начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Могат ли да ме лишат от наследство ?

Казуси за недвижими имоти


Могат ли да ме лишат от наследство ?

Мнениеот tierisch » 17 Авг 2016, 14:50

Пиша от името на браточетка ми с молба за отговор.Братовчетка ми има брат и един апартамент при живи родители. Те обаче постоянно и натякват ,че апартамента ще остане за брат и един ден. Могат ли да и го продадат чрез покупко продажба и тя да не разбере нищо. А тази сделка може ли да се развали в съда след време.Моля за мнение и какво може да се направи.
tierisch
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Авг 2016, 14:30

Re: Могат ли да ме лишат от наследство ?

Мнениеот borovinka » 17 Авг 2016, 14:59

Докато са живи родителите й могат да продадат апартамента си на когото пожелаят без да се съобразяват с децата си (ако са пълнолетни).

Натякванията могат да станат реалност.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Могат ли да ме лишат от наследство ?

Мнениеот elichkaa » 17 Авг 2016, 15:12

Те могат да го продадат,но тя също има запазена част по закон. Може да обжалва сделката в съда и да поиска от брат си да й плати припадащата се част от апартамента й в пари, а за него остава самия имот. Тук е важно да се докаже, че сделката е сключена с цел едното дете да бъде лишено от наследство.
elichkaa
Младши потребител
 
Мнения: 74
Регистриран на: 09 Юни 2010, 12:32

Re: Могат ли да ме лишат от наследство ?

Мнениеот borovinka » 17 Авг 2016, 15:45

Чакай да се изясним - имаме ДВАМА ЖИВИ родители. За какво наследство говорим?
И откога има запретителен режим докато си жив да се разпореждаш с имотите си в полза на когото си решиш?
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Могат ли да ме лишат от наследство ?

Мнениеот elichkaa » 17 Авг 2016, 15:59

Да, абсолютно! Двама живи родители , който могат да се разпореждат с имотите си както намерят за добре, но със съвсем ясната мисъл, че лишават едното дете от пполагащата му се част ( да са живи и здрави хората де :lol: )
elichkaa
Младши потребител
 
Мнения: 74
Регистриран на: 09 Юни 2010, 12:32

Re: Могат ли да ме лишат от наследство ?

Мнениеот borovinka » 17 Авг 2016, 16:21

E? При това положение с какъв точно иск разполага дъщерята? Как точно ще докаже, че няма плащане на продажна цена от страна на брат й? Да не говорим, че не е процесуално легитимирана да предяви такъв иск!
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Могат ли да ме лишат от наследство ?

Мнениеот ivanov_p » 17 Авг 2016, 19:09

Тук е така заради практиката и правния нихилизъм. В правовите държави обаче не е баш така. Децата полагат грижи за родителите, както и обратното. За да отидат родителите в старчески дом не са достатъчни само пенсиите и държавата издирва и наследниците, чието задължение е да се грижат за родителите. При такава ситуация чиновниците могат да се пратят по предназначение при брата.
На това му казвам "Казуса с роклята". Като се женила щерката родителите й купили рокля за сватбата, затова имотите са за сина. Подобна продажба обаче би трябвало да свали задължението за полагане на грижи от ощетения наследник.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Могат ли да ме лишат от наследство ?

Мнениеот tierisch » 18 Авг 2016, 13:07

Явно така става в живота,че мързеливите и некадърните получават всичко .И понеже тя се оправя в живота сама ще седи и ще гледа отстрани как си разпределят баницата. По справедливо от това няма накъде.
tierisch
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Авг 2016, 14:30

Re: Могат ли да ме лишат от наследство ?

Мнениеот elichkaa » 18 Авг 2016, 13:46

Ами така става, за жалост, но все пак нищо не е сигурно все още, недейте да си правите планове и сметки, накрая нещата се случват много по-различно.
elichkaa
Младши потребител
 
Мнения: 74
Регистриран на: 09 Юни 2010, 12:32


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron