начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Режим при лишаване от родителски права

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Режим при лишаване от родителски права

Мнениеот sotkanin » 29 Май 2017, 00:43

Здравейте,
Имам спечелено дело за лишаване от родителски права , но в решението има режим на виждане на детето един път в месеца в мое присъствие. Аз не живея в България , имам адресна регистрация в друга държава.Дали е решен този въпрос , какво трябва да правя в такъв случай?Да кажа на бащата ако иска да се срещне с детето да дойде да си го види за няколко часа в страната в която се намирам и живея, или трябва да плащам за самолетни билети и да му водя детето до България? Още повече самото дете(6 годишно) няма никакво желание да се вижда с него.
Благодария Ви поредварително
sotkanin
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 26 Фев 2017, 00:03

Re: Режим при лишаване от родителски права

Мнениеот katerinakuch » 29 Май 2017, 20:42

Хубаво е да се разберете с бащата. И двата варианта са удачни. Разноските би следвало да ги обсъдите с бащата на детето.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Режим при лишаване от родителски права

Мнениеот sotkanin » 29 Май 2017, 22:29

Благодаря Ви , но имам ли право да му кажа , че аз нямам нищо на против да я вижда, демек не му го отказвам, но да дойде като иска да я види за три часа там където ми е адресната регистрация?Аз длъжна ли съм да му го водя детето или той трябва да дойде и да я види?Има ли някакви уредени норми за това?С него няма как да се разбера нищо , той не говори с мен , а само ме заплашва за всичко.Дори не благоволи да дойде на делото...
Сега просто ще ми прави мръсно заради тези 3 часа ,в които има право да я вижда в мое присъствие...Не знам какво да правия ;(Незнам дали ако му кажа , като има толкова голямо желание да дойде и да я види -дали това е законно?
sotkanin
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 26 Фев 2017, 00:03

Re: Режим при лишаване от родителски права

Мнениеот borovinka » 30 Май 2017, 10:03

Къде е обичайното пребиваване на детето? (Има адресна регистрация от повече от 6 месеца?)- в България или на вашия адрес в чужбина?
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Режим при лишаване от родителски права

Мнениеот sotkanin » 30 Май 2017, 11:10

Няма направени 6 месеца в държавата в която живея, до сега се е водила с адресна регистрация в България
sotkanin
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 26 Фев 2017, 00:03

Re: Режим при лишаване от родителски права

Мнениеот borovinka » 30 Май 2017, 13:34

Като станат 6 месеца, искате промяна на режима на ЛО с бащата от съда в държавата на местопребиваване.

Регламент ЕО 2201/2003:
"Компетентността на съда по местоживеене на детето се запазва до три месеца относно искове за изменение на правото на лични отношения с детето и в случите, когато детето се премести правомерно в друга държава- членка, когато родителят с право на лични отношения остане да живее в първата държава. Родителят с право на лични отношения може да приеме мълчаливо компетентността на втората държава ако се яви на делото и не направи възражение, че делото следва да се гледа от съда на държавата по местоживеене на детето.".

Т.е. на третия месец след преместването на детето в новата държава по местоживеене, формално вие имате право да заведете иск за изменение на режима на ЛО с бащата в новата държава и той може и да не възрази за компетентността на съда (няма и да се яви, вероятно).

Аз бих изчакала да станат 6 месеца, за да е по-сигурно. Самата вие трябва да пребивавате в другата държава поне 1 година.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron