начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Продажба на сграда без отст. право на строеж

Казуси за недвижими имоти


Re: Продажба на сграда без отст. право на строеж

Мнениеот dkrumov » 09 Фев 2017, 13:02

ivanov_p написа:Какви лични данни на търговско дружество? И досега ф.л. ги пишеха с инициали. Да не говорим, че името не може да е защитено, с него човек се идентифицира в обществото, както и с адреса, поне така се учеше навремето. Останалото може и да са лични данни, подлежащи на защита, но не и името. Съдебните заседания са публични, там не говорят с инициали и не изкарват кибиците навън, докато четат страните.
Истината е, че съдебната система все повече се мафиотизира и то точно от тези, които говорят за реформа. СРС е станал една клоака, неподлежаща на описание, същото е и с останалите големи съдилища. Има огромна разлика между малките и средните съдилища в провинцията и големите, овладяни от реформаторите. Варна е някакъв кошмар, първият етаж е даден под наем за магазини и плод-зеленчук, намъкваш се през малък вход, вътре разруха. Не се хванали да изметат и боядисат, ще трият данни.


Прав си.
Но имената също са лични данни по смисъла на ЗЗЛД - Чл. 2. Лични данни са всяка информация, отнасяща се до физическо лице, което е идентифицирано или може да бъде идентифицирано пряко или непряко чрез идентификационен номер или чрез един или повече специфични признаци.
Отеделен въпрос е, че често имената остават по протоколите, но на мястото на търговското дружество вече пишат само "фирма".
Иначе за владението, в случай, че несъстоятелнияет е владял 5, респ. 10 години, той е придобил правото на собственост, независимо от това дали има или не КНА. Съгласен ли си?
dkrumov
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 27 Мар 2007, 17:00

Re: Продажба на сграда без отст. право на строеж

Мнениеот Melly » 09 Фев 2017, 16:09

dkrumov написа:.....Иначе, ако приобритателят е владял 5, респ. 10 години, той е придобил правото на собственост, независимо от това дали има или не КНА. Съгласен ли си?

Не знам дали Пейчо ще се съгласи с теб, но аз не бих се съгласила.
Куц, фърчащ, КНА само удостоверява възникнали права в имуществената сфера на МОЛИТЕЛЯ обърнал се за съдействие към нотариус. Докато този акт съществува в правната действителност, основанието за притежаване на правото е приключилото охранително нотариално производство. Правно невъзможно е признатото с този акт за собственик лице да черпи права от друг способ - да се позовава на придобивна давност - без да са му оспорени правата.
Следователно, той е собственик спрямо всички!
Другият с конкуриращия титул е проспал възможността съдът да отсъди "кой крив, кой прав, кой на булката е сват"!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Продажба на сграда без отст. право на строеж

Мнениеот dkrumov » 09 Фев 2017, 17:55

Melly написа:
dkrumov написа:.....Иначе, ако приобритателят е владял 5, респ. 10 години, той е придобил правото на собственост, независимо от това дали има или не КНА. Съгласен ли си?

Не знам дали Пейчо ще се съгласи с теб, но аз не бих се съгласила.
Куц, фърчащ, КНА само удостоверява възникнали права в имуществената сфера на МОЛИТЕЛЯ обърнал се за съдействие към нотариус. Докато този акт съществува в правната действителност, основанието за притежаване на правото е приключилото охранително нотариално производство. Правно невъзможно е признатото с този акт за собственик лице да черпи права от друг способ - да се позовава на придобивна давност - без да са му оспорени правата.
Следователно, той е собственик спрямо всички!
Другият с конкуриращия титул е проспал възможността съдът да отсъди "кой крив, кой прав, кой на булката е сват"!


Съгласен съм с теб.
Мисълта ми беше, че с КНА не се придобива право на собственост, а само се констатира вече съществуващо такова. КНА манифестира правото на собственост спрямо всички, но не го поражда.
Несъстоятелният приобритател е собственик на основанието, което КНА констатира, а не на основание самия КНА. Основание за притежаване на правото не е приключилото охранително нотариално производство, а това което посоченото производство е констатирало.
Правилно посочващ, че правно невъзможно е признатото с този акт за собственик лице да черпи права от друг способ - да се позовава на придобивна давност - без да са му оспорени правата. Но ако самият му КНА е оспорен с основание, той може да се позове на 5, респ. 10 години владение, което така или иначе, го е направило собственик.
Мисля, че ще се съгласиш с гореизложеното.
dkrumov
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 27 Мар 2007, 17:00

Re: Продажба на сграда без отст. право на строеж

Мнениеот Melly » 10 Фев 2017, 00:45

dkrumov написа:
Melly написа:
dkrumov написа:.....Иначе, ако приобритателят е владял 5, респ. 10 години, той е придобил правото на собственост, независимо от това дали има или не КНА. Съгласен ли си?

Не знам дали Пейчо ще се съгласи с теб, но аз не бих се съгласила.
Куц, фърчащ, КНА само удостоверява възникнали права в имуществената сфера на МОЛИТЕЛЯ обърнал се за съдействие към нотариус. Докато този акт съществува в правната действителност, основанието за притежаване на правото е приключилото охранително нотариално производство. Правно невъзможно е признатото с този акт за собственик лице да черпи права от друг способ - да се позовава на придобивна давност - без да са му оспорени правата.
Следователно, той е собственик спрямо всички!
Другият с конкуриращия титул е проспал възможността съдът да отсъди "кой крив, кой прав, кой на булката е сват"!


Съгласен съм с теб.
Мисълта ми беше, че с КНА не се придобива право на собственост, а само се констатира вече съществуващо такова. КНА манифестира правото на собственост спрямо всички, но не го поражда.
Несъстоятелният приобритател е собственик на основанието, което КНА констатира, а не на основание самия КНА. Основание за притежаване на правото не е приключилото охранително нотариално производство, а това което посоченото производство е констатирало.
Правилно посочващ, че правно невъзможно е признатото с този акт за собственик лице да черпи права от друг способ - да се позовава на придобивна давност - без да са му оспорени правата. Но ако самият му КНА е оспорен с основание, той може да се позове на 5, респ. 10 години владение, което така или иначе, го е направило собственик.
Мисля, че ще се съгласиш с гореизложеното.

Не ми казваш нищо различно от това, което още с първия ми пост по въпроса за КНА съм изразила. Върни се на стр.1-ва и отново прочети цялата тема.
:roll: Що не ме разбирате, а ме карате да пиша дълго, пространствено и обяснително. Не веднъж съм пояснявала, че когато се включвам в някоя дискусия пиша кратко. Не обичам да разтягам локуми.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Продажба на сграда без отст. право на строеж

Мнениеот dkrumov » 10 Фев 2017, 01:04

:oops: Приятен живот ти желая!
dkrumov
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 27 Мар 2007, 17:00

Re: Продажба на сграда без отст. право на строеж

Мнениеот Melly » 10 Фев 2017, 02:38

dkrumov написа: :oops: Приятен живот ти желая!


Благодаря за пожеланието. Да ти се връща стократно.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Предишна

Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron