се показва какво нередно е направил. Не му се налага да полага старание за нищо, той сам казва че там му решават задачите, там го обуват (дете на 8 години?!) и тн. За рождения ден на детето бащата дори не си направи труда да му подари подарък. Не дойде на рождения ден, не попита как ще се празнува, не се поинтересува по никакъв начин. Естествено му е подарил подарък 1 седмица по-късно, но детето разбира тези неща, защото лятото, когато беше при баба си и дядо си и колата им се беше развалила на 1ви юни бабата и дядодото казали на детето че ще го изведат някой друг път да му купят подарък и то беше отговорило че все пак е тъжно защото няма да е на деня на детето. Когато все пак биологичния баща се обади да честити рождения ден на сина си, детето просто му каза мерси и му затвори телефона. Психолог и социален работник са запознати със случая но те по никакъв начин не могат да задължат биологичния баща да промени нещо в себе си.

Какво бихте ме посъветвали?
varna_m
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Дек 2016, 14:14

Re: Проблем с родителски права

Мнениеот varna_m » 19 Дек 2016, 15:02

Също така, забравих да спомена, че след един режим на посещение при бащата и установено от нас липса на домашно, съпругата ми му се обади и той започна да се държи надменно и да се прави на интересен и "какво толкова станало" при което тя се ядоса много и видях че не може да излезе на глава с него и взех телефона да се опитам аз да поговоря, но в момента в който той чу моя глас веднага започна да ме заплашва. Съответно аз предприех мерки и подадох сигнал към прокуратурата. Като цяло той се държи надменно към всички, той разбира повече от всички и не приема чуждо мнение, дори не се замисля, а когато случайно "обещае да предприеме някакви действия към детето", обикновено забравя и това явно се отразява на детето и неговите разбирания. Попива това отношение и го демонстрира към всичко и всички
varna_m
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Дек 2016, 14:14

Re: Проблем с родителски права

Мнениеот svettoslav » 19 Дек 2016, 23:46

varna_m написа:Здравейте,

Накратко ще се опитам
да Ви опиша ситуацията.
Имам брак с жена, която има дете от предишния си брак на 8 години. С нея живеем от почти 4 години и имаме син на 2г 6 мес. Доведеният ми син ще го наричам големият ми син, защото не ги деля по никакъв начин. Биологичният баща на големия ми син вижда детето според решението на съда 2 пъти в месеца с преспиване събота и неделя. Големият ми син има поведенчески проблеми. Взима чужди вещи, лъже, не учи. С майка му всячески се опитваме да му помогнем, като от скоро посещаваме психолог към социалните. Преди няколко месеца биологичният баща заведе дело за домашно насилие срещу мен след един инцидент с детето, в което той нарани крака си (синина, която е следствие на падане и съпругата ми обясни в съда какво се е случило). Беше ми издаден протокол за въздържане, детето посети социалните и там е споделило, че когато не слуша съм му удрял шамар зад врата, както и майка му, а когато е при биологичния баща той му дърпа ушите. За съжаление на първа инстанция загубих, но обжалвам. След този инцидент бащата започна да изплаща издръжка от 100 лв, както е по бракоразводното дело. Преди това бяхме говорили с него, че детето има нужди, ходи на занималня, на спорт, на курсове по математика и следва той да поеме частично отношение към всички тези извънкласни изяви на детето. Тогава той плащаше по 180 лв. През всичките тези години, в които аз познавам детето след престой при баща си той се прибира разлигавен и настроен лошо към всички. Не се държи добре нито с майка си, нито с мен, често и към брат си, дори и с кученцето ни. Бащата по никакъв начин не се грижи за възпитането на детето, освен чрез говорене, а детето е придобило онзи талант да обяснява че разбира и че му е ясно че не трябва да прави някои неща, само и само да се спре с разговора. Няма никакви последствия от неговите действия когато е при баща си и той редовно го "забавлява" водейки го на кино и подобни неща, които за едно дете са радост. В нашето семейство ние изключително много държим на дисциплината, на това да не се лъже, краде, мами, държим на ученето и училището, държим детето ни да спортува, да е здраво и да получава най-доброто. Искаме да му дадем добър старт в живота и правим всичко възможно без да го разглезваме, напротив, всяко нещо той да го заслужи. Професията ми позволява да получвам добри доходи, доста добри бих казал. Средата, в която живее детето е добронамерена и като цяло добра, установено е от социален работник при посещение. Бащата не проявява никаква загриженост към детето, неглижира неговото здраве, като преди дни го докара с температура, която той има още от предния ден без да вземе някакви мерки. През лятото също беше при него и детето беше болно от летния грип с разстройсто и той го е тъпкал със сандвичи, независимо че ние го предупредихме да го подложи на диета, която трябва да спазва, защото знаехме какво може да се случи. (малкият ни син беше в болница една седмица на системи). Той неглижира тази препоръка. Детето редовно след престоя при биологичния ис баща е без написано домашно или без научени думи по англисйки. Задачите по математика се решават без разбиране. Детето умело манипулира баща си, за да го остави да играе на таблет и да се забавлява. Бащата живее в друг град, а в режим на лични отношения е при майка си и баща си, заедно с болната си леля. Преди да се премести да живее и работи в друг град той живееше при родителите си. Средата, в която е детето при режим на лични отношения при баща си е меко казано ненормална. Там всеки живее сам за себе си, не се хранят заедно, като съквартиранти в лоши взаимоотношения. Майката на биологичния баща и баба на детето е детски учител (както и съпругата ми), която е отгледала двама синове (биологичния баща и брат му) сама, защото съпругът и е бил капитан и е отсъствал редовно. Братът на биологичния баща е осъждан за притежание на наркотоци, забележете в дома на майка му с нейно знание и позволение (марихуана). Детето е свикнало да е център на внимание и всеки да прави това, което той каже там. Да му се угажда за всичко, да му се купува всичко. Независимо какви прояви има през периода в който детето е при нас, когато отиде при биологичния си баща там той не бива наказван за нищо. При един случай, в който детето беше взело пари от нас биологичния баща каза недвусмислено да си крием парите и неглижира тотално проблемите, които има детето. Детето отказва да учи, опитва да мами когато си е научил и да премине към времето за игра. Резултатите му в училище драстично се влошиха от началото на учебната година и откакто започна тази война с биологичния баща. Пускаме сигнали към социалните за абсолютно всичко, но при среща с тях той казва че ние сме строги с детето защото го наказваме, майка му е педагог и знае как да подхожда към детето а той непрекъснато изтъква инцидента от лятото със синината. Детето до такава степен се озлобява срещу нас, като при разговор с него той каза, може да си пиша домашните тук а да ходя само да се забавлявам при биологичния баща. Ние искаме той също да участва във възпитанието на детето, но той просто по всякакъв начин отказва. При последния случай детето отново се опита да скрие част от пари, дадени му отивайки на занималня. Бащата беше обещал пред социален работник, че ще поеме отговорност и ще накаже по някакъв начин детето, но то отново е било подложено на "разговор" и оставено да играе на таблет. Изпадаме в ситуация, в която или трябва да се откажем да се борим за детето ни, да се борим то да учи и да се бори за всичко в живота си, или да се опитваме по някакъв начиин да ограничим родителските права на биологичния му баща. Детето изпитва привързаност към него, защото при режима на контакти, когато е при него и баба си и дядо си, от детето никой нищо не изисква, държи се надменно с всички и по никакъв начин не му се показва какво нередно е направил. Не му се налага да полага старание за нищо, той сам казва че там му решават задачите, там го обуват (дете на 8 години?!) и тн. За рождения ден на детето бащата дори не си направи труда да му подари подарък. Не дойде на рождения ден, не попита как ще се празнува, не се поинтересува по никакъв начин. Естествено му е подарил подарък 1 седмица по-късно, но детето разбира тези неща, защото лятото, когато беше при баба си и дядо си и колата им се беше развалила на 1ви юни бабата и дядодото казали на детето че ще го изведат някой друг път да му купят подарък и то беше отговорило че все пак е тъжно защото няма да е на деня на детето. Когато все пак биологичния баща се обади да честити рождения ден на сина си, детето просто му каза мерси и му затвори телефона. Психолог и социален работник са запознати със случая но те по никакъв начин не могат да задължат биологичния баща да промени нещо в себе си

Какво бихте ме посъветвали?


Наистина, много накратко я описахте ситуацията.
Сигурно много хора вече са я чели по няколко пъти, но поради липсата на достатъчно данни и подробности са затруднени в съвета си.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Проблем с родителски права

Мнениеот lawchoice » 21 Дек 2016, 01:28

svettoslav написа:
varna_m написа:Здравейте,

Накратко ще се опитам
да Ви опиша ситуацията...

Какво бихте ме посъветвали?


Наистина, много накратко я описахте ситуацията.
Сигурно много хора вече са я чели по няколко пъти, но поради липсата на достатъчно данни и подробности са затруднени в съвета си.


Спорен е въпроса, какви са обективните находки, които можеш да извлечеш от субективните излияния на автора на темата.

И от този случай е видно, че в резултат на негативни емоции и ръководени от стремежа да бъде злепоставен на всяка цена "врага" /другата страна/, неизбежно се стига и до вътрешни противоречия в заявеното от автора на темата или от неговия адвокат.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Проблем с родителски права

Мнениеот svettoslav » 21 Дек 2016, 09:51

lawchoice написа:
svettoslav написа:
varna_m написа:Здравейте,

Накратко ще се опитам
да Ви опиша ситуацията...

Какво бихте ме посъветвали?


Наистина, много накратко я описахте ситуацията.
Сигурно много хора вече са я чели по няколко пъти, но поради липсата на достатъчно данни и подробности са затруднени в съвета си.


Спорен е въпроса, какви са обективните находки, които можеш да извлечеш от субективните излияния на автора на темата.

И от този случай е видно, че в резултат на негативни емоции и ръководени от стремежа да бъде злепоставен на всяка цена "врага" /другата страна/, неизбежно се стига и до вътрешни противоречия в заявеното от автора на темата или от неговия адвокат.


Стига, бе!
Ти си го чел ли? :lol: :lol: :lol:
'бааго, я това пари да ми дават, го не прочитам
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron