начало
Прокурорите видяха дискриминация към тях в чернова на проекта на Закона за адвокатурата Прокурорите видяха дискриминация към тях в чернова на проекта на Закона за адвокатурата

Развод и жилище

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Развод и жилище

Мнениеот elares » 21 Дек 2016, 20:01

Здравейте ,имам питане ,ще се развеждаме по взаймно съгласие,съпруга ми е съгласен жилището да остане на детето,но какво точно има в предвид и по кой начин все още не знам,ще живеем там с детето ,едно дете е няма 18 год и жилището е едно придобито по време на брака,как да постъпя ,така че жилището да остане на детето и аз за в бъдеще да се застраховам да не остана на улицата и естествено негово бъдещо семейство или брат да търси нещо от този имот,преди развода законово има ли вариант той да прехвърли неговия дял на детето ,ако да и това е възможно ,но той не се съгласи по този начин да направим нещата ,как да постъпя ,за да запазя имота за детето и аз да имам спокойни старини така да се каже
elares
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Дек 2016, 17:48

Re: Развод и жилище

Мнениеот svettoslav » 21 Дек 2016, 23:02

Няма вариант да прехвърли неговия дял преди развода.
Вариант е двамата общо да прехвърлите цялото жилище на детето. Пък вие може да си запазите правото на пожизнено ползуване.

Другите варианти са след развода.
Там може всеки да си прехвърля своя дял на когото си ще(като се спазват някои изисквания ).
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Развод и жилище

Мнениеот elares » 25 Дек 2016, 13:37

А това прехвърляне преди развода и запазване на право за ползване как се прави, чрез дарение от нас към детето ,в бъдеще има ли вероятност някой от негова страна да търси нещо от жилището,я брат ,я ново семейство,навсякъде пише ,че даренията се развалят,как да се предпазя от това ,ако някой ден той реши да го развали недай боже под чуждо влиание,какво да направя
elares
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Дек 2016, 17:48

Re: Развод и жилище

Мнениеот Melly » 25 Дек 2016, 15:55

elares написа:А това прехвърляне преди развода и запазване на право за ползване как се прави, чрез дарение от нас към детето ,в бъдеще има ли вероятност някой от негова страна да търси нещо от жилището,я брат ,я ново семейство,навсякъде пише ,че даренията се развалят,как да се предпазя от това ,ако някой ден той реши да го развали недай боже под чуждо влиание, какво да направя

Вие питахте ли в друг форум? Ако да, там какво ви отговориха?

П.П. Впрочем, "благодаря", че не уважихте този светъл християнски празник рождество Христово!...
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Развод и жилище

Мнениеот svettoslav » 26 Дек 2016, 11:02

elares написа:А това прехвърляне преди развода и запазване на право за ползване как се прави, чрез дарение от нас към детето ,в бъдеще има ли вероятност някой от негова страна да търси нещо от жилището,я брат ,я ново семейство,навсякъде пише ,че даренията се развалят,как да се предпазя от това ,ако някой ден той реши да го развали недай боже под чуждо влиание,какво да направя


Доста голяма боза и еклери са ти в главата.
Какъв цървул ще разваля сина ви?
Разваля се от ДАРИТЕЛЯ.
Кой е този луд дарен, който ще се отказва от имот? :lol:
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron