начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Спешно колко струва да направя завещание

Казуси за недвижими имоти


Спешно колко струва да направя завещание

Мнениеот van4eto_as » 28 Дек 2016, 15:47

Здравейте, интересува ме колко струва да бъде направено завещание при нотариус със свидетели. Обявиха ми една цена от 900 лв. И ми се струва доста. Сделката е утре, моля за бърз отговор за да мога да реагирам в срок, ще ползвам услугите на адвокат ако се включи такъв!
Благодаря!
van4eto_as
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Юли 2014, 12:00

Re: Спешно колко струва да направя завещание

Мнениеот ivanov_p » 28 Дек 2016, 19:59

При нотариус не ти трябват свидетели. Свдетелите са като ритнеш да кажат, че си оставил завещание.
Може да го направиш саморъчно и без да плащаш, но с риск да допуснеш грешка. Иначе таксите са малки, мисля за нотариеса беше 36 лв. и още малко ако искаш да се впише, във всеки случай не е повече от 100 лв. Отиваш на Солунска и Христо Белчев, от страната на пл. Славейков, ъгловата кооперация на последния етаж. Не си спомням името на нотариуса, но няма да е 900 лв.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Спешно колко струва да направя завещание

Мнениеот svettoslav » 28 Дек 2016, 22:20

Какво му е рискованото на саморъчното?
То е ясно, че съвсем сам няма смисъл . Или да го види адвокат или направо да го напише, пък страната ще си го препише после.

Рядкост са завещания с НА, явно си взима според удостоверявания интерес.
За едно пълномощно, където бяха фиксирани едни пари за получаване, един колега с клиента си броиха доста на нотариуса.


П. П. Мацка, това не се пита в последния момент.
Пишеш си го саморъчно ( при адвоката ) и го носиш при нотариуса за съхранение (сумата е символична) , като искаш толкова нотариус.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Спешно колко струва да направя завещание

Мнениеот svettoslav » 28 Дек 2016, 22:36

ivanov_p написа:Иначе таксите са малки, мисля за нотариеса беше 36 лв. и още малко ако искаш да се впише....



Малко не, ами много съм встрани от вписванията, но това вписва ли се?

Не бе ли когато се открие завещанието, обявява се; протокол и така.
В момента не прехвърля права.

*Това със свидетелите е интересно, да. Роднини ли ще бъдат или съседи на имота 8) Нотариуса може да съчетава с обстоятелствена и КНА.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


cron