начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Дарение или отказ от имот ?

Казуси за недвижими имоти


Дарение или отказ от имот ?

Мнениеот bulgar3 » 05 Май 2017, 15:59

Бих искала да попитам -дарение или отказване на имот -дали е едно и също пред закона ?
Случа я е такъв :
През 1994 баща ми се отказа /дари своя дял от къща в полза на чичо ми . Който от своя страна с устна договорка трябваше да се откаже/дари неговият дял от имот ( в съсобственост) .До този момент чичо ми все още не се е отказал / дарил неговият дял в полза на баща ми .
Баща ми почина през 2008 година и то за въпрос остана неразрешен .
Въпроса ми е мога ли да обжалвам дарението което баща ми е направил в този случай ,Знам че минали почти 10 години от смъртта на баща ми , а в закона пиша че срока е 5 .
bulgar3
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Май 2017, 23:24

Re: Дарение или отказ от имот ?

Мнениеот m_polly » 17 Май 2017, 09:47

Здравейте,
дарението е договор и е различно от отказа, който е едностранно изявление. И двете сделки се вписват, така че след справка в Имотния регистър може да се каже какво са свършили роднините. Не разбрах от написаното чичо ви на кого е следвало да прехвърли имота си? Защо първо единия прехвърля на другия, а последния после трябва да върне същото обратно? Или става въпрос за два съсобствени имота?
m_polly
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 11 Авг 2006, 01:18
Местоположение: София, България


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron