начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

дарение на имот

Казуси за недвижими имоти


дарение на имот

Мнениеот yyayya » 11 Авг 2016, 13:01

Здравейте имам следния казус и моля за помощ.
Семейство сме с дете.
Бабата реши да дари жилище на жена ми , ОБАЧЕ
Жена ми имаше нотариален акт и собственост наследена от баща си като идеята беше да бъде заменена за новото жилище което бабата и дарява.
Бабата и дядото са разведени и бабата до този момент нямаше никакви права върху собствеността на дъщеря си.
Обаче в новия нотариален акт за новото жилище са вписали че дарението е с доживотно право на ползване от бабата.
Същевременно жена ми е дарила безвъзмездно наследеното от баща си в замяна на това което е получила.

Бракът ни е сключен при съпружески отношения в режим на разделност.
Питането ми е:
Тъй като сме в режим на разделност иска ли се и моя подпис при положение че жена ми дарява имота си безвъзмездно ?
yyayya
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:18

Re: дарение на имот

Мнениеот katerinakuch » 11 Авг 2016, 16:39

Не
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: дарение на имот

Мнениеот yyayya » 16 Авг 2017, 17:48

katerinakuch написа:Не

Имаме брак в режим на разделност !
Съпригата ми си дари имота - не се изискваше мое съгласие за което( т.е.- подпис от мен)
И да приемем, че дарявайки безвъзмездно имота си на съпругата ми не е нужен моя подпис.

Остава въпроса какво се случва в момента след даряването тъй като семейството остава на практика с едно единствено жилище. Което се явява семейно или не ??
Т.е. може ли в този случай при раздяла да се нанесе в моето , вече единствено семейно жилище ???...Защото по закон дори да сме в режим на разделност ако семейното жилище е едно единствено би могла да се нанесе ако съда определи така ?!?

Т.е. - трябва ли и аз да си дарявам имота ( без нейния подпис) за да не ми създава проблеми за в бъдеще ???
Мерси предварително за отговорите !
yyayya
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:18


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron