начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

Голямо разминаване на квадратура в НА

Казуси за недвижими имоти


Голямо разминаване на квадратура в НА

Мнениеот tiferet » 04 Мар 2017, 09:50

Здравейте,

Харесах за покупка апартамент в София, в НА на който пише квадратура 70 кв.м., а реално е около 140 кв.м. Иначе стаите са изброени както са. Сградата е построена 2007 г., имотът вече е бил продаван 1-2 пъти. Доколкото разбирам, имотът е бил предвиден от строителя да остане за него, и е посочил по-малки квадрати с цел да плаща по-ниски данъци. Има ли възможност, ако го закупя, да коригирам квадратурата по НА и какви стъпки да предприема?

И още един въпрос, пак за същия имот. Освен споменатите 140 кв.м. собствена площ, от апартамента има излаз на покривни тераси, които не са към апартамента, но само от него може да се излезе на тях. Имам желание да направя зимна градина на тях, без утежняване на конструкцията на сградата. Това може ли да се узакони по някакъв начин, не ми се иска да инвестирам 10-20 хил.лв. и после да имам някакви проблеми.

Предварително благодаря на всички включили се в темата!
tiferet
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Мар 2017, 09:37

Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron