начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Режим при лишаване от родителски права

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Режим при лишаване от родителски права

Мнениеот sotkanin » 29 Май 2017, 00:43

Здравейте,
Имам спечелено дело за лишаване от родителски права , но в решението има режим на виждане на детето един път в месеца в мое присъствие. Аз не живея в България , имам адресна регистрация в друга държава.Дали е решен този въпрос , какво трябва да правя в такъв случай?Да кажа на бащата ако иска да се срещне с детето да дойде да си го види за няколко часа в страната в която се намирам и живея, или трябва да плащам за самолетни билети и да му водя детето до България? Още повече самото дете(6 годишно) няма никакво желание да се вижда с него.
Благодария Ви поредварително
sotkanin
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 26 Фев 2017, 00:03

Re: Режим при лишаване от родителски права

Мнениеот katerinakuch » 29 Май 2017, 20:42

Хубаво е да се разберете с бащата. И двата варианта са удачни. Разноските би следвало да ги обсъдите с бащата на детето.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Режим при лишаване от родителски права

Мнениеот sotkanin » 29 Май 2017, 22:29

Благодаря Ви , но имам ли право да му кажа , че аз нямам нищо на против да я вижда, демек не му го отказвам, но да дойде като иска да я види за три часа там където ми е адресната регистрация?Аз длъжна ли съм да му го водя детето или той трябва да дойде и да я види?Има ли някакви уредени норми за това?С него няма как да се разбера нищо , той не говори с мен , а само ме заплашва за всичко.Дори не благоволи да дойде на делото...
Сега просто ще ми прави мръсно заради тези 3 часа ,в които има право да я вижда в мое присъствие...Не знам какво да правия ;(Незнам дали ако му кажа , като има толкова голямо желание да дойде и да я види -дали това е законно?
sotkanin
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 26 Фев 2017, 00:03

Re: Режим при лишаване от родителски права

Мнениеот borovinka » 30 Май 2017, 10:03

Къде е обичайното пребиваване на детето? (Има адресна регистрация от повече от 6 месеца?)- в България или на вашия адрес в чужбина?
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Режим при лишаване от родителски права

Мнениеот sotkanin » 30 Май 2017, 11:10

Няма направени 6 месеца в държавата в която живея, до сега се е водила с адресна регистрация в България
sotkanin
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 26 Фев 2017, 00:03

Re: Режим при лишаване от родителски права

Мнениеот borovinka » 30 Май 2017, 13:34

Като станат 6 месеца, искате промяна на режима на ЛО с бащата от съда в държавата на местопребиваване.

Регламент ЕО 2201/2003:
"Компетентността на съда по местоживеене на детето се запазва до три месеца относно искове за изменение на правото на лични отношения с детето и в случите, когато детето се премести правомерно в друга държава- членка, когато родителят с право на лични отношения остане да живее в първата държава. Родителят с право на лични отношения може да приеме мълчаливо компетентността на втората държава ако се яви на делото и не направи възражение, че делото следва да се гледа от съда на държавата по местоживеене на детето.".

Т.е. на третия месец след преместването на детето в новата държава по местоживеене, формално вие имате право да заведете иск за изменение на режима на ЛО с бащата в новата държава и той може и да не възрази за компетентността на съда (няма и да се яви, вероятно).

Аз бих изчакала да станат 6 месеца, за да е по-сигурно. Самата вие трябва да пребивавате в другата държава поне 1 година.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron