начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Съсед изнудвач

Казуси за недвижими имоти


Съсед изнудвач

Мнениеот adica » 15 Авг 2016, 06:31

На село направихме ограда,в нашето место.За да могат работят майсторите,поискахме разрешение от съседа и неговото присъствие да влезнат в неговото место.Той се съгласи и дори ,докато работеха майсторите е присъствал.И и показвал, къде,какво да преместят.Сега след време твърди ,че са му изчезнали някакви тухли и боклуци и иска пари.Дори заплашва мъжът:"Ти ще си платиш,те и другите си платиха".
Съседите ,живущи срещу неговото место,ни разказаха, че и те са имали проблеми с него,докато са строели къщата си.Дори са ги обрали и след година се е разбрали, че инициатор и участник е бил въпросният съсед.
Апропо,този човек не живее там,само гледа някакви гъски сред боклуците.Пуснал е местото за продажба,поне така твърди.
Въпросът ми е:Има ли законен начин да излезем от положението или само чрез саморазправа.Опасявам се ,че ако му платим"изчезналите тухли и боклуци" ще продължи да ни изнудва.
adica
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Окт 2012, 10:19

Re: Съсед изнудвач

Мнениеот potrebitel777 » 15 Авг 2016, 13:03

Казвате му:
"Пешо, кажи каква ти е болката. Какво ти липсва? Сега не знаем дали работниците са взели нещо, ние пък изобщо не сме пипали нищо, но щом казваш така да бъде. Какво липсва? 30 тухли от старата ти къща 43-а година...две ламаринени платнища...2 бетонни колеца...5 колеца за домати...така така, записвам...само това ли е...я виж дали сейфът със златото си е на мястото...а мерцедесът в гаража там ли си е...а добре да съм спокоен. И колко пари искаш да тия вехтории? 200 ли, ето ти 120 лв и повече да не си ни търсил. Ние пари си имаме и не са ни проблем, щом ще те направят щастлив и тарикат, на! Със здраве да си ги харчиш."
potrebitel777
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 06 Яну 2016, 16:37

Re: Съсед изнудвач

Мнениеот adica » 15 Авг 2016, 23:28

Става и така, ама Пешо (такадемия се и казва съседа тарикат) ще поиска още.И ще стане една безкрайна.....
adica
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Окт 2012, 10:19

Re: Съсед изнудвач

Мнениеот lawchoice » 16 Авг 2016, 00:51

Има едно предаване по NovaTV... "Съдебен спор", казусът е типичен за него, така че след ваканцията ... там. :D
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Съсед изнудвач

Мнениеот hristo_hristov » 16 Авг 2016, 13:14

По селата живота сега никак не е лесен. И по градовете има проблеми, но са някакси по-разрешими и се справяш с тях. Убедих се вече, че на село всеки е тарикат, прави каквото си иска, защото няма ред и правила, няма полиция, няма страх от закона. Не искам да ви отчайвам, но в повечето села ситуацията е такава, все ще имаш разправии с тъпите селяндури. И такива съседи като вашия имам. Просто ми е драго един ден да им отида на гости. С някой зареден калашник. Така че, доколкото можете, не му обръщайте внимание на човека, не разговаряйте с него. Селяните са прости хора и манталитета им е особен. Няма да има начин, по който законово да се справите с човека. Съжалявам за това, че навремето още не съм заминал в чужбина. Сега се опитвам да живея в тази беззаконна държава и си тровя нервите само. Оправия няма да има, за съжаление живеем в България.
hristo_hristov
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 22 Юни 2016, 15:14

Re: Съсед изнудвач

Мнениеот potrebitel777 » 16 Авг 2016, 16:23

adica написа:Става и така, ама Пешо (такадемия се и казва съседа тарикат) ще поиска още.И ще стане една безкрайна.....

Дали ще поиска...кой знае кога за последно е виждал 100 лв на цяло. Просто малко пазарлък трябва да се вкара колкото и неприятно да ви е. Ще ви поиска Х сума ви ще му кажете че му давате Х-У сумата и така, защото прекалено много искал за тези боклуци, че само толкова сте имали... Показвате му парите да ги види с очите си и му ги бутате в ръцете, да ги усети :lol: и след като ги вземе, айде...каквото и да каже после или някога си след това, е свирен мачът. Просто трябва да пробвате. Без да пробвате не може да знаете дали ще се получи или не, нали :)
potrebitel777
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 06 Яну 2016, 16:37

Re: Съсед изнудвач

Мнениеот ivan_lawyer » 16 Авг 2016, 17:12

За какво ще му давате пари - какво ви държи, с какво ви държи.
Пари се дават само на високосна година и то само в петък.
Какво му се обяснявате - няма пари - търсим - какво заплашва.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Съсед изнудвач

Мнениеот adica » 05 Сеп 2016, 19:23

hristo_hristov написа:По селата живота сега никак не е лесен. И по градовете има проблеми, но са някакси по-разрешими и се справяш с тях. Убедих се вече, че на село всеки е тарикат, прави каквото си иска, защото няма ред и правила, няма полиция, няма страх от закона. Не искам да ви отчайвам, но в повечето села ситуацията е такава, все ще имаш разправии с тъпите селяндури. И такива съседи като вашия имам. Просто ми е драго един ден да им отида на гости. С някой зареден калашник. Така че, доколкото можете, не му обръщайте внимание на човека, не разговаряйте с него. Селяните са прости хора и манталитета им е особен. Няма да има начин, по който законово да се справите с човека. Съжалявам за това, че навремето още не съм заминал в чужбина. Сега се опитвам да живея в тази беззаконна държава и си тровя нервите само. Оправия няма да има, за съжаление живеем в България.



Не е късно да се емигрира.
adica
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Окт 2012, 10:19

Re: Съсед изнудвач

Мнениеот hristo_hristov » 06 Сеп 2016, 22:31

Не е късно да емигрират хора, които са млади, знаят езици и всички възможности са пред тях. Хора като мен, на 60 +, как да тръгнат коренно да си сменят живота като не знаят чужди езици. Нямам сили, а и средства, с които да започна отначало да събирам и да градя дом. А и пенсията ми, изчислена в съответната валута, няма да ми стига да си покривам основните разходи. А сега като живея на село си помагам като си произвеждам всичко, което слагам на масата. По този начин спестявам, защото голям процент от доходите, които влизат в едно домакинство, отиват за храна.
hristo_hristov
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 22 Юни 2016, 15:14

Re: Съсед изнудвач

Мнениеот adica » 07 Сеп 2016, 21:01

potrebitel777 написа:
adica написа:Става и така, ама Пешо (такадемия се и казва съседа тарикат) ще поиска още.И ще стане една безкрайна.....

Дали ще поиска...кой знае кога за последно е виждал 100 лв на цяло. Просто малко пазарлък трябва да се вкара колкото и неприятно да ви е. Ще ви поиска Х сума ви ще му кажете че му давате Х-У сумата и така, защото прекалено много искал за тези боклуци, че само толкова сте имали... Показвате му парите да ги види с очите си и му ги бутате в ръцете, да ги усети :lol: и след като ги вземе, айде...каквото и да каже после или някога си след това, е свирен мачът. Просто трябва да пробвате. Без да пробвате не може да знаете дали ще се получи или не, нали :)


Помислихме си го,но имайки в предвид тъмното му минало,не съм сигурна,че ще се задоволи само с тия пари.Както и да му ги върти под носа.
Проблемът е ,че веднъж дал ли си и после му откажеш,като направи золум и се облачен в полицията ти казват, защо му дадохте парите. Сами сте си виновни .Безсилен си.
adica
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Окт 2012, 10:19

Re: Съсед изнудвач

Мнениеот ivan_lawyer » 08 Сеп 2016, 00:10

Какво ще му давате пари - да се оправя сам. Как ще докаже кражба - никак. Детска работа.
Лошото е, че такива хора се навъртат и слухтят за всичко по домовете, дали нямаш нещо за крадене - един вид.
Имахме един съсед на село - влезе - разбие - вземе си каквото му трябва, мародерска работа.
На студентски купони - редовно имаше липси.
Ми на една студентка - бяхме още новобранци юристи (завършил съм като юрист), ами от залата (аулата) 272 изчезна едно скъпо кожено палто на една колежка, - тя сега е съдия, много скъпо - такова - визоново ли - нещо такова.
Считай това юристи - в залата нямаше други студенти - не се разкри кражбата. Абе ужас.

Много са усложнени отношенията напоследък - просто - не искам да го казвам, защото знам, че има право религията, но - в този вид църквата не замества по-подходящ начин морала. То не че нещо може да надделее при дивашки обноски - но няма центровка. Тоест - църквата е малко архаична - ето това е работа на някой, който да отиде и да намери средство за общуване с такъв човек. Тоест - някаква уважавана институция, инстанция.

Съдът е също встрани - макар, че това е записано в закона - но трябва да има начин за комуникация с такъв човек.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Съсед изнудвач

Мнениеот momopoku » 21 Сеп 2016, 06:59

няма пари :roll: :roll:
คาสิโนออนไลน์ คาสิโน ที่ดีที่สุดในขณะนี้
คาสิโน
momopoku
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 08 Сеп 2016, 06:26

Re: Съсед изнудвач

Мнениеот ivan_lawyer » 21 Сеп 2016, 10:31

Еми тарикатлъци всякакви.
На никого нищо няма да дам - ако съм аз - в тази ситуация.
Просто - да си гледат работата.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


cron