начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Смяна на трите имена

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Смяна на трите имена

Мнениеот roomaans » 21 Апр 2017, 17:08

Понеже трите ми имената са на турски, искам да си ги побългаря. Дали има начин да стане това ? Дали няма да бъде проблем смяната на бащиното име, защото името на баща ми също е на турски също така и фамилията. От къде трябва да започна, каква е процедурата (къде да отида, какви документи трябва да подам) ? Дали ще е нужен адвокат ? Колко пари ще ми излезе всичко това ?
roomaans
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Апр 2017, 16:57

Re: Смяна на трите имена

Мнениеот neutralen » 21 Апр 2017, 22:55

Трябва да имаш мотив да си промениш имената. Когато ги промениш ще трябва да променяш и някои други документи. Най добре върви при адвокат, който ще ти каже какво е възможно и колко ще струва.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Смяна на трите имена

Мнениеот roomaans » 22 Апр 2017, 14:42

neutralen написа:Трябва да имаш мотив да си промениш имената. Когато ги промениш ще трябва да променяш и някои други документи. Най добре върви при адвокат, който ще ти каже какво е възможно и колко ще струва.


Също така са трудно за изговаряне. Документите са ми най-малкия проблем. Интересува ме дали това което искам ще стане.
roomaans
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Апр 2017, 16:57

Re: Смяна на трите имена

Мнениеот bobi9 » 24 Апр 2017, 09:03

Накратко - не!
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46

Re: Смяна на трите имена

Мнениеот anchalee » 04 Юли 2017, 12:55

:) Намирам това решение като вас. Благодаря ви, ако знаете, моля, кажете ми.
ป้ายร้าน
anchalee
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Юли 2017, 12:38

Re: Смяна на трите имена

Мнениеот jhoro » 06 Юли 2017, 22:20

Не виждам защо сте толкова категорични???
Чл. 19. (1) Промяната на собствено, бащино или фамилно име се допуска от съда въз основа на писмена молба на заинтересувания, когато то е осмиващо, опозоряващо или обществено неприемливо, както и в случаите, когато важни обстоятелства налагат това.
Закон за гражданската регистрация

От текста в закона става ясно, че обстоятелствата трябва да са важни, даже - много важни. Което подлежи на доказване. А не - че е невъзможно.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron