начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Смяна на трите имена

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Смяна на трите имена

Мнениеот roomaans » 21 Апр 2017, 17:08

Понеже трите ми имената са на турски, искам да си ги побългаря. Дали има начин да стане това ? Дали няма да бъде проблем смяната на бащиното име, защото името на баща ми също е на турски също така и фамилията. От къде трябва да започна, каква е процедурата (къде да отида, какви документи трябва да подам) ? Дали ще е нужен адвокат ? Колко пари ще ми излезе всичко това ?
roomaans
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Апр 2017, 16:57

Re: Смяна на трите имена

Мнениеот neutralen » 21 Апр 2017, 22:55

Трябва да имаш мотив да си промениш имената. Когато ги промениш ще трябва да променяш и някои други документи. Най добре върви при адвокат, който ще ти каже какво е възможно и колко ще струва.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Смяна на трите имена

Мнениеот roomaans » 22 Апр 2017, 14:42

neutralen написа:Трябва да имаш мотив да си промениш имената. Когато ги промениш ще трябва да променяш и някои други документи. Най добре върви при адвокат, който ще ти каже какво е възможно и колко ще струва.


Също така са трудно за изговаряне. Документите са ми най-малкия проблем. Интересува ме дали това което искам ще стане.
roomaans
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Апр 2017, 16:57

Re: Смяна на трите имена

Мнениеот bobi9 » 24 Апр 2017, 09:03

Накратко - не!
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46

Re: Смяна на трите имена

Мнениеот anchalee » 04 Юли 2017, 12:55

:) Намирам това решение като вас. Благодаря ви, ако знаете, моля, кажете ми.
ป้ายร้าน
anchalee
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Юли 2017, 12:38

Re: Смяна на трите имена

Мнениеот jhoro » 06 Юли 2017, 22:20

Не виждам защо сте толкова категорични???
Чл. 19. (1) Промяната на собствено, бащино или фамилно име се допуска от съда въз основа на писмена молба на заинтересувания, когато то е осмиващо, опозоряващо или обществено неприемливо, както и в случаите, когато важни обстоятелства налагат това.
Закон за гражданската регистрация

От текста в закона става ясно, че обстоятелствата трябва да са важни, даже - много важни. Което подлежи на доказване. А не - че е невъзможно.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron