начало
Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние

Продажба на имот

Казуси за недвижими имоти


Продажба на имот

Мнениеот kriskata91 » 07 Апр 2017, 14:18

Здравейте на всички.
Досега само съм чел форума ви и съм намирал много отговори на въпроси но в случая не мога да намеря отговор и съм извън града и града и не мога да потърся правна помощ, затова се обръщам към вас :)

Казуса е следния:
Баща ми преди години беше осъден условно и изпитателен срок както и да заплати сума от около 2 хиляди лева на фирма от която е взел мебели.Става така че не може да ги плати бива осъден и т.н. До момента никога е нямал проблеми той не работи.
Но сега му предстой да получи една сума пари от покупко продажба на имот, не е единствен наследник много са и затова трябва по банков път да получи парите.
Дали е възможно след като получи парите по сметка ( той няма такава до този момент) някой не знам частното лице или държавата да му запорират парите и да си приберат изискуемата сума? Ако е възможно ,можем ли да ми направи пълномощно на мое име или на майка ми или на някой от другите наследници те да му вземат дяла или в случая аз ?
Благодаря ви предварително
Хубав ден :)
kriskata91
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Апр 2017, 14:11

Re: Продажба на имот

Мнениеот borovinka » 10 Апр 2017, 17:12

Всичко може. Или пък не :)
Консултирайте се с адвокат. Пари от продажба на имот задължително се получават по банка. Всичко над 10 000 лв от 2011 г. насам задължително се плаща по банка.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Продажба на имот

Мнениеот teogeo » 10 Апр 2017, 23:20

Че има начини за въртене на г*за - има, ама не мога да разбера КАКВО ЛОШО ИМА С ЧАСТ ОТ ПОЛУЧЕНИТЕ ПАРИ ДА СИ ПОКРИЕ ЗАДЪЛЖЕНИЯТА, ЗА КОИТО Е ОСЪДЕН ???
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Продажба на имот

Мнениеот lawchoice » 11 Апр 2017, 00:05

teogeo написа:...КАКВО ЛОШО ИМА С ЧАСТ ОТ ПОЛУЧЕНИТЕ ПАРИ ДА СИ ПОКРИЕ ЗАДЪЛЖЕНИЯТА, ЗА КОИТО Е ОСЪДЕН ???


Няма да се впише в заобикалящата го среда :)
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Продажба на имот

Мнениеот ivanov_p » 11 Апр 2017, 08:30

Най-скъпото нещо са ядовете, а хората се чудят как да се обзаведат с тях и то ако може за десетилетия или цял живот.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4320
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Продажба на имот

Мнениеот m_polly » 17 Май 2017, 10:06

Може да ви прехвърли вземането и да посочите ваша банкова сметка.
m_polly
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 11 Авг 2006, 01:18
Местоположение: София, България


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron