начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Спешно колко струва да направя завещание

Казуси за недвижими имоти


Спешно колко струва да направя завещание

Мнениеот van4eto_as » 28 Дек 2016, 15:47

Здравейте, интересува ме колко струва да бъде направено завещание при нотариус със свидетели. Обявиха ми една цена от 900 лв. И ми се струва доста. Сделката е утре, моля за бърз отговор за да мога да реагирам в срок, ще ползвам услугите на адвокат ако се включи такъв!
Благодаря!
van4eto_as
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Юли 2014, 12:00

Re: Спешно колко струва да направя завещание

Мнениеот ivanov_p » 28 Дек 2016, 19:59

При нотариус не ти трябват свидетели. Свдетелите са като ритнеш да кажат, че си оставил завещание.
Може да го направиш саморъчно и без да плащаш, но с риск да допуснеш грешка. Иначе таксите са малки, мисля за нотариеса беше 36 лв. и още малко ако искаш да се впише, във всеки случай не е повече от 100 лв. Отиваш на Солунска и Христо Белчев, от страната на пл. Славейков, ъгловата кооперация на последния етаж. Не си спомням името на нотариуса, но няма да е 900 лв.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Спешно колко струва да направя завещание

Мнениеот svettoslav » 28 Дек 2016, 22:20

Какво му е рискованото на саморъчното?
То е ясно, че съвсем сам няма смисъл . Или да го види адвокат или направо да го напише, пък страната ще си го препише после.

Рядкост са завещания с НА, явно си взима според удостоверявания интерес.
За едно пълномощно, където бяха фиксирани едни пари за получаване, един колега с клиента си броиха доста на нотариуса.


П. П. Мацка, това не се пита в последния момент.
Пишеш си го саморъчно ( при адвоката ) и го носиш при нотариуса за съхранение (сумата е символична) , като искаш толкова нотариус.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Спешно колко струва да направя завещание

Мнениеот svettoslav » 28 Дек 2016, 22:36

ivanov_p написа:Иначе таксите са малки, мисля за нотариеса беше 36 лв. и още малко ако искаш да се впише....



Малко не, ами много съм встрани от вписванията, но това вписва ли се?

Не бе ли когато се открие завещанието, обявява се; протокол и така.
В момента не прехвърля права.

*Това със свидетелите е интересно, да. Роднини ли ще бъдат или съседи на имота 8) Нотариуса може да съчетава с обстоятелствена и КНА.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


cron