начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Обща банкова сметка на бивши съпрузи

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обща банкова сметка на бивши съпрузи

Мнениеот landlady » 10 Авг 2017, 12:40

Здравейте,

С бившия си съпруг съм разведена от седемнадесет години. Все още имаме обща банкова сметка в частна кипърска банка( Европейската част), за която получавам редовно извлечения на моя адрес, а той веротно е забравил, защото е бизнесмен и не му е до 10000 долара. Боя се, че ако контактувам директно със съпруга си, той може да предприеме запор, или някои други действия, за да ми попречи. Бихте ли ми дали съвет как да процедирам?

Поздрави, хубав ден.
landlady
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 14 Авг 2014, 16:59

Re: Обща банкова сметка на бивши съпрузи

Мнениеот telman » 10 Авг 2017, 14:35

Еми Банката знае как и кой е упълномощен да тегли, така че от тази гледна точка няма проблем.
Иначе може да се запорира и от Вас, чрез някакъв способ ако е проблем да се изтеглят парите.

Но трябва задължително да пише титуляр.
А спрямо съпруга - дължите 1/2 евентуално.
telman
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 24 Юли 2017, 20:46

Re: Обща банкова сметка на бивши съпрузи

Мнениеот landlady » 11 Авг 2017, 15:39

Благодаря за отговора.

Двамата с бившия ми съпруг сме титуляри на сметката, но тъй като от него мога да очаквам всякакви действия, какво трябва да предприема, преди да пристъпя към преговори с него за евентуална 1/2 от общата сметка?
landlady
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 14 Авг 2014, 16:59

Re: Обща банкова сметка на бивши съпрузи

Мнениеот telman » 11 Авг 2017, 20:43

Еми зависи, какво гражданство сте и двамата, но сметките са общи и на двамата принадлежат парите в тях.

Ако ги изетглите това няма да е нарушение, доколкото той има право да си търси (евентуално) парите в 1/2 размер, но това трябва да си го търси чрез дело.

Ако си струва упражнението - може някой Вас фиктивно да Ви осъди (било по договор, било просто така), Вие да се престорите на длъжница по сметката и тя да бъде изтеглена принудително.

Дължите по принцип отчет за теглените суми - но трябва някой да уведоми съпругът Ви, а явно Банката праща само на Вас извлечения.
telman
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 24 Юли 2017, 20:46


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron