начало
Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние

Длъжен ли съм да си отрежа дърво ако на съсед му пречи

Казуси за недвижими имоти


Длъжен ли съм да си отрежа дърво ако на съсед му пречи

Мнениеот subaru » 18 Май 2017, 06:35

Имам няколко големи и супер красиви бора в двора.Може ли да бъдат отрязани БЕЗ моето съгласие ако на съсед му закриват "гледката".Боровете са си само в моя двор и не са опасни.Може ли съседа да се оплаче някъде в община,съд и да каже "Искам боровете в съседния двор да се отрежат защото ми закриват гледката."
subaru
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Май 2017, 21:16

Re: Длъжен ли съм да си отрежа дърво ако на съсед му пречи

Мнениеот bobi9 » 18 Май 2017, 09:25

Може :lol:
По същият начин може да поиска да ви съборят къщата, да се отрежат и общинските дървета и изобщо да му се открие кръгозора до средиземно море. Което ме подсеща, че аз бих искал да виждам айфеловата кула от терасата си, така че смятам да предприема необходимите действия. :roll:
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46

Re: Длъжен ли съм да си отрежа дърво ако на съсед му пречи

Мнениеот slown » 06 Юни 2017, 23:35

Това за гледката не звучи сериозно, но мисля че имаше някакво законово отстояние от оградата, което трябва да се спазва според вида на растението (дървото).
slown
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Юни 2017, 11:35

Re: Длъжен ли съм да си отрежа дърво ако на съсед му пречи

Мнениеот ivanov_p » 07 Юни 2017, 09:07

Съседът може да иска от съда премахването на дърветата ако не отговарят на законното отстояние, което за високи е 3 м. от оградата. Боровете са под закрила и ще се иска и становище от общината.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4320
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Длъжен ли съм да си отрежа дърво ако на съсед му пречи

Мнениеот vladidster » 07 Юни 2017, 10:34

Закон за собствеността
Чл. 52. (Изм. - ДВ, бр. 54 от 1974 г., изм. - ДВ, бр. 36 от 1979 г., изм. - ДВ, бр. 33 от 1996 г.) Не се позволява да се посаждат дървета до имота на съседа на по-малко разстояние от 3 метра за високите дървета, 1,5 метра за средните и 1 метър за ниските. Съседът може да иска разрешение от кмета на общината, района или кметството да бъдат отсечени клоните на дърветата, които се простират над неговия имот, и корените, които преминават в неговия имот. По същия ред той може да иска да бъдат преместени дърветата, които са посадени на по-близки разстояния от посочените по-горе.
vladidster
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Апр 2017, 19:20


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 13 госта


cron